Son Dakika

SEÇİM İŞLERİ BAŞKANLIĞI’NA DEVAM

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Genel Merkez Seçim İşleri Başkan yardımcılığı görevine yeniden atandı

Bu haber 2720 kez okundu.
Yazı Boyutu

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Genel Merkez Seçim İşleri Başkan yardımcılığı görevine yeniden atandı. 

16 Nisan’da yapılan Anayasa değişikliği referandumundan sonra Ak Parti Genel Başkanlığına yeniden seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Ak Parti kadrolarında ve parti yönetiminde değişim ve yenilenme devam ediyor.

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “onay”ıyla Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı yeniden yapılandırıldı. Seçim İşleri Başkan Yardımcılıklarına Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, Recep Özel, Fatoş Gürkan, Halil Özyolcu, Bülent Yağmur, Samir Altunkaynak seçildi. 

Daha önce kendisi bağlı İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgelerinde başarılı bir grafik çizen, Başer’e “Yurtdışından Sorumlu” Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevi verildi.Görevlendirme sonrası açıklamada bulunan Başer “Bu göreve bizleri layık gören Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teveccühüne teşekkür ediyorum” dedi. 

Zor ve meşakkatli bir göreve yeniden seçilmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Başer, Başarıda ekip ruhuna inandığını, kendisine “Azmet, Mücadele Et, Zafer Senindir” sözlerini ilke edindiği belirterek, önümüzdeki seçimlerde davaya inanmış, Milletimize hizmet aşkı büyük Ak Kadrolarla birlikte büyük seçim başarılarına imza atacaklarına inandığını söyledi. 

Türkiye’nin her alanda büyük değişim ve gelişme yaşadığını sözlerine ekleyen Başer, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemizin Değişim ve atılım dönemine girdiğini vurguladı. 

Türkiye’nin istikbali ve istikrarı açısından 2019 yılında yapılacak yerel seçimler, parlamento seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerinin çok hayati önem arz ettiğini belirten milletvekili Başer, aziz milletimizin kendisini hizmet edene vefasının büyük olduğunu, Türkiye’nin istikrarı ve büyük Türkiye’nin imarı için her zamankinden daha çok çalışacaklarını, vatandaşlarımızın yeni ve büyük Türkiye’nin geleceği için Ak Parti’ye destek vereceğine inancının tam olduğunu sözlerine ekledi. 

Başer, Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevinin yanında Türkiye-Kanada Dostluk Grubu Başkanlığı, Anayasa Komisyonu üyeliği ile Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir.


Bu haber 12 Ekim 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.