Son Dakika

KOAH HASTALARI UNUTULMADI
KOAH HASTALARI UNUTULMADI

“Dünya KOAH Farkındalık Günü” nedeniyle, Başhekim Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel’in de katıldığı etkinlikte, KOAH hastaları pasta kesti, sohbet etti, moral buldu, KOAH standı açıldı, halk bilgilendirildi. 

Rönesans Dünya  Kalite Günü’nü Kutladı
Rönesans Dünya Kalite Günü’nü Kutladı

Rönesans İşletme Hizmetleri merkez ofis ile Adana, Elazığ ve Yozgat şehir hastanelerinde “Dünya Kalite Günü”nü kutladı. 

ŞEKER HASTALARININ UMUDU
ŞEKER HASTALARININ UMUDU

Yerköy ilçesinde Şehit Ferhat Gökdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından tasarlanan 'İnsülin Düzenleme Cihazı' şeker (diyabet) hastalarının yeni umudu olacak. Cihaz insülin dozunu ayarlamakta güçlük çeken hastalara büyük kolaylık sağlayacak ve yanlış doz yüklemeden doğacak sıkıntıların da önüne geçecek. 

7 MİLYON DİYABETLİ VAR
7 MİLYON DİYABETLİ VAR

Yozgat Şehir Hastanesi  Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Dr. Mahmut Apaydın, diyabet hastalığının uygun tedavi, sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite ile kontrol altına alınabileceğini bildirdi.

EĞİTİMLER TAMAMLANDI
EĞİTİMLER TAMAMLANDI

Sağlık Bakanlığı KTÜ Sterilizasyon Okulunca örnek sterilizasyon merkezi olarak değerlendirilen Yozgat Şehir Hastanesi Merkezi Sterilizasyon ünitesine Sivas Numune ve Malatya Eğitim Araştırma Hastanelerinden gelen ilk grup kursiyer, pratik eğitimlerini tamamladılar.

Obeziteye Psikolojik Destek
Obeziteye Psikolojik Destek

Dünyanın sorunu olan obeziteye karşı çeşitli yöntemler uygulanırken, Yozgat Şehir Hastanesi'nde de diyet listelerinin yanı sıra grup terapisi ile hastalara psikolojik destek sağlanarak tedavi gerçekleştiriliyor. 

HASTALAR GÜVENLİ ELLERDE
HASTALAR GÜVENLİ ELLERDE

Son teknoloji cihazlar ve deneyimli bir sağlık ekibi ile hizmet veren Yozgat Şehir Hastanesi'nde, hemotolaji ve onkoloji hastaları güvenli ellerde tedavi hizmeti alıyor. 

Tüm Hastaneler Bebek Dostu
Tüm Hastaneler Bebek Dostu

17 Ekim Dünya Emzirme Haftası kapsamında Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı" kapsamında 'Bebek Dostu Ünvanı' almayı hak etmiş olan hastanelere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Kuruyan Ciltlere ‘Eşek Sütü Sabunu’
Kuruyan Ciltlere ‘Eşek Sütü Sabunu’

Eşek sütü sabununun, kışın hassaslaşan ciltlere de iyi geldiği belirtiliyor. 

Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler
Sağlıklı Yaşam İçin Yürüdüler

Yozgat’ta, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organize edilen “Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla sağlık için “Her Gün 10 Bin Adım” yürüyüşü düzenlendi.