Son Dakika

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ÖNCÜ İSMİ

Yozgat’ta inşaat sektörünün öncü isimlerinden Yimtaş İnşaat Malzemeleri şirket Yönetim Kurulu üyesi   Zekeriya  Varol Esnaf Köşesi sayfasına inşaat sektörü hakkında kısa bilgide bulundu

Bu haber 763 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta inşaat sektörünün öncü isimlerinden Yimtaş İnşaat Malzemeleri şirket Yönetim Kurulu üyesi   Zekeriya  Varol Esnaf Köşesi sayfasına inşaat sektörü hakkında kısa bilgide bulundu.

Yimtaş İnşaat Malzemeleri şirket Yönetim Kurulu üyesi   Zekeriya  Varol, "Bizim işimiz inşaat sezonuna bağlıdır. İnşaatlarda iklime bağlıdır. Yozgat’ta artık kış tam manasıyla yaşanmıyor. 

Bu da sektörün yaz-kış demeden ayakta durmasını sağlıyor” dedi.

Kış aylarında işlerin yoğunluk kazandığı inşaat sektöründe hareketliliğin devam ettiğini ve bu hareketlilik sayesinde yapı ve inşaat malzemeleri satan esnafın yüzünü güldürdüğünü vurgulayan Zekeriya  Varol, " Bu kış aylarında  sezon ortasına gelmesi işlerimizde bir duraksama yaratsa da yeniden canlanan sektör tekrardan hareketlilik kazanmamızı sağladı" diye konuştu.

İnşaat sektörünün yapı işinde ki esnaf dışında aslında bir şehre birçok açıdan istihdam sağladığının da altını çizen Varol," Bir inşaatın başlaması demek birçok esnafın yanı sıra birçok işsiz insanın da iş sahibi olması demek.

 Yozgat’ta da inşaat sektörü bölge illere göre çok canlı ve istikrarlı sürüyor. Bu şehrin gelişmesinde çok büyük bir rol oynuyor" dedi.

Haber: Selma Arslan


Bu haber 28 Kasım 2017 Salı tarihinde eklenmiştir.