Son Dakika

KÜLTÜR DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIYOR

Yozgat’ta dedesinin ve babasının yıllarca biriktirdiği; şehrin tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtan eski eşyaları açtığı iş yerinde sergileyen Göktuğ Ertuğrul, amacının Yozgat’ın kültür değerlerine sahip çıkmak olduğunu söyledi

Bu haber 314 kez okundu.
Yazı Boyutu

Yozgat’ta dedesinin ve babasının yıllarca biriktirdiği; şehrin tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtan eski eşyaları açtığı iş yerinde sergileyen Göktuğ Ertuğrul, amacının Yozgat’ın kültür değerlerine sahip çıkmak olduğunu söyledi. 

Dedesinin ve babasının yıllarca antikacılık işiyle uğraştığını söyleyen Göktuğ Ertuğrul, babasıyla birlikte Yozgat yöresine ait kültürel dokuları ilçe ilçe dolaşarak topladığını ve işyerlerinde büyük bir kültürel birikime sahip olduklarını belirtti.

İş yerinde 400 yıllık terazi ve 100 yılın üzerinde el dokuma kilim, heybe ve çanak çömleğin bulunduğunu dile getiren Ertuğrul, Yozgat’ın kültür motiflerini bir araya getirerek iş yerinde sergilediğini ifade etti.

 Şark köşesi meraklıları için iş yerinde birçok malzemenin bulunduğunu aktaran Ertuğrul, bozuk para koleksiyonunun da müşteriler tarafından büyük ilgi gördüğünü vurguladı.

 Duyguları ve kültürleri içinde barındıran bu işin bir gönül işi olduğunu da aktaran Ertuğrul, “Bu iş bir sevda işi, gönül işidir. Kendi kültürüne sahip çıkma işidir. Herkes kendi bütçesine göre sevdiği ve beğendiği antika eşyaları alıyor. Biz de geçimimizi bu işten sağlıyoruz” dedi.


Bu haber 12 Ekim 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.