Son Dakika

BAĞIMLILIK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde düzenlenen, T

Bu haber 685 kez okundu.
Yazı Boyutu

Sorgun Gençlik Derneği tarafından hazırlanan Sorgun Gençlik Merkezi işbirliğinde düzenlenen, T.C. İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı PRODES Programı tarafından finanse edilen "Kariyere İlk Adım" isimli projenin üçüncü eğitimi Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi gerçekleşti.

Eğitim programı ile 15-29 yaş arası hedef kitlenin eğitim programı ile 15-29 yaş arası hedef kitlenin bağımlılık konusunda bilinç kazanması, farkındalık oluşturularak toplum içinde rol model oluşturmaları, modern bağımlılık riskleri konusunda bilgi edinmeleri hedeflendiğini söyleyen Sorgun Gençlik Derneği 

Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz,"35 gencin katılımı ile gerçekleşen eğitim programında bağımlılık nedir?, acaba bağımlı mıyım?, teknoloji bağımlılığı, alkol, tütün ve madde bağımlılığı, sağlıklı yaşam bilinci geliştirme, farkındalık oluşturma ve SORGED aracılığı ile bağımlılıkla ilgili kurumsal müdahale fikirleri çalışması üzerine interaktif yöntemler kullanılarak gerçekleştirildi. 

Eğitim programında katılımcıların tartışma grupları, öğrenme odaklı oyunlar, grup çalışmaları gibi yöntemlerle aktif katılımı sağlandı.

Bağımlılıkla mücadele konusunda farkındalık kazanan gençler toplumsal sorunların çözümüne yönelik sivil toplum kuruluşlarına gönüllü olarak projeler geliştirme konusunda motivasyon kazandılar." şeklinde konuştu.


Bu haber 11 Ocak 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.