Son Dakika

40 YILI AŞKIN HİZMET

Yozgat merkezde 40 yılı aşkındır hırdavat, soba ve boya işleri ile ilgilenen  GörpeTicaret  işletme sahibi Mustafa Türkmen Esnaf Köşesi sayfasına bilgi verdi

Bu haber 393 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat merkezde 40 yılı aşkındır hırdavat, soba ve boya işleri ile ilgilenen  GörpeTicaret  işletme sahibi Mustafa Türkmen Esnaf Köşesi sayfasına bilgi verdi. 

Hırdavat sektörü hakkında bilgi veren Mustafa Türkmen,” 40 yıldır ticaret hayatımızda bir çok yeniliklere yer verdim.  Hırdavat sektörünün geleceğini iyi görüyorum çünkü gelişen ve büyüyen bir ülke ve pazar buna bağlı olarak büyük projelerinin hayata geçirileceğini düşünüyorum. Sanayi çalıştığı sürece hırdavat sektörüne ihtiyaç olacaktır. Çünkü sanayi ve hırdavat sektörü birbirinin tamamlayıcısıdır. Hırdavat sektörü sanayinin değişik kollarında hitap etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Soba alırken kapaklarına ve dökümüne dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Türkmen, sözlerine şöyle devam etti:

 "Vatandaşlarımız soba alırken önce hava almamasına, kapaklarının iyi kapanıp kapanmadığına bakmalı, alttaki sürgüsünün kapandığı zaman hava almaması lazım, dökümlerinin iyi monte edilmiş olması lazım, yani önemli olan hava almamasıdır. Soba kapattığın zaman söner, açtığın zaman yanar."

Sobadan zehirlenmemek için kömürün iyice yanması gerektiğini belirten Türkmen, sözlerini şöyle tamamladı: "Buna çok dikkat edilmelidir. Rüzgarlı havalarda sobanın altını hafif açık bırakmalı ki soba içindeki havayı devamlı çekmesi lazım.  Kapattığın zaman soba bunalırsa, zehirleme yapar. Rüzgarlı havalarda bacaları temizlemek gerekir ve ziftlendiği zamanlarda mutlaka bir baca temizleme ekibinin gelip temizlemesi lazım, bir de bacalarda şapka olmalı, hava basıyorsa döner takılması lazım."


Bu haber 12 Ekim 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.