Son Dakika

'Öğretmen-Öğrenci-Veli Okuyor'

Akdağmadeni ilçesinde 75

Bu haber 571 kez okundu.
Yazı Boyutu

Akdağmadeni ilçesinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'nda öğretmen,öğrenci ve velilerin katılımıyla okuma etkinliği başlatıldı. 

75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu bünyesinde yapılan bu çalışma ile okuyan, araştıran ve okuduğunu anlayıp yorumlayan bireyler yetiştirmek hedefleniyor. 

Okul Müdürü Mithat Demirbilek yaptığı açıklamada, kitap okuyan bireyin kendini geliştirip sağlıklı bir birey olma yolunda önemli adım attığını söyledi. 

Demirbilek, "75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu, devam eden 'okuma saatleri' uygulamasının ardından 'Halk Kütüphanesinde Okuyoruz' etkinliği ile farklı bir adım attık. 

Son olarak da okul Z-kütüphanesinde başlatılan 'Öğretmen-Öğrenci-Veli Okuyor' adlı etkinlik başlatıldı. Bütün sınıflar için belirlenen günlerde veliler okula davet edilerek okulun Z-kütüphanesinde öğrenci, veli ve öğretmenler ile birlikte bir saat okuma etkinliği yapıyoruz. Türk halkı olarak okumaya ayırdığımız zaman dilimi maalesef yok denilecek kadar az. Görevimiz çocuklara kitapları sevdirmektir. Bizler bu yaşlarda çocuklarımıza okumayı sevdirebilirsek geleceğimiz daha aydınlık olacaktır" diye konuştu.


Bu haber 05 Aralık 2017 Salı tarihinde eklenmiştir.