Son Dakika

Zaman İlerledikçe Meslek Yok Oluyor

Yozgat Aygün Su Tesisat İşletme sahibi Murat Aygün su tesisat işletmeciliğinin sorunları hakkında esnaf köşesi sayfasına kısa bilgilerde bulundu

Bu haber 605 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Aygün Su Tesisat İşletme sahibi Murat Aygün su tesisat işletmeciliğinin sorunları hakkında esnaf köşesi sayfasına kısa bilgilerde bulundu. 

2005 yılından bu yana su tesisatı işiyle uğraştığını belirten Aygün,“ Eskiden iş bolluğu vardı, inşaat işi yapan vardı, demir boru vardı, herkes bu ustalığı yapamıyordu şimdi ise, plastik borular var, eskiden don olayı çok olurdu demir borudan dolayı plastik boru olunca açması kolay oluyor bu olaylarda bizim işlerde durgunluğa yol açtı” dedi.

Aygün,“ Tesisat işleri merkezde bitiği gibi civar köylerde de bitme noktasında, müşteri artık kaynak makinası alıyor, plastik boru usta geleyim diyene kadar kendi işini kendi yapıyor.

 Yol parası, el emeği vermeyelim diye kendi çözüm yapmaya kalkıyor, patlak olacak yada büyük hasar olacak ta bize ekmek parsı çıkacak. 

Demir boru olduğu dönemlerde don olayı kırık olayı olurdu kışın tesisat işi ile uğraşana da gelir kaynağı olurdu, şimdi demir boru olsa bile belediye şoklama uygulamasıyla çözüm yapıyor” ifadelerine yer verdi.

Aygün,“ Her esnafa olduğu gibi bizde de veresiye işi oluyor, maaşı alınca veriyim diyeni oluyor, vermesen müşteri az başka bir yere gidecek bu umutla bekliyoruz geçen sene işlerimiz çok güzeldi bu sene bir durgunluk var, her sene bir iş potansiyeli düşme oluyor, 2005- 2008 yılları arasında Yozgat’ ta çok güzel iş vardı 2008 den sonra işler her sene düşme noktasına geldi piyasa durdu 2008 den önce musluğu biz 7 TL alırken şimdi 15 TL zor alıyorsun, bu hem bizi zor durumda bırakırken alıcıyı da zorda kalıyor” şeklinde konuştu.


Bu haber 07 Aralık 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.