Son Dakika

"ÜRETİMİN DURMASINA İZİN VERMEMELİYİZ"

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, Türkiye üzerinden oyunlar oynandığını belirterek, terörden sonuç alamayanların, ekonomik savuş içerisinde girdiğini söyledi

Bu haber 522 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, Türkiye üzerinden oyunlar oynandığını belirterek, terörden sonuç alamayanların, ekonomik savuş içerisinde girdiğini söyledi. 

Yozgat TSO Meclis Başkanı Sinan Çelik, Türkiye’nin üzerinde çok ciddi oyunlar oynandığına değinerek, gerek 15 Temmuz darbe girişimi, gerek ekonomik olarak oynanan oyunlar nedeniyle birlik ve beraberlik içerisinde olunması gerektiğini ifade etti. Türk ekonomisinin canlı tutulması çağrısında bulunan Çelik, tüketicilerin üreticilere sahip çıkmasını istedi. Ekonomik durgunluğa izin verilmemesini belirten Çelik, “Esnafımıza, tüccarımıza hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor. Harcamalarımız kısıtlanmamalı. Valilikler, belediyeler ve sivil toplum örgütleri ortak bir çalışma içerisinde seferberlik içerisinde olmalıdır” dedi.

Ekonominin güçlenmesi için başta yerel esnafa destek olmak üzere, alışverişin kısıtlanmaması, üretimin desteklenmesi gerektiğinin altını çizen Çelik, Türkiye'nin terör ve ekonomik saldırılara maruz kaldığını söyledi. Türkiye'nin 15 Temmuz'da kritik bir dönem yaşadığına değinen Çelik, "Türkiye kaos içerisine çekilmek isteniyor. Dünyayı yönetme çabası içerisinde, terörizmi öne çıkaranlar, Türkiye ile birlikte gelişme içerisindeki ülkelere karşı farklı senaryoları uygulamaya koydu. Terör saldırıları ve ekonomik manipülasyonlar bunların başında geliyor" dedi.

Çelik, "Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor. Ülkemize yönelik gerek iç gerekse dış mihraklar tarafından büyük saldırılar var. Demokrasimize, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ekonomimize göz dikenlerin bu emellerini boşa çıkarmak zorundayız. Ekonomisi güçlü devletler arasında yer alan ülkemizin ekonomisini daha da güçlendirmek zorundayız. Ülkemiz gibi Yozgat'ta zor bir dönemden geçiyor. Bu süreci işbirliği yaparak ve kenetlenerek atlatmalıyız" şeklinde konuştu. Çelik son olarak ise şu ifadelere yer verdi: "Vatandaşlarımız harcamalarında kısıtlama yapmamalıdır. Harcamalarınızı kısıtlamayın. Lüks ve ithal ürünlerden kaçının. Yerli ürünleri tercih edin. Ekonominin durgunlaşmasına müsaade etmeyin. Genç ve tüketen nüfusumuz var. O yüzden bizim gibi ülkelerin ekonomilerinin durma ihtimali olmaz. Ancak spekülatif hareketler ve algılar, ekonomimizi durdurur. Batının ve şer odaklarının istediği de budur. Ekonominin durgunlaşmasına ve ülkemizde üretimin durmasına izin vermemeliyiz.”


Bu haber 23 Kasım 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.