Son Dakika

SOSYAL İHTİYACI KARŞILIYOR

Yozgat Belediyesi Türkiye’nin ilk Milli Parkı Çamlık’ta ikinci sosyal tesis olarak açılan Kahvaltı Evi Yozgat’ın sosyal ihtiyacını karşılıyor

Bu haber 607 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Belediyesi Türkiye’nin ilk Milli Parkı Çamlık’ta ikinci sosyal tesis olarak açılan Kahvaltı Evi Yozgat’ın sosyal ihtiyacını karşılıyor.

Yozgat Milli Parkı Çamlık İşletme Sorumlusu Şakir Mavili,” Buradaki Kahvaltı Evi Yozgat için bir ihtiyaçtı. Belediye Başkanımız Kazım Arslan’a böyle güzel bir makanı faliyete geçirdiği için ayrıca teşekkür ederim. Başkınımız Kazım Arslan sayesinde Yozgatlı Halkımızın ihtiyaçlarını karşıyoruz. Sabah saat 08:00’ de mesaiye başlıyor akşam saat 16:30’ da mesaimizi bitiriyoruz” şeklinde konuştu.

Kahvaltı Evinde 5 kişinin istihdam ettini vurgulayan Mavili,“ Burada tamamen kadın çalışanlarımızın yapmış olduğu ev yapımı ürünler sunuluyor. Dışarıdan hiçbir ürün satmıyoruz. Yozgat insanına ve Yozgat’a dışarıdan gelenlere çok güzel bir mekan oldu” dedi.

Çamlığın Yozgat için çok önemli bir mekan olduğunu değinen Mavili, “Burası insanlar geldikleri zaman burada oturup vakit geçirebilecekleri bir mekan oldu. Bugün bu kahvaltı evi ile bu mekan eksikliğini de tamamlanmış oldu. İnsanlarımız hem Yozgat’a özgü yiyecekleri burada tatmış olacaklar hem de çok ekonomik bir şekilde bu hizmetten istifade etmiş olacaklar” diye konuştu.

Tek sıkıntının mekanın küçük olduğunu belirten Mavili,” Kış şartlarından dolayı dışarı da bulunan masaları kullanımıyoruz o yüzden sadece iç mekanda hizmet verebiliyor. Yaz mevsiminde dış masaları da kullanabileceğimizden daha güzel ve ferah bir ortam oluşturacağız. Yazın burada planladıklarımız arasında kır düğünü konseptinde düğün ve nişanlar yapmak. Böyle bir konsepte vatandaşlarımızın buraya ilgisi dahada artacak. Şuanda buranın açıldığını çoğu vatandaşımız bilmiyor. Şimdi amacımızda buranın güzel tanıtımlarını yaparak vatandaşlarımızın buraya ilgisini arttırmak” dedi.


Bu haber 06 Aralık 2017 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.