Son Dakika

E-Belge dönemi başladı

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından E-Belge dönemi başladı

Bu haber 316 kez okundu.
Yazı Boyutu

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından E-Belge dönemi başladı. 

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Üzeyir Arslan, iş dünyasına büyük kolaylık sağlayan e-belge sisteminin artık hayata geçtiğini belirterek,"Oda üyelerimize kesintisiz hizmet verebilmek amacıyla, Elektronik Belge Dağıtım Sistemi Projesi (EBDS) Sorgun TSO'da hayata geçirildi. 

EBDS ile E-Belge dönemine geçilmesi üyelerimiz için son derece güzel bir proje. Elle atılan ıslak imza gibi kullanılabildiği için, internette her türlü resmi işlemin, hem zamandan hem de kağıttan tasarruf edilerek ve elektronik ortamda arşivlenerek yürütülmesine olanak sağlıyor. 

Bugüne kadar vermiş olduğumuz hizmetlerimizde üyelerimiz kurumumuza gelerek ıslak imzalı belge almakta ve bunları çeşitli kurumlara işlem amacıyla sunmaktaydı, bu süreçler, kurumumuzun yoğun olduğu dönemlerde üyelerimiz açısından istenmeyen zaman kaybına sebebiyet vermekteydi. E-Belge proje sayesinde Oda Kayıt Sureti, Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi, Ortaklık Durum Belgesi, Ticari İkametgah belgelerini, üyelerimize elektronik ortamda, elektronik imzalı olarak verebilmekteyiz. Belgenin güvenliği için belgenin altındaki karekod yardımı ile belgenin doğruluğu tespit edilebilmekte olup ayrıca belge taleplerinin ödemeleri Sanal POS üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir" ifadelerini kullandı.


Bu haber 11 Ekim 2017 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.