Son Dakika

Öğrenciler Portekiz’ de

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yapılan Projeye Yozgat Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Çikolata Sanatları Stajı ile katılarak  hibe ile ödüllendirildi

Bu haber 944 kez okundu.
Yazı Boyutu

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yapılan Projeye Yozgat Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Çikolata Sanatları Stajı ile katılarak  hibe ile ödüllendirildi. 

Erasmus + Mesleki Eğitim programı kapsamında 33 bin 364 Avro ile ödüllendirilen proje, Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Portekiz’de staj faaliyetine katılması öngörüldü.

İki eşit grup halinde Portekiz’in Braga kentine gidecek olan öğrencilerin ilk grubu 09-24 Aralık 2017 tarihleri arasında ikinci grup ise 07-20 Ocak 2018 tarihleri arasında gidecekler. 

Proje hakkında konuşma yapan Mesut Gür, projenin katılımcı öğrencilerin mesleki alanda yetersizliklerinin giderilmesini, pastacılık sektöründe çikolata, meyveler gibi maddelerin yaratıcı yöntemlerle kullanımının öğretilmesini, sektör ihtiyacına dönük kalifiye eleman yetiştirilmesini amaçladığını söyledi.

Katılımcı öğrenciler proje kapsamında çikolata ve meyvelerin spesifik ve farklı kullanım biçimlerini kapsayan pasta tasarımı ve bunların pastacılıktaki yerine ilişkin spesifik bir eğitim alacaklar.


Bu haber 13 Aralık 2017 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.