Son Dakika

Eş Zamanlı Operasyon

Bitlis’te eş zamanlı yapılan FETÖ/PDY terör örgütü operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı

Bu haber 694 kez okundu.
Yazı Boyutu

Bitlis’te eş zamanlı yapılan FETÖ/PDY terör örgütü operasyonunda 5 kişi gözaltına alındı. 

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamada eş zamanlı olarak Adıyaman, Ankara, Elazığ, İstanbul, Kütahya, Şanlıurfa, Sakarya ve Yozgat illerinde FETÖ/PDY terör örgütü operasyonu yapıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak sürdürülen çalışmalar kapsamında, Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce FETÖ/PDY terör örgütü üyelerinin kullanmış olduğu Bylock isimli programı kullandığı tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik olarak yapılan çalışmalar neticesinde, 15/11/2017 günü ilimiz merkezli Adıyaman, Ankara, Elazığ, İstanbul, Kütahya, Şanlıurfa, Sakarya ve Yozgat illerinde eş zamanlı olarak toplam 11 şahsa yönelik gerçekleştirilen planlı operasyon neticesinde, G.Ç., M.Z.T., S.K., ve İ.B. isimli şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce adli kontrol kararı uygulanarak serbest bırakılmış, H.Y., İ.H.K. isimli şahıslar sevk edildikleri adli mercilerce tutuklanmıştır. 

Operasyon kapsamında firari durumda bulunan 5 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Terör örgütleri ve bu örgütlerin gerçekleştirdikleri eylemlere karşı mücadelemiz, halkımızın desteğini alan güvenlik güçlerimizin titiz, özverili ve koordineli çalışmaları ile birlikte kararlıkla devam etmekte ve edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Bu haber 20 Kasım 2017 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.