Son Dakika

BELGELER VERİLDİ
BELGELER VERİLDİ

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde Planlama ve Proje Yönetimi Eğitimi Katılım Belgeleri verildi.

EĞİTİMLER BAŞLADI
EĞİTİMLER BAŞLADI

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanlığı tarafından desteklenen ve Sorgun Belediyesinin nihai faydalanıcı olduğu, Sorgun İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi kapsamında 3 gün sürecek olan "Proje Planlama ve Proje Yönetimi" eğitimi başladı.

BOZOK SEMPOZYUMU SONA ERDİ
BOZOK SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Bozok Üniversitesi  tarafından 4-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen II. Uluslararası Bozok Sempozyumu sona erdi. 36 ayrı oturumda yurtiçi ve yurt dışından 286 akademisyen tarafından 130 bildirinin gerçekleştirildiği sempozyumda “Yozgat’ın Turizm Potansiyelleri ve Sorunları” kapsamlı biçimde masaya yatırıldı.

KAYIT YENİLEME  BUGÜN BAŞLADI
KAYIT YENİLEME BUGÜN BAŞLADI

Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şenay Daştan Sipahi, Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Kayıt Yenileme işlemlerinin 8-18 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Eğitimine Açık Öğretim Lisesi’nde devam eden öğrenciler için 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 8 - 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şenay Daştan Sipahi, “Liseye dışarıdan devam eden öğrenciler için büyük önem taşıyan Açık Öğretim Liseleri (AÖL) senede 3 dönem olarak devam eden bir müfredat programına sahip. AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri de 8 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak ve 18 Mayıs tarihine kadar devam edecek. 8 Mayıs’ta başlayarak 18 Mayıs’a kadar 

ÇÖZÜM KOLEJİ’ NİN KONUĞU YARBAY YOLDAŞ
ÇÖZÜM KOLEJİ’ NİN KONUĞU YARBAY YOLDAŞ

Yozgat Çözüm Koleji her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği kariyer günlerinde öğrencileri meslekler konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. 

MEZUNİYET HEYECANI
MEZUNİYET HEYECANI

Bozok Üniversitesi’nde 2016-2017 eğitim - öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Yardımcısı Şahin Demir, İl Garnizon Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Baro Başkanı Av. Mehmet Şimşek, Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Recep Uysal, RektörProf. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse ve Prof. Dr. Şenol Akın, fakülte dekanları, daire müdürleri,  sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik takımı ve Üniversite halkoyunları ekibinin gösterileri ile devam etti. 

PANEL VE EĞİTİM DÜZENLENDİ
PANEL VE EĞİTİM DÜZENLENDİ

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Manisa İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi tarafından 21 Nisan 2017 Cuma günü düzenlenen “Eğitimde Proje Tabanlı Etkinliklerin Arttırılması ve TÜBİTAK Programları” isimli panelde konuşma yaptı.

“KİŞİSEL GELİŞİM VE TAKIM RUHU”
“KİŞİSEL GELİŞİM VE TAKIM RUHU”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü Öğretim Görevlisi Türker Göksel, Bozok Üniversitesi  Medeniyet ve Kültür Topluluğu’nun organizasyonu ile  Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu’nda "Gençlerde Kişisel Gelişim ve Takım Ruhu" konulu konferans verdi. Konferans Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları ve öğrencilerinin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleştirildi. Öğr. Gör. Türker Göksel “Günümüz işletmeleri ve çalışanları adı konmamış büyük bir rekabet ortamında ayakta kalmaya çabalıyor. İş arayacak olan öğrencilerin rekabet ortamına hazır olmaları gerekiyor. Hayır demek kolay çünkü evet deyince yapılacak çok iş çıkıyor.” diyerek entelektüel sermayenin önemini ve değişimlere açık olmanın gerekliliğini, bunları yaparken kişisel engellere direnerek cesaretli olmanın zorunluluğunu vurguladı. Konferans, katılımcı öğrenci ve öğretim elemanlarına kitap imzalayarak hediye eden Türker Göksel'e günün anısına plaket verilmesi ile sona erdi.

KİTAPLA BULUŞACAKLAR
KİTAPLA BULUŞACAKLAR

Yozgat'ta Sosyal Hizmet Merkezi tarafından 'Kitapla Büyüyen Umutlar Projesi' kapsamında ailesi, sosyal ve ekonomik destek hizmetlerinden yararlanan çocukların kitapla buluşması için kütüphane oluşturuldu. 

AKADEMİ SEMİNERLERİ  DEVAM EDİYOR
AKADEMİ SEMİNERLERİ DEVAM EDİYOR

Bozok Üniversitesi  İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “İlahiyat Akademi Seminerleri" devam ediyor. İlahiyat Akademi Seminerleri kapsamında İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Pırlanta “İslam Medeniyetinde Şehir ” konulu seminer verdi.