Son Dakika

Kan bağışı hayat kurtarır
Kan bağışı hayat kurtarır

Kızılay tarafından Yozgat’ın Yerköy ilçesinde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Grip deyip  geçmeyin
Grip deyip geçmeyin

Yozgat Halk Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, gribin hafif geçebileceği gibi ciddi seviyede de seyredebileceğini belirterek, "Mümkün olduğunca dinlenmek, vücut direncinin düşmesine neden olacak faaliyetlerden uzak durmak, yüksek ateşin neden olduğu sıvı kaybını önlemek için bol sıvı almak gerektir" dedi.

Sorgun Termal Akupunktur merkezi  ücretsiz tedavi hizmeti veriyor
Sorgun Termal Akupunktur merkezi ücretsiz tedavi hizmeti veriyor

Sorgun’da yaklaşık 10 yıldan bu yana hizmet veren Termal Akupunktur Masaj Merkezi, ücretsiz tedavi hizmeti vermeye devam ediyor. 15 adet kurulu yatak ve alanında 3 uzman personeliyle hizmetini sürdüren Termal Akupunktur Masaj Merkezi ilçe halkından yoğun ilgi görüyor. Firma yetkilisi Serdar Kılıç, yaptığı açıklamada genellikle eklem ağrıları, kireçlenme, bel ve boyun fıtığı rahatsızlığı olan kişilerin bu rahatsızlıklarından kurtulmak için kendilerine başvurduğunu söyledi. Kılıç, "Bizlere başvuruda bulunarak tedaviye başlayanlar, bir müddet sonra şikayetlerinin önemli ölçüde azaldığını belirtiyorlar. Uzman, çalışkan, gayretli, güler yüzlü personelimiz, yeşim taşları ve kızıl ötesi ışınlarla donatılmış yataklarımız ve vücudun değişik bölgelerine yapılan farklı masajlarla bu tedaviyi gerçekleştirmektedirler."dedi. Kılıç, tedavi amaçlı kullanılan yatakları, kampanyalı olarak satışa sunduklarını da sözlerine ekledi.

BÖLGENİN ‘KALBİ’ YOZGAT’TA ATACAK
BÖLGENİN ‘KALBİ’ YOZGAT’TA ATACAK

Yozgat Bozok Ãœniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Yoğun Bakım ve Koroner Anjiyografi Ãœniteleri düzenlenen törenle hizmete açıldı. Bozok Ãœniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, AK Parti Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ertuğrul Soysal, Sivas Milletvekili Mesude Nursuna Memecan, Belediye Başkanı Yusuf Başer, Garnizon Komutanı Albay Recep Yalçınkaya, Bozok Ãœniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, kaymakamlar, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

İHMAL Mİ ÖLDÜRDÜ?
İHMAL Mİ ÖLDÜRDÜ?

Yozgat’ta özel bir hastanede sezaryenle doğum yapan ve kanaması durmadığı için elektrikli ısıtıcıyla sıcak tutulmak istenirken 2 bacağı yandığı iddia edilen kadın, sevk edildiği üniversite hastanesinde 74 gün sonra hayatını kaybetti. Hastane yönetimi, suçlamaları kabul etmedi.

Tüm hastaneler modernleşecek
Tüm hastaneler modernleşecek

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Dr.Tuncay Öztürk, bütün ilçeleri modern hastaneler ile donatmak için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Hamilelere kış uyarısı
Hamilelere kış uyarısı

Yozgat Özel Şifa Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Nazmiye Şentürk, kışın hamilelik geçiren anne adaylarının hem soğuk havadan dolayı giysilerine hem de mevsimine göre beslenme açısından tükettikleri meyve ve sebzelere dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Her mantara güvenilmez
Her mantara güvenilmez

Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, mantar zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyardı.

E-reçete ile yanlış anlamalar  ortadan kalkacak
E-reçete ile yanlış anlamalar ortadan kalkacak

Yerköy Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sayit Usul, e-reçete uygulamasının tüm Türkiye ile birlikte Yerköy’de de başladığını söyledi.

Osman Coşkun’dan  dedektör önerisi
Osman Coşkun’dan dedektör önerisi

Yeni Çeltek Kömür İşletmesi, yerin metrelerce altında çalışan maden işçilerinin evlerinde aileleriyle karşılaşabilecekleri doğalgaz ve soba zehirlenmelerine karşı detektör uygulaması başlattı.