Son Dakika

SON BAŞVURU 20 EKİM

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, KOBİ’lere çağrı yaparak, 300 bini hibe 700 binisıfır faizli kredi olmak üzere 1 milyon TL bütçeli KOBİGEL Destek Programına başvuru yapmalarını istedi

Bu haber 321 kez okundu.
Yazı Boyutu

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, KOBİ’lere çağrı yaparak, 300 bini hibe 700 bini

sıfır faizli kredi olmak üzere 1 milyon TL bütçeli KOBİGEL Destek Programına başvuru yapmalarını istedi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının

(KOSGEB), üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının artırılması konulu proje çağrısı ilana çıktı. KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık, imalat sanayiinde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekliişletmelerin desteklenmesi amacıyla hazırlanan, KOBİGEL- KOBİ Gelişim Proje

Destek Programı kapsamında çağrıya çıkılan “Üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının arttırılması” konulu Proje teklifi çağrısı için 11 Eylül 2017 tarihinde başlayan işletme başvuruları, 20 Ekim 2017 tarihinde sona ereceğini söyledi. 

Proje teklif çağrısı hedef kitlesinin imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’ler olduğunu belirten Işık, şunları kaydetti:

 “Katma değerli ve ileri teknolojili sektörlerin Türkiye ekonomisinin üretim ve dış ticaret yapısının değişmesinde öncü rol oynuyor.

KOBİ ve girişimcilerin, rekabet güçlerini geliştirecek destek ve hizmetler sunarak

ekonomik ve sosyal kalkınmadaki paylarını artırmak hedefleniyor. Bu  oğrultuda, imalat sanayisinde hedeflenen yapısal dönüşümün aktörü olan KOBİ’lerin desteklenmesi için üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının artırılması konulu proje çağrısı hazırlanmıştır. Proje sunacak işletmelerin KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve güncel KOBİ onaylarının bulunması gerekmektedir.

 Bilanço usulüne göre defter tutmak kaydıyla; Orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’lerin tümü başvuru yapabilecektir.

 Orta düşük ve düşük teknolojili

sektörlerdeki KOBİ’lerde ise 2016 yılı net satış hasılatının en az 300 bin TL, 2016

yılı ortalama çalışan sayısının en az 3 olması ve İşletmelerin proje bütçe tekliflerinin, 2016 yılı net satış hasılatını aşmaması gerekmektedir.

KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı ve 2016 yılı KOBİ Bilgi Beyannamesi onaylı işletmeler, kullanıcı giriş şifreleri ile sisteme girerek başvurularını yapabileceklerdir” dedi.

Işık, Başvurular KOSGEB internet sitesinden 20 Ekim 2017 saat 23.59’a kadar yapılabileceğini dile getirerek, en geç son başvuru tarihi ve saatinden önce İşletme tarafından sistem üzerinden onaylanmayan Proje başvuruları değerlendirmeye alınmayacağına dikkat çekti.

KOSGEB İl Müdürü Işık, “Proje çağrısının hedef kitlesi, Yozgat genelinde imalat sektöründe faaliyet gösteren KOBİ’lerdir. İl genelinden KOSGEB Yozgat Müdürlüğüne Proje teklifi sunacak işletmelerin,  herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmamak için son başvuru tarihini beklemeden biran önce hazırlayacakları Projelerini sisteme girmeleri gerekmektedir.

 KOBİGEL - KOBİ Gelişim Proje Destek Programı kapsamında çağrıya çıkılan “Üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının arttırılması” konulu Proje hakkında detaylı bilgiler KOSGEB Yozgat Müdürlüğünden alınabilir” ifadelerini kullandı.


Bu haber 12 Ekim 2017 Perşembe tarihinde eklenmiştir.