Son Dakika

MARATON HAFTA SONU BAŞLIYOR
MARATON HAFTA SONU BAŞLIYOR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 10 Haziran'da LYS-4 Sosyal Bilimler Sınavıyla başlayacak.

LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER
LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) sayılı günler kala, üniversite adayı gençler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Uzmanlar, Ramazan ayının denk geldiği bu yılki LYS'de oruç tutan öğrencilerin gün içerisinde ders çalışırken bitkin düşmemeleri adına önemli tavsiyelerde bulundu. Üniversiteye giriş sınavının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavına  sayılı günler kaldı. 10 - 11 - 17 - 18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan LYS s için üniversite adayı gençler, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Uzmanlar, bu yıl Ramazan ayının LYS tarihine denk gelmesiyle birlikte özellikle ders çalışma esnasında öğrencilerin bitkin düşmemeleri adına önemli tavsiyeler ve uyarılarda bulundu.

AÖF ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE
AÖF ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde temel ders malzemesi olarak öğrencilere gönderilen ders kitaplarının kapak ve ünite tasarımlarıyla içeriği yenileniyor. 

4 YENİ BÖLÜM AÇILIYOR
4 YENİ BÖLÜM AÇILIYOR

Bozok Üniversitesi Senatosunun başvurusu üzerine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Yükseköğretim Kurulu, 4 yeni bölümün açılmasına karar verdi.Yükseköğretim Yürütme Kurulu; 25.04.2017 tarihli toplantısında Bozok Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde; Bankacılık ve Finans, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümlerinin açılması yönündeki teklifini değerlendirerek bölümlerin açılması yönünde karar verdi. Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, her geçen gün gelişen ve büyüyen bir Bozok Üniversitesi olduğunu belirterek yeni bölümlerin hayırlı olması dileğinde bulundu.

BAŞVURULAR 30 MAYIS’TA BAŞLIYOR
BAŞVURULAR 30 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı M. A. Yekta Saraç, "9 Temmuz’da gerçekleştireceğimiz 2. YÖKDİL sınavının başvuruları, 30 Mayıs-9 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacaktır" dedi.

189 ÇALIŞMA ARASINDA YOZGAT’TAN 2 ÇALIŞMA
189 ÇALIŞMA ARASINDA YOZGAT’TAN 2 ÇALIŞMA

Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 5.si düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında 3 bin 357 başvuru alınmış ve ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından saha ziyaretine kalma başarısı gösteren kurumlar belirlendi. Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Saha Değerlendirme Komisyonu Üyeleri makamında kabul etti. Bakanlık temsilcileri tarafından Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri çalışmasına dair bilgilendirme yapıldı. Eğitim ve Öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacı ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 5.si düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında 3 bin 357 başvuru alınmış ve ödül başvuru raporlarının değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından ülke  genelinde 189,  Yozgat’tan iki çalışma saha ziyaretine kalma başarısı gösterdi. 

İSLAM VE TIP KONULU  PANEL DÜZENLENDİ
İSLAM VE TIP KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırmalar Öğrenci Topluluğu tarafından “İslam ve Tıp” konulu panel düzenlendi. 

REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI
REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI YAPILDI

Bozok Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla düzenlenen Eğitim ve Kariyer Planlama Seminerleri öğrenci anket sonuçlarını değerlendirmek ve Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na ilişkin tercih yönelimlerini incelemek üzere Üniversite İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde Rehber Öğretmenler Toplantısı yapıldı. Toplantıya Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Hikmet Şelli Aybar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Fakülte Dekanları, Öğretim üyeleri, Yozgat İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Yozgat ve ilçeleri lise müdürleri ve rehber öğretmenleri, seminer programı katılımcı öğretim elemanları ve üniversite personeli katıldı.

İŞARET DİLİ KURSUNA YOĞUN İLGİ
İŞARET DİLİ KURSUNA YOĞUN İLGİ

Yozgat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Temel Türk İşaret Dili kursu, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında, işitme engelli vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla açılan kursta, eğitim gören kursiyerler sayesinde işitme engelli bireylerin yaşamları kolaylaşacak. 

BAĞIMLILIKLA  MÜCADELE  EĞİTİMİ
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE EĞİTİMİ

Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi almamış olan Aile Hekimlerine yönelik 15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Halk Sağlığı Müdürlüğü Ek Hizmet Binası Eğitim Salonunda Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Umut OTLU ile Psikolog Volkan Doğan tarafından “Bağımlılık ile Mücadele Eğitimleri” verildi.