Son Dakika

TARİH UZATILDI

Vergi borcu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren vergi affı (vergi yapılandırması) için son başvuru tarihi 31 Ekim olarak belirlenmişti

Bu haber 769 kez okundu.
Yazı Boyutu
Vergi borcu olan milyonlarca kişiyi ilgilendiren vergi affı (vergi yapılandırması) için son başvuru tarihi 31 Ekim olarak belirlenmişti. O süre 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ahmet Bulut, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Tasarısı yani vergi affı düzenlemesi Genel Kurulda Ağustosta kabul edilmişti. Maliye Bakanı Naci Ağbal yaptığı açıklamada 90 milyar, sosyal güvenlik primleri olarak da yaklaşık 72 milyar olmak üzere toplam 162 milyar liralık borcun vatandaşın lehine yeniden yapılandırılacağını ifade etmişti” dedi.
Borçlara karşı yapılacak olan ödemelerin peşin ve taksitli olmak üzere iki şekilde yapılacağını belirten Bulut, "Yapılandırmadan sonra ilk taksit ödemesi Kasım ayında başlayacak. Diğer taraftan sosyal güvenlik primlerinde ilk taksit Aralık ayında başlıyor. Vatandaş borçlarını 6-9-12-18 taksitler şeklinde iki ayda bir ödeyebilecek. Bazı yapılandırma başvurularında peşin ödemede büyük kolaylıklar sağlanmaktadır" ifadelerini kullandı.

Bu haber 26 Ekim 2016 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.