Son Dakika

SMMMO’ DAN SEMİNER

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından ‘Muhtasar beyanname ve SGK beyanname birleşmesi ve e-uygulamalar’ konulu seminer düzenlendi

Bu haber 360 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) tarafından ‘Muhtasar beyanname ve SGK beyanname birleşmesi ve e-uygulamalar’ konulu seminer düzenlendi. 

Yozgat Belediyesi Kültür Merkezi’nde Kırşehir SMMMO Başkanı Özgür Albayrak’ın verdiği seminere Yozgat SGK İl Müdürü Bilal Keskin, Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut ve muhasebeciler katıldı. 

Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, SGK ve muhtasar beyanname birleşme işleminin pilot il olarak belirlenen Kırşehir’de uygulanmakta olduğunu ve uygulamada konuyla ilgili bazı sıkıntılar tespit edildiğini söyledi. 

Bu sorunların ortadan kaldırılması amacıyla eğitim semineri düzenlemeye karar verdiklerini anlatan Bulut, katkılarından dolayı Özgür Albyarak’a teşekkür etti. 

Bulut, Uygulamanın başlayacağı Ocak 2018 tarihine kadar aylık, 3 aylık Muhtasar Beyanname ve Aylık SGK bildirgeleri mevcut hali ile verilmeye devam edileceğini aktardı. 

Kırşehir SMMMO Başkanı Özgür Albayrak, Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği’nin 18 Şubat 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandığını hatırlatarak, “Genel tebliğ hükümlerine göre; vergi kanunlarına göre vergi dairesine verilmesi gereken Muhtasar Beyanname ile Sosyal Güvenlik Kurumuna verilmesi gereken Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin birleştirilmesi sonucunda oluşturulan Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin verilmesine ilişkin usul ve esaslar belirlenmiştir. Uygulamanın başlayacağı 1 Ocak 2018’e kadar aylık, 3 aylık Muhtasar Beyanname ve Aylık SGK bildirgeleri mevcut haliyle verilmeye devam edilecektir” dedi.


Bu haber 07 Aralık 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.