Son Dakika

'ÇOCUKLARINIZI OKULA AÇ GÖNDERMEYİN'
'ÇOCUKLARINIZI OKULA AÇ GÖNDERMEYİN'

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Gökhan Elbay, anne ve babalara çocuklarını okula göndermeden mutlaka kahvaltı yaptırmaları tavsiyesinde bulunarak, "Kahvaltı yapmayan çocukların derslerdeki konsantrasyonlarının ve algılamalarının düşük, dikkat sürelerinin kısa olduğu, öğrenmede güçlük çektikleri saptanmıştır" dedi. 

Üreme Sağlığı Eğitimi
Üreme Sağlığı Eğitimi

Yozgat'ta sağlık çalışanlarına üreme sağlığı eğitimi veriliyor.  İl Sağlık Müdürlüğü taraf ndan üreme sağlığı başlığıyla düzenlenen, 'Üreme sağlığına giriş, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, gençlere yönelik üreme sağlığı hizmetleri, aile planlaması ve güvenli annelik' konularını içeren ve 15 gün sürecek eğitim programı başladı.  İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonu'nda düzenlenen eğitime; aile hekimleri, aile sağlığı merkezi ve toplum sağlığı merkezi sağlık çalışanları katılırken, eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verilecek.  Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklamada,"Anne ölümlerini önlemek ve anne sağlığını korumak, bebeklerin sağlıkla doğmalarını ve yaşamalarını sağlamak, istenmeyen gebelikleri önlemek amacıyla düzenlenen Üreme Sağlığı eğitimleri kapsamında üreme sağlığına giriş modül eğitimi, aile planlaması ve danışmanlığı modül eğitimi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar modül eğitimi, gençliğe yönelik üreme sağlığı hizmetleri modül eğitimi, güvenli annelik modül eğitimi olarak düzenlemiş olduğumuz eğitimde beş modül yer almaktadır. Bu konuda sağlanan olumlu gelişmelerin üreme sağlığı eğitimleri ile daha da iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle eğitime katılan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum." 

Şarbon Hastalığı Hakkında Uzmanından Uyarı
Şarbon Hastalığı Hakkında Uzmanından Uyarı

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, Yozgat’ta son günlerde gündemde olan şarbon hastalığı ile ilgili vatandaşları uyardı. Şahin, vatandaşların hastalığı basite almamalarını ve tüketilen hayvansal gıdalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. 

GRİPTEN AŞIYLA KORUNUN
GRİPTEN AŞIYLA KORUNUN

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, mevsim geçişlerinde gripten korunmak için tedbirli giyinilmesi, gribal enfeksiyonu olan kişilerle yakın temastan kaçınılması, el hijyenine özen gösterilmesi ve şüpheli yüzeylere temastan hemen sonra ellerin yıkanılması gerektiğini söyledi. 

Minik Turan Akdağmadenin de Defnedilecek
Minik Turan Akdağmadenin de Defnedilecek

Sivas'ta otomobil çarpması sonucu ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen 4 yaşındaki Turan Engin Çetin'in ailesi tarafından bağışlanan organları 3 kişiye umut oldu. 

Bir İlk Daha Gerçekleşti
Bir İlk Daha Gerçekleşti

Yozgat Şehir Hastanesi'nde bir ilk daha gerçekleştirildi. 

GÜNDE 10 BİN ADIM ŞART
GÜNDE 10 BİN ADIM ŞART

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, bel ve boyun fıtıklarından korunmanın yöntemlerini anlattı. 

7/24 HİZMET
7/24 HİZMET

Yozgat'ta trafiğin yoğun olduğu günlerde ve özellikle bayramlarda yaşanılabilecek olası kazalara anında müdahale etmek amacıyla Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan 'Mobil Ambulans Uygulaması' zaman kaybının önüne geçiyor ve hayat kurtarıyor. 

ŞEHİR HASTANESİ, BİLİM YUVASI GİBİ
ŞEHİR HASTANESİ, BİLİM YUVASI GİBİ

Sağlık Bakanlığının Yozgat'a kazandırdığı Şehir Hastanesi, dünya standartlarında verdiği hizmetle kentin adını sağlık alanında duyururken, elde ettiği deneyimlerini ev sahipliği yaptığı bilimsel toplantılar vesilesiyle başka şehirlerle de paylaşıyor. 

“Böcek Sokmalarına Dikkat Edin”
“Böcek Sokmalarına Dikkat Edin”

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, böcek sokmalarına karşı dikkat edilmesini isteyerek bazı uyarılarda bulundu.