Son Dakika

OLİMPİYAT VE DÜNYA ŞAMPİYONU SPORCULAR KEÇİÖREN’DE

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Olimpiyatta altın madalya kazanan sporcumuzun ismini spor kompleksimize vereceğiz dedik

Bu haber 1059 kez okundu.
Yazı Boyutu

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Olimpiyatta altın madalya kazanan sporcumuzun ismini spor kompleksimize vereceğiz dedik. Bu onur Taha’ya nasip oldu” dedi. 

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan milli güreşçi Taha Akgül ve Dünya Şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, Keçiören Belediyesi’nin düzenlediği Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı programına katıldı.Programdan önce şampiyon güreşçileri makamında ağırlayan Başkan Ak, milli gururumuz Akgül ve Kayaalp’e altın taktı. Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen malzeme yardımı programında Akgül ve Kayaalp’in yanı sıra Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut, AK Parti Ankara İl Spor Komisyonu Başkanı Mehmet Ayhan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Kandazoğlu ile amatör spor kulüplerinin yetkilileri ve sporcuları da hazır bulundu.

Kayaalp,  “Keçiören’e yeni bir spor salonu kazandırmak için 2020 olimpiyatlarında altın madalya kazanmak istiyorum” dedi.  Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp ise, Başkanın verdiği müjdenin kendisini motive ettiğini söyleyerek, “Bizleri buraya davet edip sizlerle buluşturan Mustafa Ak’a teşekkür ediyorum. Başarıya giden yolda ne kadar yetenekli olursan ol, destek verilmezse bir anlamı olmuyor. Keçiören’e yeni bir spor salonu kazandırmak için 2020 olimpiyatlarında altın madalya kazanmak istiyorum” dedi.

Kandazoğlu da, her yıl amatör spor kulüplerine malzeme desteğinde bulunan Mustafa Ak’a teşekkür ederek, “Taha Akgül’ün isminin spor salonuna verilmesi de büyük bir jesttir. Allah razı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından futbol, muay thai, kick boks, hentbol, tenis, izcilik branşlarında hizmet veren amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapıldı. Kandazoğlu da Başkan Ak’a sporculara desteğinden ötürü plaket verirken, program toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.


Bu haber 24 Ekim 2016 Pazartesi tarihinde eklenmiştir.