Son Dakika

FAALİYETLERE DEVAM

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim kalitesinin artırılması noktasında rehberlik hizmetlerine ağırlık verileceğini belirterek, belirli dönemlerde seminerler düzenleyeceklerini söyledi

Bu haber 815 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim kalitesinin artırılması noktasında rehberlik hizmetlerine ağırlık verileceğini belirterek, belirli dönemlerde seminerler düzenleyeceklerini söyledi. 

Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi çalışma bölgesinde bulunan ve rehberlik öğretmeni olmayan okullarda ‘’etkili iletişim ve iletişim engelleri, akran zorbalığı, bağımlılıkla mücadele, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı ve motivasyon konularında seminerler düzenledi. 

Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehberlik öğretmenlerince, 

RAM’ın hizmet bölgesinde bulunan Aydıncık, Çekerek ve Kadışehri ilçeleri ile merkez ilçe ve merkez ilçeye bağlı köy okullarında öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik seminerler gerçekleştirildi.

 Çalışma yapılan okullarda bireysel, mesleki ve kişisel sosyal rehberlik hizmeti de verildi. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, merkez ve ilçelerde rehberlik hizmetlerinin yaygınlaştırılacağını söyledi. 

Yazıcı, özellikle çocuklarda bağımlılıkla mücadele ve diğer konularda farkındalık ve bilinç düzeylerinin artırılmasının hedeflendiğini kaydetti. 

Yazıcı, “Gerçekleştirilen iletişim ve akran zorbalığı seminerinde 1605 öğrenci ve 133 veliye; bağımlılıkla mücadele 969 öğrenci ve motivasyon, verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısı konulu seminerlerde de 641 öğrenci olmak üzere toplam 3215 öğrencimize ulaşılmıştır” dedi. 

Yazıcı, rehberlik hizmetlerinin sağlanması ve seminerlerinin gerçekleştirilmesinde Emeği bulunan RAM Müdürü Osman Gümüş ve beraberindeki rehber öğretmenlere teşekkür etti.


Bu haber 11 Ocak 2018 Perşembe tarihinde eklenmiştir.