Son Dakika

Yozgat’ın İlgi Odağı

Yozgat Sefa Sofrası İşletme Sahibi Ali Çatar gazetemiz Esnaf Köşesine açıklamada bulundu

Bu haber 2062 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Sefa Sofrası İşletme Sahibi Ali Çatar gazetemiz Esnaf Köşesine açıklamada bulundu.

Sefa sofrası farklı lezzetleriyle vatandaşın ilgi odağı olmaya devam ediyor. 

9 yıldır lokantacılık işiyle uğraştığını dile getiren Çatar,” Yozgat’ın girişinde ilk lokanta bizim olduğu için müşterilerimizin ilk uğrak noktasıdır. Geniş ferah mekanı, görsel güzelliği ve zenginliğinin yanında profesyonel ekibiyle hizmet vermekteyiz. Toplamda 16 kişiye istihdam sağlıyoruz. Yenilenen çocuk oyun parkımızlar gelen aileler rahat içinde yemek yiyebiliyorlar. Çocuklar oyun parkımızda eğlenirken ailelerimizde huzur içinde yemek yeyip sohbet etme fırsatı bulabiliyorlar“ dedi.

Çatar, temiz bir ortamda ve güler yüzlü çalışanlarıyla Yozgatlılara hizmet vermeye özen gösterdiklerini ve Yozgat'ta eksikliği hissedilen meşhur tandır kebabı, desti kebabı, ızgara çeşitleri, pide çeşitleri, döner ve iskender tatlarını müşterilerine sunduklarını dile getirdi.

Sefa Sofrası İşletme Sahibi Ali Çatar , en büyük sorunlarının, rekabete açık serbest piyasada haksız rekabet olduğunu belirtti.

Çatar, yaptığı açıklamada, yeme, içme ve gıda sektörünün en büyük sorunu olan kayıt dışılığı ve haksız rekabeti önlemek için mücadele ettiklerini ifade etti.

Ucuz ürünlerin altında başka şeyler aranması gerektiğine vurgu yapan Çatar,” Kesinlikle katkı maddeleri vardır. Aslında hem tüketicinin sağlığıyla oynuyorlar hem de haksız rekabete yol açarak işini layıkıyla yerine getiren ve devlete katma değer üreten esnafı baltalıyorlar."

Her isteyenin istediği yere dükkan açamaması gerektiğini vurgulayan Çatar, sağlığa elverişsiz ortamlarda dükkan açılmasına izin verilmemesi gerektiğini ifade etti. 

Çatar sektörün en büyük sorununlarından biri de, çalıştıracak garson bulunamaması olduğunu belirtti.

Çatar, restoran ve lokantalarda usta ızgaracı, garson, aşçı, komi, şef gibi ana unsurlar başta geliyor. Sektörün en büyük sorunu, çalıştıracak garson bulunamaması" diye konuştu. Çatar, sıkıntının son yıllarda gıda sektöründeki hızlı büyümeden kaynaklandığına inandığını dile getirdi.


Bu haber 04 Aralık 2017 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.