Son Dakika

HASTALAR GÜVENLİ ELLERDE
HASTALAR GÜVENLİ ELLERDE

Son teknoloji cihazlar ve deneyimli bir sağlık ekibi ile hizmet veren Yozgat Şehir Hastanesi'nde, hemotolaji ve onkoloji hastaları güvenli ellerde tedavi hizmeti alıyor. 

Tüm Hastaneler Bebek Dostu
Tüm Hastaneler Bebek Dostu

17 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı" kapsamında 'Bebek Dostu Ünvanı' almayı hak etmiş olan hastanelere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kuruyan Ciltlere ‘Eşek Sütü Sabunu’
Kuruyan Ciltlere ‘Eşek Sütü Sabunu’

Eşek sütü sabununun, kışın hassaslaşan ciltlere de iyi geldiği belirtiliyor. 

Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Yozgat’ta, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen “Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla sağlık için “Her Gün 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenlendi. 

Sonbahar Hastalıklarına Dikkat
Sonbahar Hastalıklarına Dikkat

Hava sıcaklıklarının düşmesi ve okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin kapalı ortamlarda bir arada olması sonbahar hastalıklarına davete çıkarıyor. 

"Klinik Araştırmalar Ve Etik Kurulu Konferansı"

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından “Klinik Araştırmalar ve Etik Kurulu” konulu konferans düzenlendi.

"ACİL ÇÖZÜM BEKLİYORUZ"

Türk Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Hayati Tuncal, sağlık sektöründe sorunların giderek büyüdüğünü ileri sürerek, acil çözümlerin üretilmesi gerektiğini söyledi. 

OKULUN İLK GÜNLERİNE DİKKAT
OKULUN İLK GÜNLERİNE DİKKAT

Yeni eğitim ve öğretim yılı ile birlikte ailelere ve öğrencilere önerilerde bulunan Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun, okul, sınıf değişimi ve yaşın getirdiği bazı değişimlerin okulun ilk günlerinde öğrencilerin riskli bir süreç yaşamasına neden olduğunu söyledi. 

'ÇOCUKLARINIZI OKULA AÇ GÖNDERMEYİN'
'ÇOCUKLARINIZI OKULA AÇ GÖNDERMEYİN'

Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Gökhan Elbay, anne ve babalara çocuklarını okula göndermeden mutlaka kahvaltı yaptırmaları tavsiyesinde bulunarak, "Kahvaltı yapmayan çocukların derslerdeki konsantrasyonlarının ve algılamalarının düşük, dikkat sürelerinin kısa olduğu, öğrenmede güçlük çektikleri saptanmıştır" dedi. 

Üreme Sağlığı Eğitimi
Üreme Sağlığı Eğitimi

Yozgat'ta sağlık çalışanlarına üreme sağlığı eğitimi veriliyor.  İl Sağlık Müdürlüğü taraf ndan üreme sağlığı başlığıyla düzenlenen, 'Üreme sağlığına giriş, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar, gençlere yönelik üreme sağlığı hizmetleri, aile planlaması ve güvenli annelik' konularını içeren ve 15 gün sürecek eğitim programı başladı.  İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonu'nda düzenlenen eğitime; aile hekimleri, aile sağlığı merkezi ve toplum sağlığı merkezi sağlık çalışanları katılırken, eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verilecek.  Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklamada,"Anne ölümlerini önlemek ve anne sağlığını korumak, bebeklerin sağlıkla doğmalarını ve yaşamalarını sağlamak, istenmeyen gebelikleri önlemek amacıyla düzenlenen Üreme Sağlığı eğitimleri kapsamında üreme sağlığına giriş modül eğitimi, aile planlaması ve danışmanlığı modül eğitimi, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar modül eğitimi, gençliğe yönelik üreme sağlığı hizmetleri modül eğitimi, güvenli annelik modül eğitimi olarak düzenlemiş olduğumuz eğitimde beş modül yer almaktadır. Bu konuda sağlanan olumlu gelişmelerin üreme sağlığı eğitimleri ile daha da iyileştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu nedenle eğitime katılan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum."