Son Dakika

ÖZEL TASARIMLAR

Yozgat ta mobilya sektörü gelişimi hakkında Yozgat Mobilya işletme sahibi Kadir Zorbilmez Esnaf Köşesi sayfasına kısa açıklamada bulundu

Bu haber 1352 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat ta mobilya sektörü gelişimi hakkında Yozgat Mobilya işletme sahibi Kadir Zorbilmez Esnaf Köşesi sayfasına kısa açıklamada bulundu.

Asıl mesleğinin oymacılık olduğunu belirten Yozgat Mobilya İşletme sahibi Kadir Zorbilmez,“ Mobilya sektörüne 1990 yılında başladım. 3 sene El Sanatları Eğitim Merkezin eğitim aldıktan sonra, Ankara’ ya giderek 4 yıl Ankara Sitelerde kalfalık yaptım. Daha sonra Yozgat’a gelerek 2004 yılında kendi işletmemin patron oldum.” dedi.

Zorbilmez,” Müşterilerimizin istedikleri ölçülere ve renklere onların zevklerine göre mobilyalar yapıyoruz. 

Günümüzde her evin metrekaresi ve odaların büyüklüğü değişiklik arz etmekte. Bu nedenle mobilya seçiminde standart mobilyalar çoğu zaman ihtiyaca karşılık verememekte. Fabrikasyon ürünlerde renk seçimi ise büyük bir problem. Çünkü birkaç renk üzerinde çalışan fabrikalar tüketicinin isteğine göre yeni renkler sunamıyor. Fakat toplumda farklı olma isteği ve arzusu var. Bu da müşterilerin mobiya mağzaları yerine bizim gibi mobilyanın ilk halkası olan üretici firmaları tercih etmelerini sağlıyor. Tercihlerinin birinci nedeni kalite, ikinci nedeni özel ölçü, üçüncü nedeni ise kişiye özel tasarımlar ile müşteriye hitap etmesi” şeklinde konuştu.

Zorbilmez,” “Müşterilerimize firmamızda hem bütçelerine uygun hem de kaliteli ürünleri alabileceği bir ortam sunuyor ve hayalindeki mobilyaları yaratıyoruz” diye konuştu.

Zorbilmez,” Bizim hedefimiz müşterimize, her şeyden önce yeni bir yaşam biçimi sunmak. Yaşam alanlarını özel olarak dizayn ederek konforu kaliteyle buluşturmak. Modayı yakından takip etmek, kaliteli malzeme kullanmak, en fonksiyonel ürünleri üretmek.” dedi.

Kentsel dönüşümünde mobilya sektörüne faydası olduğunu vurgulayan Zorbilmez, “Kentsel dönüşüm, sadece güvenlik değil başta inşaat ve mobilya olmak üzere pek çok sektör için yeni istihdam ve hareketlilik anlamına da geliyor. Pek çok noktada kentsel dönüşüm projelerine başlandı. Bu durum inşaat sektörü ve dolayısıyla mobilya sektörü için de gelişmesi anlamında büyük rol oynuyor” dedi.

Zorbilmez, mutfak dolabı, vestiyer , yüklük gibi birçok ürün yaptıklarını belirtti.


Bu haber 26 Ekim 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.