Son Dakika

AKYOL, UNUTMADI

Aydıncık Kaymakamı Yavuz Akyol yeni eğitim öğretim sezonunun başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Bu haber 505 kez okundu.
Yazı Boyutu
Aydıncık Kaymakamı Yavuz Akyol yeni eğitim öğretim sezonunun başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Akyol mesajında; “ Değerli Öğretmenler, Anne Babalar ve Sevgili Öğrenciler, 20172018 eğitim-öğretim yılında hepinize başarı ve mutluluk diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiası için her açıdan verimli bir yıl olmasını temenni ediyorum. Sevgili Öğrenciler, Uzunca bir tatil sonrası, eğitimöğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek din
lenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Daha mutlu ve güzel bir gelecek için her zaman sizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Yeni eğitimöğretim yılının hepimiz için hayırlı olması dileklerimle. Değerli öğretmenler, Yeni eğitim-öğretim yılını sizlerin de büyük bir heyecanla karşıladığını biliyorum. 
Topluma hizmet veren her meslek saygındır. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum. Değerli Veliler, Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Bir aile değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Eğitim öğretimin üç ayağından birinin sizler olduğunuzu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 2017/2018 eğitim öğretim yılınızı tekrar kutluyor ve enerji dolu, mutlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmeniz dileğiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.
 

Bu haber 19 Eylül 2017 Salı tarihinde eklenmiştir.