Son Dakika

FETÖ İLE MÜCADELE ADALETLİ BİR ŞEKİLDE SÜRECEK

Yozgat’ta görev yapan gazeteciler ile kahvaltıda bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, FETÖ ile mücadelenin adaletli bir şekilde süreceğini söyledi

Bu haber 912 kez okundu.
Yazı Boyutu
Yozgat’ta görev yapan gazeteciler ile kahvaltıda bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, FETÖ ile mücadelenin adaletli bir şekilde süreceğini söyledi.  
AK Parti Yozgat İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya İl Başkanı Harun Lekesiz, Belediye Başkanı Kazım Arslan, AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ve gazeteciler katıldı. Kahvaltı sonrası gündemi değerlendiren İl Başkanı Lekesiz, 15 Temmuz’da FETÖ üyelerin ülkenin birlik ve bütünlüğüne kast eden bir girişimde bulunduğunu belirterek, “Milletimiz bu yapıya ve bu girişime sert bir tokat atarak gerekli cevabı vermiştir. 15 Temmuz sonrası bu yapıl ile irtibatı olan kişiler açığa alındı görevden uzaklaştırıldı. Aradan geçen zaman içerisinde gerekli incelemeler yapılarak kimseyi mağdur etmeden göreve iade edilenler olmaktadır” dedi. 
15 Temmuz’da 79 milyon Türk milletinin mağdur edildiğini vurgulayan Lekesiz, “Kimse mağdur edebiyatı yapmasın. 15 Temmuz’da 79 milyon insanımız mağdur olmuştur. 241 şehidimiz can vermiştir, gazilerimiz, onların aileleri mağdur olmuştur. Bu sebeple FETÖ ile mücadele adaletli bir şekilde sürecektir” diye konuştu.
15 Temmuz’dan sonra FETÖ ile bağlantısı olan herkesin açığa alındığını anımsatan Lekesiz, “Söz konusu uygulama bir devlet refleksidir. Devletinin milletini koruma refleksi. O ilk anda kapsamlı bir araştırma yapmak çok zordu. Ama gelinen bu noktada ve yapılan araştırmalar neticesinde  görevine iade edilenler oldu. İsminde adalet olan bir partinin adaletsiz olması düşünülemez. Bu nedenle her nokta en ince ayrıntısına kadar incelenip, suçlu suçsuz ayırt ediliyor. Vatandaşlarımızın bu noktada endişesi olmasın. Sürecin hızlı ilerlemesi açısından yaşanan bir durumdu” ifadelerini kullandı. 
Lekesiz, 17-25 Aralık’tan sonra yaşanan sürecin önemli olduğuna vurgu yaparak şöyle konuştu; “Türkiye gibi son dönemde güçlenen bir ülkenin yönetimini ele geçireceksiniz iki hususu teminat altına almanız gerekir. Birincisi uluslararası meşruiyeti kazanmanız gerekir. İkincisi toplumsal meşruiyetin olması. Darbeyi yaptığınız zaman toplumun da sizi kabul etmesi lazım. Bu noktada dernek vakıf sendika Bank Asya hesabı ehemniyet arz eder. Sizin masum bir şekilde gidip derneğe üye olmanız, FETÖ mensuplarının sizleri darbeyi kabul eden meşru sayan bir grup olduğunuzu gösteriyordu kendilerince. Devletin bekasına kast edenler en ağır şekilde bunun karşılığını görecektir. Yargılama süreci başladığı zaman hep beraber göreceğiz. Onlar adına mağduriyet yok. Eğer bir mağduriyet varsa o gün o tankın altında ezilen, helikopterden atılan mermilerle şehit edilenler mağdurdur. Türkiye'yi böyle bir ortamın içine sokmaları sıkıntı. Biz geleceğe yürüyecektik. Bizi patinaj yapan bir hale getirdiler. Çok kısa sürede toparladık ve gelecek hedeflerimize devam ediyoruz. Milletimize kast eden yapılar gelecekte de olacaktır. Bunun için de tedbirler geliştiriliyor. Bütün milletimizden beklediğimiz şudur. Birlik ve beraberliğimizi sağlamamız bu terör yapılanların bertaraf etmektir.”
ARSLAN: YOZGAT’IN 
GELECEK 50 YILINI 
DÜŞÜNÜYORUZ
Belediye Başkanı Kazım Arslan’da belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yaptıkları çalışmalarda Yozgat’ın gelecek 40-50 yılını düşündüklerini ifade eden Başkan Arslan, “Biz Yozgat’ı yıkarak yeniden inşa etmeye çalışıyoruz. Yeni caddeler, yeni sokaklar açıyoruz. Şehrimizin bütün mahallelerinde yaşam alanları oluşturmaya çalışıyoruz. Mahallelerimize yeni alış veriş merkezleri, parklar, bahçeler, sosyal alanlar oluşturuyoruz. Vatandaşımız her iş için şehir merkezine gelmede kendi mahallesinde gidermesi yönünde çalışmalar yapıyoruz” dedi.
Temiz ve yaşanabilir bir şehir oluşturma yönünde çalışmaların bulunduğunu ifade eden Arslan, “Lise caddemizdeki asfaltlama çalışmalarımız sürüyor. Yeni hastane binamızdan şehir merkezine bir bulvar açılacak ve çalışmalarımız sürüyor. Bulvar genişliği 25 metre olacak. Belediye olarak Divanlı, Azizli ve Sarıhacılı köylerini mahalle yaparak şehrimizin yüz ölçümünü üçe katladık. Şuanda imar çalışmalarımız sürüyor. Agahefendi Mahallemize yeni bir park yapacağız” diye konuştu.
Yozgat’ta müteahhit sorunu yaşandığını ve bu nedenle bazı projelerin süresinin uzun sürdüğünü dile getiren Arslan, “Büyük şehirlerde iş yapılıyor müteahhit daha sonra parasını alıyor. Yani işi bitirdikten sonra. Ancak Yozgat’ın şansından mıdır bilinmez ama müteahhit burada önden para istiyor” dedi. Arslan, kentin temizlik sorununa daha hızlı çözüm üretmek adına çöp taksi sayısını da artırdıklarını ve 3 yeni çöp taksi aracını belediyenin araç makine parkına kazandırarak yıl başında hizmete sunacaklarını kaydetti. Bunun dışında çöp aktarma istasyonu da açılacağını anlatan Başkan Arslan, şu bilgileri verdi; “Günün koşulları yeni ihtiyaçlar doğuruyor.  Bu konuda her türlü eleştiriye açığız. Ancak yapılan işlerin de görmezden gelinmemesi gerekiyor. Son dönemlerde yaşanan en önemli sıkıntılardan birisi de sevilmeyen bir insanın FETÖ  mensubu olarak lanse edilmesi. Biz hesabımızı bu türlü kirli oyunlar üzerinden kesmeye çalışmıyoruz.  Cadı avına da dönüşmesini istemiyoruz. Bizim projelerimiz bundan sonra ne olursa olsun devam eder. Bizim amacımız ufku değiştirmek. Yozgat’ın şehirciliğe bakış açısı değişti. Yozgat’a en büyük iyiliğimiz budur. ”
 

Bu haber 22 Ekim 2016 Cumartesi tarihinde eklenmiştir.