Son Dakika

Şarbon Hastalığı Hakkında Uzmanından Uyarı
Şarbon Hastalığı Hakkında Uzmanından Uyarı

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, Yozgat’ta son günlerde gündemde olan şarbon hastalığı ile ilgili vatandaşları uyardı. Şahin, vatandaşların hastalığı basite almamalarını ve tüketilen hayvansal gıdalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. 

GRİPTEN AŞIYLA KORUNUN
GRİPTEN AŞIYLA KORUNUN

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, mevsim geçişlerinde gripten korunmak için tedbirli giyinilmesi, gribal enfeksiyonu olan kişilerle yakın temastan kaçınılması, el hijyenine özen gösterilmesi ve şüpheli yüzeylere temastan hemen sonra ellerin yıkanılması gerektiğini söyledi. 

Minik Turan Akdağmadenin de Defnedilecek
Minik Turan Akdağmadenin de Defnedilecek

Sivas'ta otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen 4 yaşındaki Turan Engin Çetin'in ailesi tarafından bağışlanan organları 3 kişiye umut oldu. 

Bir İlk Daha Gerçekleşti
Bir İlk Daha Gerçekleşti

Yozgat Şehir Hastanesi'nde bir ilk daha gerçekleştirildi. 

GÜNDE 10 BİN ADIM ŞART
GÜNDE 10 BİN ADIM ŞART

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, bel ve boyun fıtıklarından korunmanın yöntemlerini anlattı. 

7/24 HİZMET
7/24 HİZMET

Yozgat'ta trafiğin yoğun olduğu günlerde ve özellikle bayramlarda yaşanılabilecek olası kazalara anında müdahale etmek amacıyla Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan 'Mobil Ambulans Uygulaması' zaman kaybının önüne geçiyor ve hayat kurtarıyor. 

ŞEHİR HASTANESİ, BİLİM YUVASI GİBİ
ŞEHİR HASTANESİ, BİLİM YUVASI GİBİ

Sağlık Bakanlığının Yozgat'a kazandırdığı Şehir Hastanesi, dünya standartlarında verdiği hizmetle kentin adını sağlık alanında duyururken, elde ettiği deneyimlerini ev sahipliği yaptığı bilimsel toplantılar vesilesiyle başka şehirlerle de paylaşıyor. 

“Böcek Sokmalarına Dikkat Edin”
“Böcek Sokmalarına Dikkat Edin”

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, böcek sokmalarına karşı dikkat edilmesini isteyerek bazı uyarılarda bulundu. 

“ENGELSİZ HASTANE”
“ENGELSİZ HASTANE”

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, ildeki hastanelerin engelli vatandaşlara uygunluğu için merkez ve ilçedeki hastanelere giderek yerinde değerlendirme yaptı. Engelsiz, kolay erişebilir ilkesiyle hizmet verecek olan hastanelerde yapılan uygulamaların uygulanabilirliği kontrol edildi.Hastanelerde engelli bireyler için yapılan düzenlemelerden bazıları şöyle; yaya ve taşıt yolları ayrı düzenlenmiş durumda, otoparkın %5 i engelli bireyler için ayrılmış, bahçe girişinde görme engelliler için kabartmalı hastane yerleşkesi haritası, hastane bahçesinden hastane girişine kadar hissedilebilir yol, asansörlerde sesli ve görsel uyarı sistemleri, tüm merdivenler aynı genişlik ve yüksekliğe sahip, ayrıca hastanelerde engelli vatandaşlar geldiğinde görevli personeller de bulunuyor. Kalite standartlarına göre de çalışmalar devam ediyor.

SICAK HAVALARA DİKKAT
SICAK HAVALARA DİKKAT

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, vatandaşları sıcak havalara karşı uyardı.