Son Dakika

“SON DAKİKAYA KADAR MÜCADELE”

Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Feridun Dündar, Kırşehir maçında takımın iyi bir futbol ortaya koyduğunu belirterek maçı mücadele ederek kazandıklarını söyledi

Bu haber 1244 kez okundu.
Yazı Boyutu
Yozgatspor 1959 FK Teknik Direktörü Feridun Dündar, Kırşehir maçında takımın iyi bir futbol ortaya koyduğunu belirterek maçı mücadele ederek kazandıklarını söyledi.
Kırşehir maçında amaçlarının atağı çoğaltarak üç puan almak olduğunu belirten Dündar, her takımda hata yapan oyuncunun bulunduğunu, ancak önemli olanının karşılaşmanın sonuna kadar mücadele etmek olduğunu söyledi.  Dündar, orta sahayı kalabalık tutmak istediklerini belirterek, “ Mustafa’yı forvet ve orta saha bağlantısı olarak kullandık. Son gol gelmeden önce üç forvete dönmüştük. Golü bulmak için yaptık. Orta sahada fazla pas yapamadık. Sonuca göre ekindeki kadroya göre öyle oynamak zorunda kaldık. Duruma göre hamle yapacaktık. Bireysel hatalar tabiki olacak bizim işimiz de onları engellemek. Diziliş hatasından dolayı gol yedik” ifadelerini kullandı. 
SEYİRCİ DESTEÄžİ İLAÇ GİBİ GELDİ 
Takımda en önemli noktanın mücadele olduğunu kaydeden Dündar, “Yürekli futbolculara her zaman ihtiyacımız var. Emrah iyi bir sıkıntısı yok. Bize böyle adam lazım. İyi futbolcu değil yürekli futbolcu lazım. Biz mücadele ederek aldık o maçı. Oyuncularda konsantre eksikliği var. Bugüne kadar alınan kötü sonuçlardan dolayı moral bozukluğu var. Üç puan aldıktan sonra oyuncu kendine geldi. Bizim takım savaşacak. Bir buçuk senedir oynamayan oyuncuları oynattık. Seyirci desteği de bizi ayrı bir havaya soktu. Eksikler giderilecek. Kim ne yapacağını bilmiyor. Bunu gidermeye çalışıyoruz. Bu günden itibaren kaset izleyip nerde ne hata yaptığımızı bulacağız. Hatalarımızı gözden geçirip gidereceğiz” dedi.
HEDEF ALTINDAÄž
Altındağ karşılaşmasına yönelik değerlendirmelerde de bulunan Teknik adam Dündar,  akıllı oynadıkları takdirde 3 puanla dönebileceklerini belirterek, şunları söyledi;  “Altındağ forvet hattı iyi olan bir takım. Biz akıllı oynarsak üç puan alır geliriz. Pas trafiği yapan oyuncu grafiğini ortaya çıkaracağız. Orta saha tam forvete katkı sağlayamıyor. Ben bu takımdan ümitliyim. Ligi de bildiğim için rahatım. 
Ben inanıyorum güveniyorum o yüzden iddialıyım. Bütünlük havası var ben bu havayı yakalamışken neden iddialı olmayalım. Kendimizi ispat etmek için büyük bir fırsat. Çalışacağız başka çaremiz yok tek hedefimiz bu. Bu arada alt yapıya çok önem vereceğiz. Alt yapıdan oyuncuyu yukarı taşıyacağız. Bütün ilçelerden alt yapıda yetenekli oyuncuları toplayacağız. Günlük bakmamak lazım uzun vadeli işler yapmak lazım. 
Benim tek hayalim Yozgat’ın çocuğunu bu takımda görmek. Oraya Yozgat’ın on tan e çocuğunu koymam lazım. Başka takımlarda gördüğüm bu. Bunun çalışmasını yapacağım. Beraber oturup konuşacağız istişare yapacağız. Bu takımı en üst seviyeye çıkarıp Yozgat’ı hak ettiği yere taşıyacağız. Tek hayalim Yozgat’ın çocuğunun dışarılarda futbol oynaması.”
 

Bu haber 26 Ekim 2016 Çarşamba tarihinde eklenmiştir.