Son Dakika

PTT 176 YAŞINDA

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Başmüdürü Mustafa Türkmen, PTT’nin 176

Bu haber 1034 kez okundu.
Yazı Boyutu
Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Başmüdürü Mustafa Türkmen, PTT’nin 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Tüm dünyada ortaya çıkan değişim ve gelişmelere PTT’nin de hızla ayak uydurması ve hizmetlerini daha ileri seviyelere taşıması temel amacımızdır” dedi. 
Osmanlı Padişahı Sultan Abdülmecid döneminde kurulan Posta Nezareti ile temelleri atılan PTT’nin 176. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle PTT binasında açıklamalarda bulunan Başmüdür Mustafa Türkmen,  PTT’nin köklü bir kuruluş olduğunu ifade ederek, “176 yıldır ilk günkü aşkla hiç nefes almadan vatandaşlara hizmet sunan, Türkiye genelinde 40 bine yakın personeli, 4 bin 500’ün üzerinde iş yeri ve 248’in üzerinde işlem ile halkımıza posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanında hizmet veren köklü bir geçmişe sahip, büyük bir aileyiz” şeklinde konuştu.
Temel amaçlarının, tüm dünyada ortaya çıkan değişim ve gelişmelere PTT’nin de hızla ayak uydurması ve hizmetlerini daha ileri seviyelere taşıması olduğunu belirten Türkmen, “Bu anlayışla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanında en iyi hizmetleri 1 baş müdürlük 12 merkez müdürlüğü , 7 şube ve 21 acente olmak üzere toplamda 41 iş yeri ve 163 personelle Yozgat halkına hizmet sunmanın gayreti içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.
Türkmen, “Vatandaşlarımıza en güvenilir ve kaliteli şekilde hizmet sunmayı ilke edinen çalışanlarımızın Gece gündüz demeden büyük bir özveriyle görevini sürekli yenilenme ve gelişme bilinci içerisinde yerine getirdiğini görmenin mutluluğunu yaşamaktayız. 1840’tan beri posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında yaygınlaşmış hizmet ağıyla müşterilerimiz için mesafeleri kısaltan PTT ailesi olarak, 176. yılımızı kutlar, ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını dilerim” diye konuştu.
Türkmen, her geçen gün daha geniş bir yelpazede hizmet vermeye çalıştıklarını belirterek, “ Faaliyetlerimizden biraz bahsedecek olursak; Türkiye’nin en geniş online hizmet ağına sahip durumda olan PTT’nin faaliyet alanlarını posta, banka ve lojistik olmak üzere 3 ana başlıkta özetlemek mümkün olacaktır.
 “Her yere zamanında” taşımacılık sloganıyla hizmet veren PTT Kargo ile kargolarınız adresinden alınarak hızlı ve güvenli bir şekilde alıcısına ulaştırılmaktadır. Kargo göndermek için internet ve telefon yoluyla da müracaat yapılabilmekte, tüm illerimizden 444 1 788 telefonu ve www.ptt.gov.tr internet adresinden gönderi siparişi alınmaktadır” ifadelerini kullandı.
176. MÜŞTERİYE HEDİYE
Başmüdür Mustafa Türkmen, PTT şubesinde işlem sırası 176 olan müşteri Uğur Kadak’a PTT Genel Müdürlüğü tarafından tahsis edilen hediye paketini takdim etti.
Yozgat PTT Müdürlüğü tarafından PTT’nin 176. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 176. numarayı alan Uğur Kadak’a gişede işlemini gerçekleştirdiği sırada PTT özel hediye paketi verildi. Kadak,  şaşırdığı ve sevindiği sürpriz hakkında, “Bugün buraya gişe hizmetleri için gelmiştim. Bu sürpriz karşısında şaşırdım. Bana verilen hediye için PTT ailesine teşekkür ediyorum” dedi.
 

Bu haber 25 Ekim 2016 Salı tarihinde eklenmiştir.