Son Dakika

Asitli İçecek Midesini Deldi
Asitli İçecek Midesini Deldi

Yozgat’ta 16 yaşındaki genç, aşırı tükettiği gazlı içecek yüzünden ölümden döndü. 

Bayramda Şeker Tüketimine Dikkat
Bayramda Şeker Tüketimine Dikkat

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte bayramda beslenme konusunda uyarılarda bulunan Diyetisyen Beyza Civan, bayramda aşırı yiyecek tüketmenin, özellikle de tatlı ve şekere yüklenmenin sağlık sorunlarına neden olacağını belirterek “Bayramda sunulan ikramlara dikkat edin” dedi. 

Karın Ağrısı Şikayetiyle Gitti,  Böbrek Kanseri Ameliyatı Oldu
Karın Ağrısı Şikayetiyle Gitti, Böbrek Kanseri Ameliyatı Oldu

Antalya’nın Finike ilçesinde yaşayan oğlunun yanına ziyarete giden Fadime Taşdemir, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede böbrek kanseri olduğunu öğrendi. Taşdemir, ameliyatla sağlığına kavuştu. 

SOĞUK HAVA KALBİ ETKİLİYOR
SOĞUK HAVA KALBİ ETKİLİYOR

Uzmanlar, şiddetli soğuklarda ve aşırı ısı kayıpları olan durumlarda sağlıklı insanların kalplerinde bile kalp kasında beslenme yetersizlikleri, göğüs ağrısı, göğüste yanma ve baskı hissi oluştuğunu söyledi. 

Ölümcül Akciğer Hastalığı; Verem
Ölümcül Akciğer Hastalığı; Verem

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, sağlık görevlileri, alkol bağımlıları, yaşlılar, tutuklu ve hükümlüler dâhil, çeşitli kurumlarda (yurt, huzur evi, ıslah evi, koğuşlar vs) kalan ve çalışan kişilerin verem hastalığına yakalanma risklerinin yüksek olduğunu kaydetti. 

"TEDBİRİ ERKENDEN ALIN"

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, gribal enfeksiyonlara karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu. 

KOAH HASTALARI UNUTULMADI
KOAH HASTALARI UNUTULMADI

“Dünya KOAH Farkındalık Günü” nedeniyle, Başhekim Opr. Dr. Aziz Ahmet Surel’in de katıldığı etkinlikte, KOAH hastaları pasta kesti, sohbet etti, moral buldu, KOAH standı açıldı, halk bilgilendirildi. 

Rönesans Dünya  Kalite Günü’nü Kutladı
Rönesans Dünya Kalite Günü’nü Kutladı

Rönesans İşletme Hizmetleri merkez ofis ile Adana, Elazığ ve Yozgat şehir hastanelerinde “Dünya Kalite Günü”nü kutladı. 

ŞEKER HASTALARININ UMUDU
ŞEKER HASTALARININ UMUDU

Yerköy ilçesinde Şehit Ferhat Gökdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından tasarlanan 'İnsülin Düzenleme Cihazı' şeker (diyabet) hastalarının yeni umudu olacak. Cihaz insülin dozunu ayarlamakta güçlük çeken hastalara büyük kolaylık sağlayacak ve yanlış doz yüklemeden doğacak sıkıntıların da önüne geçecek. 

7 MİLYON DİYABETLİ VAR
7 MİLYON DİYABETLİ VAR

Yozgat Şehir Hastanesi  Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzm. Dr. Mahmut Apaydın, diyabet hastalığının uygun tedavi, sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite ile kontrol altına alınabileceğini bildirdi.