Son Dakika

MESELE İNSANI HAYATA KAZANDIRMAK DIŞLAMAK DEĞİL

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Yozgat’ta yaşayan engelli vatandaşlar Vali Kemal Yurtnaç ve Hanımefendi ev sahipliğinde yemekte bir araya geldi

Bu haber 543 kez okundu.
Yazı Boyutu

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Yozgat’ta yaşayan engelli vatandaşlar Vali Kemal Yurtnaç ve Hanımefendi ev sahipliğinde yemekte bir araya geldi.

Sefa Sofrasında engelli vatandaşlarla bir araya gelen Vali Yurtnaç, masaları tek tek gezerek onlarla sohbet edip sıkıntılarını dinledi.

Yemek sonrası kısa bir konuşma yapan Vali Yurtnaç, devlet olarak her zaman engelli vatandaşların yanında olduklarını belirterek, “Her insan potansiyel bir engelli adayıdır. Engelliler günü sene de bir kez kutlanıp unutulan günler olarak kalmaması gerekir. Göreve geldiğim günden itibaren bazı gruplara pozitif ayrımcılık tanıyacağız dedik. Bunu tüm samimiyetimle ifade ediyorum. Sizin hayatta aldığınız tadı biraz olsun artırabilirsek bu bizim için mutluluk vericidir. Bunun için de devlet olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Engelli vatandaşların daha rahat bir yaşam sürmeleri için mücadele verdiklerini kaydeden Vali Yurtnaç, “Dezavantajlı gurupların hayatlarının kolaylaşması için her türlü tedbirleri alıyoruz.

 Mesele insanı hayata kazandırmaktır, dışlamak değil. Genel olarak engelli çocukları olan ailelerin, çocuklarını saklamadan, toplum ile iç içe yaşatmaları gerekmektedir. Biz de elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Devletimizin sunduğu imkanlarla bu tür guruplara yardımcı olmak bizim görevimiz. Allah’tan gelene biz karşı gelemeyiz. Bu çocuklarımızı bu şekilde kabullenmek zorundayız” diye konuştu.

Vali Yurtnaç engelliler için yeni bir tesis açacaklarını ifade ederek, “Merkez Ortaokulu önünde bulunan alana engelli vatandaşlarımız, gazilerimiz, şehit ve gazi ailelerimizin faydalanabileceği engelsiz yaşam alanı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından işyerlerinde engelli istihdam eden işletmecilere Vali Kemal Yurtnaç tarafından teşekkür ve onur belgesi verildi.  


Bu haber 06 Aralık 2017 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.