Son Dakika

VEFA GEZİSİ

15 Temmuz hain darbe girişimin seyrini değiştiren kahraman astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anılmaya devam ediyor

Bu haber 675 kez okundu.
Yazı Boyutu
15 Temmuz hain darbe girişimin seyrini değiştiren kahraman astsubay Ömer Halisdemir, kabri başında anılmaya devam ediyor. 
Anadolu Lisesi öğrencileri, büyük kahramanlık örneği göstererek, darbeci komutan Semih Terzi’yi  alnından vuran astsubay Ömer Halisdemir’i, mezarı başında ziyaret ettiler. 
Kahraman şehit Ömer Halisdemir’i unutmayan Anadolu Lisesi öğrencileri, Halisdemir’i Niğde’de bulunan kabri başında ziyaret ederek, aziz ruhuna dualar gönderdiler.
 Müdür Yardımcısı İsa Poyraz ve Matematik Öğretmeni ve aynı zamanda gezi kulübü danışman öğretmeni olan Recep Sakallı eşliğinde 9,10 ve 11’inci sınıf öğrencileri Niğde’nin Bor İlçesi’ne bağlı Çukurkuyu Beldesi’nde yatan Ömer Halisdemir’i kabri başında ziyaret etti. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Recep Sakallı, "15 Temmuz gecesinin unutulmaz kahramanı gecenin ve geleceğimizin seyrini değiştiren Ömer Halisdemir'e olan vefa borcumuzu ödemek için gerçekleştirdiğimiz bir geziydi. Şehidimizin kabri başında aziz ruhu için dualar ettik. 
Yaşanan manevi yoğunlukla berabaer o gecenin atmosferini öğrencilerimizle birlikte tekrar yaşadık" ifadelerini kullandı. Anadolu Lisesi Gezi Kulübü tarafından gerçekleşen ziyaret dönüşünde güzergah üzerinde bulunan tarihi ve manevi mekanlarda öğrencilere gezdirilerek ziyaret sonlandı.
 

Bu haber 27 Ekim 2016 Perşembe tarihinde eklenmiştir.