Son Dakika

"İYİ PARTİ SEÇİME HAZIR"

İl genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Yozgat il teşkilatı, gazetemize ziyarette bulundu

Bu haber 1533 kez okundu.
Yazı Boyutu

İl genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Yozgat il teşkilatı, gazetemize ziyarette bulundu. Yerel basın kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ifade eden İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, İYİ Parti’nin tüm kadroları iktidar olmaya hazır olduğunu söyledi. İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, beraberinde Aniş Kutlu, Osman Ataman, Seyfi Bayrak, Adem Atik, Şükrü Karacabak ve Mahmut Coşar ile birlikte gazetemize nezaket ziyaretinde bulundu. Sohbet havasında gerçekleşen ziyarette İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, ilçelerde teşkilat çalışmalarını tamamladıklarını ifade ederek, "Kısa bir süre içerisinde Siyasi Partiler Kanunu'na ve İYİ Parti Tüzüğü'ne uygun olarak, 9 ilçe başkanımızı ve ilçe yönetimlerimizi bu gün itibariyle tamamlanmış bulunuyoruz, Akdağmadeni ilçe başkanımız, Mehmet Kürşat Belen müteahhit MHP eski ilçe başkanı, Boğazlıyan ilçe başkanımız esnaf Tuncer Bozyokuş, Çekerek İlçe başkanımız Ahmet Varlık, Çayıralan ilçe başkanımız Üzeyir Salmanlı, Sorgun ilçe başkanımız Fatih Sungur kendisi İktisat doktoru, Yerköy ilçe başkanımız Davut Yorulmaz esnaf, Aydıncık ilçe başkanımız Murat Başgan esnaf, Yenifakılı ilçe başkanımız İbrahim Okuyucu emekli memur ve Sarıkaya ilçe başkanımız Battal Nurlu emekli öğretmen". 

 

Parti'ye büyük bir ilginin olduğunu ifade eden Başkan Özışık, "Partimize çok büyük bir ilgi var. Bazı ilçelerde ilçe başkanını belirlemede kararsız kaldığımız dahi oldu. 

Toplumun her kesiminden büyük bir teveccüh var, bu teveccühün kaynağının da samimiyet olduğuna inanıyorum. Bizler de bu teveccühün başarı getireceğine inanıyoruz. Türkiye'nin hem siyasi hem de iktisadi bakımdan iyi yönetilmediğini düşünüyoruz, Adalet ve Kalkındırma Partisi'nin 2002 yılında Türk Milleti'nin kendisine gösterdiği büyük teveccühü kullanamadığını düşünüyoruz". 

 

 "Adalet ve Kalkındırma Partisi artık raf ömrünü tamamlamıştır. Halk, hem siyaseten hem de iktisaden dirayetli yönetim diyor. Hem siyaseten hem de iktisaden eğri bir şekilde ve doğru bir şekilde yönetilmiyor. Dün açıklanan büyüme verilerinde farklı bir teknik kullanılmış. 

Bu şekilde vatandaşı kandırarak bir yere gidemeyiz. Farklı bir değerlendirme kriteri kullanıp, %11 büyümek mi olur? Bu çaba kağıt üzerinde rakamlarla oynanarak vatandaşı kandırıp yeni bir algı yaratmak çabasıdır. Bir ülke büyürken işsizlik artmaz. Bir ülke hem büyüyecek, hem işsizlik çoğalacak, böyle bir şey imkansızdır. İşsizlik rakamları büyüyor, işsizlik rakamları büyürken yeni bir değerlendirme kriteriyle yıllık büyüme açıklanıyor. Bu imkansızdır. Bu durum, fizik kanunlarına aykırı bir şeydir. Ekonomiyle birlikte işsizlik de büyümez. Türkiye KOBİ ülkesidir. 

Dolayısıyla KOBİ'ler sıkıntıda olduğu için ekonomi can çekişiyor. İYİ Parti olarak, ekonomi konusunda Merkez Bankası eski başkanı Durmuş Yılmaz bey başkanlığında Ankara'da çok iyi bir ekip kurduk. İktidar olacağımıza inanıyoruz ve iktidar olduğumuzda ekonomik yönden nasıl düzlüğe çıkacağımız konusunda çalışmalar yapılıyor. 

Bir taraftan teşkilatlanma çalışmalarını yürütüyor, bir taraftan da bu tür çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Yozgat'ın problemleriyle ilgili olarak, daha önce Yozgat Ticaret Odası Başkanlığı yaptığım için ilimizin sorunlarını biliyorum. Bu sorunları teşkilatlarımızla birlikte yeniden değerlendirip, iktidar olduğumuzda nasıl çözümler uygulanabileceği konusunda çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu. 

 

Basın organlarının demokrasinin vazgeçilmez unsurları arasında yer aldığını da ifade eden Özışık, sözlerini şu şekilde sonlandırdı;

 "Basın, bizler için çok değerli. Basın demokrasinin olmazsa olmaz unsurlarından biri. Yerel basın çok güçlü olursa demokrasi olur, yerel basın zayıf olursa halkın sesi yerine başka sesler duyulmaya başlar. 

Yerel basın halkın sesidir. Tüm faaliyetlerimizi de basınımızla paylaşmaya devam edeceğiz".


Bu haber 13 Aralık 2017 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.