Son Dakika

“Seçimlerde Sandık Kullanılmalı”

Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi’nin Şubat ayında yapılması planlanan seçimleri öncesinde Serkan Civelek adaylığını açıkladı

Bu haber 601 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Kredi Kefalet Kooperatifi’nin Şubat ayında yapılması planlanan seçimleri öncesinde Serkan Civelek adaylığını açıkladı. 

Serkan Civelek, beraberinde esnaf Bülent Demirtürk, Arslan Yıldırım ve Dursun Kahraman ile basın toplantısı gerçekleştirerek kooperatif başkanlığına aday olduğunu duyurdu. 

Serkan Civelek, esnaf bir ailenin çocuğu olarak 1986 yılından bu tarafa esnaflık yaptığını, halen küçük esnaf olarak ticarete devam ettiğini söyledi. 

Serkan Civelek, ESKKK’nın artık küçük esnaf tarafından yönetilmesi gerektiğini, bundan dolayı aday olduğunu belirterek, “Yozgat’ta birçok esnaf arkadaşımız küçük esnafın sahipsizliğinden şikayet ediyor. Küçük esnaf grubu olarak kooperatifte söz sahibi olmak istiyoruz. İlk olarak küçük esnafın sıkıştığında kapsını çaldığı yer olan kooperatifimizde esnaf arkadaşların sıkıntılarına yardımcı olacağız” dedi. 

Serkan Civelek seçilmesi durumunda kooperatifin kredi plasmanını yükselterek, daha fazla üyenin kredi imkanlarından faydalanmasını sağlayacağını ifade etti. 

Civelek, kooperatif seçimlerinde esnaf olarak sandık kurulmasını, gizli oy açık tasnif yöntemiyle seçim yapılmasını istediklerine de vurgu yaparak, “Mevcut yönetim 25 yıldır yaptıkları hizmete güveniyorsa el kaldırıp indirme yöntemiyle değil, sandıktan çıkacak sonuca bağlı bir seçim yapsın. Biz esnaflar olarak sandık istiyoruz” diye konuştu.


Bu haber 07 Aralık 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.