Son Dakika

BAŞVURULARI KAÇIRANLARA FIRSAT

Yozgat Serbest Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Bulut, Bilirkişilik Temel Eğitimi Başvurularını kaçıran meslek mensubu ve meslek mrbabı için2017/2

Bu haber 811 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat Serbest Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Bulut, Bilirkişilik Temel Eğitimi Başvurularını kaçıran meslek mensubu ve meslek mrbabı için2017/2.Dönem Bilirkişilik Temel Eğitimine başvuruları başladığını söyledi. 

Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut, , “6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında, ‘Bilirkişilik Yönetmeliği’ 03/08/2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bu yönetmeliğe göre; adli ve idari yargı alanında yürütülen her türlü bilirkişilik faaliyetinin yapılabilmesi için, bilirkişilik yapacak kişilere “Bilirkişilik Temel Eğitimi” alma ve sertifika sahibi olma zorunluluğu getirildi. Odamızda Adalet Bakanlığı tarafından Bilirkişilik Temel Eğitimi vermek için yetkilendirilen kurumlar arasında yer aldı. Odamıza Bilirkişilik temel eğitimi birinci dönem başvuruları 4 Ekim 2017 tarihinde alınmaya başlanmış ve 16 Ekim 2017 tarihinde sona ermişti. Birinci dönem başvurularını kaçıranlar ve bilirkişilik temel eğitimine başvurmak isteyen Meslek Mensubu ve Meslek Erbabı için 2017/2.Dönem Bilirkişilik Temel Eğitimine başvurular 23 Ekim tarihinde başlamış olup 3 Kasım 2017 tarihinde mesai bitiminde sona erecektir. Odamızda eğitim almak isteyen İlimiz ve diğer il ve ilçelerden meslek mensupları ve meslek mensubu olmayan meslek erbabı Birliğimizin http://bilirkisilik.tesmer.

org.tr adresinden online başvuru yapacaktır. Başvuruyu tamamlayanlar Fotoğraflı Başvuru Belgesini 3 Kasım 2017 tarihi mesai bitimine kadar Odamıza teslim edecektir. 2017/1.Dönem bilirkişilik temel eğitimleri ise önü müzdeki günlerde Odamızda başlayacak olup bütün eğitimler 2017 Kasım ayı sonuna kadar bitecektir” dedi.

Bulut, Bilirkişilik yapmak isteyen meslek mensuplarına 2017/2 dönem eğitim ücretleri Muhasebe meslek mensupları için 475 TL , Muhasebe Meslek Mensubu Olmayanlar için ise 625 TL olarak belirlendiğini aktardı.


Bu haber 24 Ekim 2017 Salı tarihinde eklenmiştir.