Son Dakika

Günde 2 bin hastaya hizmet veriliyor
Günde 2 bin hastaya hizmet veriliyor

Yozgat’ın en büyük ilçesi olan Sorgun’da devlet hastanesi günde ortalama bin 800 ile 2 bin arasında hastaya hizmet veriyor.

E-reçete’de T.C. numaralı kimlik şart
E-reçete’de T.C. numaralı kimlik şart

Yozgat Eczacı Odası Yönetim Kurulu Ãœyesi Ecz Hüseyin Alp Doğan, 15 Ocak itibari ile e-reçete uygulamasının tüm Türkiye genelinde uygulanmaya başladığını belirterek, hastaların eczanelere mutlaka üzerinde T.C kimlik numarası bulunan bir kimlikle başvurması gerektiğini söyledi.

TEMELi YAKINDA ATILIYOR
TEMELi YAKINDA ATILIYOR

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, şehir hastanelerinin yapılacağı illeri açıkladı. Bakan Müezzinoğlu, yaptığı konuşmada, dönem dönem büyük şehirlerdeki hastanelerde kuyruklar ve beklemeler oluştuğunu, bunun çözümünün de açıkçası çok kolay olmadığını söyledi.

En etkili yol motivasyon
En etkili yol motivasyon

Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, sigarayı bırakmanın en iyi yolunun motivasyondan geçtiğini söyledi.

Tuz tüketimine dikkat edin
Tuz tüketimine dikkat edin

Yerköy Toplum Sağlığı Başkanı Ali Alparslan Uyar, 1-7 Şubat “Tuza Dikkat Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınlayarak birçok kronik hastalığın temelinde aşırı tuz tüketiminin yer aldığını söyledi.

HASTANEDE ÇiLE ‘SiSTEMi’
HASTANEDE ÇiLE ‘SiSTEMi’

Yozgat Devlet Hastanesinde, yenilenen hasta kayıt sistemi, hastalar için çileye dönüştü. Yozgat Devlet Hastanesi eski olan bilgisayar sistemini yenileyerek 1 Şubat itibariyle kullanmaya başladı. Ancak sistemin tam oturmaması ve personel eğitimindeki eksiklerden dolayı sıra vermede sıkıntı yaşanınca hastanenin koridorları sıra almak için bekleyen hastalarla doldu.

Kan bağışı hayat kurtarır
Kan bağışı hayat kurtarır

Kızılay tarafından Yozgat’ın Yerköy ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Grip deyip  geçmeyin
Grip deyip geçmeyin

Yozgat Halk Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, gribin hafif geçebileceği gibi ciddi seviyede de seyredebileceğini belirterek, "Mümkün olduğunca dinlenmek, vücut direncinin düşmesine neden olacak faaliyetlerden uzak durmak, yüksek ateşin neden olduğu sıvı kaybını önlemek için bol sıvı almak gerektir" dedi.

Sorgun Termal Akupunktur merkezi  ücretsiz tedavi hizmeti veriyor
Sorgun Termal Akupunktur merkezi ücretsiz tedavi hizmeti veriyor

Sorgun’da yaklaşık 10 yıldan bu yana hizmet veren Termal Akupunktur Masaj Merkezi, ücretsiz tedavi hizmeti vermeye devam ediyor. 15 adet kurulu yatak ve alanında 3 uzman personeliyle hizmetini sürdüren Termal Akupunktur Masaj Merkezi ilçe halkından yoğun ilgi görüyor. Firma yetkilisi Serdar Kılıç, yaptığı açıklamada genellikle eklem ağrıları, kireçlenme, bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı olan kişilerin bu rahatsızlıklarından kurtulmak için kendilerine başvurduğunu söyledi. Kılıç, "Bizlere başvuruda bulunarak tedaviye başlayanlar, bir müddet sonra şikayetlerinin önemli ölçüde azaldığını belirtiyorlar. Uzman, çalışkan, gayretli, güler yüzlü personelimiz, yeşim taşları ve kızıl ötesi ışınlarla donatılmış yataklarımız ve vücudun değişik bölgelerine yapılan farklı masajlarla bu tedaviyi gerçekleştirmektedirler."dedi. Kılıç, tedavi amaçlı kullanılan yatakları, kampanyalı olarak satışa sunduklarını da sözlerine ekledi.

BÖLGENİN ‘KALBİ’ YOZGAT’TA ATACAK
BÖLGENİN ‘KALBİ’ YOZGAT’TA ATACAK

Yozgat Bozok Ãœniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Yoğun Bakım ve Koroner Anjiyografi Ãœniteleri düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bozok Ãœniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, Sivas Milletvekili Mesude Nursuna Memecan, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Garnizon Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Bozok Ãœniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, kaymakamlar, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.