Son Dakika

ESNAFLARA 2019 VURGUSU

TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, hayati seçimlerde esnaf camiası olarak üzerinize düşeni yapacağınıza inancım tam dedi

Bu haber 724 kez okundu.
Yazı Boyutu

TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, hayati seçimlerde esnaf camiası olarak üzerinize düşeni yapacağınıza inancım tam dedi.

Antalya Manavgat'ta gerçekleştirilen TESKOMB Merkez Birliği'nin Eğitim Semineri'nde konuşan Genel Başkan Abdulkadir Akgül, "Kooperatiflerin AK Parti hükümeti öncesinde ve AK Parti hükümeti dönemindeki gelişmesini rakamlarla anlattı. Akgül, "2019 yılı Türkiye için yeni bir kurtuluş yılı olacak. Siz başkanlarım; 2019 yılında belediye başkanlığı için milletvekilliği için istediğiniz adaya istediğiniz partiye oy verin. Sizlerden Esnafın, kooperatiflerin geleceği için Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermenizi istiyorum. Eğer Erdoğan seçilmez ise Türkiye de, biz esnaflar da biteriz" dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri (TESKOMB) Merkez Birliği'nin Eğitim Semineri Manavgat’ta gerçekleştirdi. Seminerin açılış konuşmasını yapan TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, kooperatiflerin AK Parti hükümeti öncesinde ve AK Parti hükümeti dönemindeki gelişmesini rakamlarla anlattı. 

Seminerin Türkiye’nin her yerinden katılım olması nedeniyle Türkiye'nin bir mozaiğini oluşturduğunu belirten Akgül, "Burada her ilden, her görüşten her partiden insanlar var. Siyasi kimliğimi bir kenara bırakarak tarafsızca konuşmak istiyorum. 2002 yılında tam yabancı ülkelerin istediği gibi onların her istediğini yapan bir Türkiye vardı. 

AK Parti’nin ilk zamanlarında da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bütün ülkelerle çok iyiydi. Farklı ülkelerden bürokratlar düğünlere kadar gelip şahitlik yapıyordu. Obama gelip TBMM’nde konuştu. Yakın dostum diyenler bir anda değişti. Bunun nedeni Türkiye’nin her alanda güçlenmesi, uçağını, silahını kendi üretmesi ve bu ülkeler için rakip konuma gelmesidir. Türkiye artık PKK ile kendi silahları, insansız uçakları en önemlisi de kendi komutanlarıyla mücadele etmeye başladı. Bundan dolayı da herkes düşman oldu" dedi.

"2019 TÜRKİYE İÇİN

 KURTULUŞ YILI OLACAK"

2019’da yapılacak Başkanlık seçiminin Türkiye ve esnaflar için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Akgül "2019 yılı Türkiye için yeni bir kurtuluş yılı olacak. Siz başkanlarım; 2019 yılında belediye başkanlığı için milletvekilliği için istediğiniz adaya istediğiniz partiye oy verin. Sizlerden Esnafın, kooperatiflerin geleceği için Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermenizi istiyorum. Eğer Erdoğan seçilmez ise Türkiye de, biz esnaflar da biteriz. Sizler bu konuda üzerinize düşeni şimdiden yapmaya başlayın. Esnafımız kendisine hizmet edeni vefayı bilir. Biz bize hizmet etmeyen ne hükümetleri yazar kasa atarak düşürdük. Bize hizmet edenin kıymetini de en iyi şekilde biliriz" ifadelerini kaydetti.


Bu haber 25 Ekim 2017 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.