Son Dakika

İçme Terziler Odasına Aday

Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne bağlı Terziler Esnaf Odası’nın 7 Şubat’ta yapılacak olağan genel kurulu öncesinde Abdurrahman İçme adaylığını açıkladı

Bu haber 785 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne bağlı Terziler Esnaf Odası’nın 7 Şubat’ta yapılacak olağan genel kurulu öncesinde Abdurrahman İçme adaylığını açıkladı.

 Yozgat’ta uzun yıllardır konfeksiyon üzerine faaliyet gösteren Abdurrahman İçme, Terziler Esnaf Odası seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. Terziler Esnaf Odası’nın 2014 seçimlerinde aday olan İçme, değişimin gerekliliğine dikkat çekti. Yozgat’ta meslektaşların bir araya gelemediğini dile getiren İçme, mevcut yönetimin sorunlara yönelik bir çalışma yapamadığını ileri sürdü. 

Mesleki gelişim ve sorunların çözümü için aday olduğunu aktaran İçme, Yozgat merkezde çocuk yaşlardan bu zamana esnaflık yaptığını ifade etti. İçme, “Odamızın kuruluş amaçlarına uygun olarak hareket edilmediğini düşünüyorum. Ahilik dediğimiz olgu sadece Ahilik haftasında kutlanabiliyor. Oda içerisinde esnafın birbiri ile tanışması, yardımlaşması, kaynaşması ile ilgili herhangi bir çalışma yapıldığını görmüyorum. Terziler Odası başkanımızın ne kadar süredir bu görevde olduğunu kimse bilmese de bu zamana kadar sosyal bir faaliyetle bir araya gelmişliğimiz yok” dedi. 

“BU ODADA NE 

YAPILIYOR?” 

Terziler Odası’nın tabeladan ibaret olduğunu vurgulayan İçme bu algıyı değiştirmek istediklerine değindi. 

İçme,”Uzun bir süreden beri biz esnaflarımızı geziyoruz. Esnaflarımızın sorduğu soru bu odada ne yapılıyor? Neden aday oldunuz diye soran kimse yok. Hiç kimsenin Terziler Odası’nda ne yapıldığı ya da ne olduğu hakkında bir bilgisi yok. İnsanlara odamızı açmak, insanlara odamızı tanıtmak ve bu insanları bir araya getirmek amacıyla Terziler Odası başkanlığına aday oldum. Yıllardır bir şekilde odamız temsil ediliyor ama taze bir kanla daha iyi bir yere gelinebileceğini düşünerek aday oldum. Odamız şu an öyle bir pasif durum da ki internet ortamında bile odayla ilgili bir bilgiye rastlayamıyorsunuz” diye konuştu. 

“ODAMIZIN KENDİNE AİT BİR YERİ YOK” 

Kendisinin göreve gelmesi durumunda daha da güzel şeyler yapmayı taahhüt eden İçme, “Daha önce de aday olduğumda verdiğim sözlerin yine arkasındayım. 2014 yılındaki seçimleri 5 oyla kaybetmiştim. Odamızın kendine ait bir yeri yok. Aslında olması gerekiyor. Meslektaşlarımız bir yerimizin olmasını istiyor. Esnaf arkadaşlarımızla görüştüğümüzde konuşulanlar bunlar. Biz odamıza bir yer kazandıracağımızı taahhüt ediyoruz. Yönetimi gençleştirelim. Aday olurken bizim amacımız büyüklerimize saygısızlık yapmak değil. Onların gönlünü kırmadan herkesi onura ederek bir yönetim oluşturmak. Mevcut başkanlarımız için söylüyorum. Onlarda seçildiklerinde yaşları bizlerden daha büyük değildi. Onlar da 50 yada 60 yaşında buraya aday olmadılar. Biz yapabileceklerimizi taahhüt ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

İçme 7 Şubat’ta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi toplantı salonunda yapılacak seçimde oda üyelerinin geniş katılım göstermelerini istedi.


Bu haber 11 Ocak 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.