Son Dakika

ÜNİVERSİTELER TANITIM PROGRAMINDA
ÜNİVERSİTELER TANITIM PROGRAMINDA

Uluslararası Öğrenci Hizmetleri Derneği (ISSA) tarafından İran’ın başkenti Tahran’da, 16-19 Ekim 2017 tarihlerinde Türk Üniversiteleri’nde öğrenim gören yabancı öğrencilerin artırılmasına yönelik ziyaret programı düzenlendi.

İLK ZİYARET OKULLARA
İLK ZİYARET OKULLARA

Yozgat İl Milli Eğitim Mdürlüğü’ne atanan Yusuf Yazıcı, ilk gününde inşaatlarını devam eden okul binalarını gezdi. Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilk ziyaretlerini gerçekleştirdi. Yazıcı , inşaat emlak biriminden sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Erdoğan ile birlikte yapımı devam eden Sakarya İlkokulu, Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi, Atatürk İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulu İnşaatlarını gezerek okullar hakkında bilgi alıp yerinde incelemelerde bulundu. İnşaatları incelemenin ardından okul ziyaretleri yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, Sakarya İlkokuluna giderek öncelikle okul müdürümüz Hamza Şimşek’i makamında ziyaret etti. Yazıcı okul ziyaretinde öğretmenlerle bir araya gelerek samimi bir ortamda sohbet etti. 

EĞİTİMLERE DEVAM
EĞİTİMLERE DEVAM

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, amasya Üniversitesi akademisyenlerine yönelik düzenlenen proje eğitimi etkinliğine gönüllü katkı verdi.

ÇAKIR EDEBİYAT ATÖLYESİNDE
ÇAKIR EDEBİYAT ATÖLYESİNDE

İLESAM Tarafından düzenlenen ve Kültür Turizm Bakanlığınca desteklenen Yozgat Edebiyat Atölyesinin bu haftaki konusu şiir ve şiir tahlilleri idi. 

ÖĞRETMENLER İLE TOPLANTI
ÖĞRETMENLER İLE TOPLANTI

Merkez İlçe 2017-2018 sezonu Okul Sporları Beden Eğitimi Öğretmenleri bilgilendirme toplantısı Rıza Kayaalp Spor Salonunda Yozgat Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl  Müdürü Oğuzhan Güneşer Başkanlığında gerçekleşti.

KÖY OKULUNA TEKNOLOJİ SINIFI
KÖY OKULUNA TEKNOLOJİ SINIFI

Yozgat Valiliği tarafından kurumlardan alınan 17 adet bilgisayarla, Sarıfatma köy okuluna teknoloji sınıfı oluşturuldu.

BAŞKAN VE VALİLER KİTAP FUARINDA
BAŞKAN VE VALİLER KİTAP FUARINDA

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı toplantısının ardından Kayseri, Sivas ve Yozgat valileriyle birlikte Kayseri Kitap Fuarı’nı gezdi. Başkan Çelik, fuara katılan yazarlarla da bir araya geldi. 

KAMPÜSE ZİYARET
KAMPÜSE ZİYARET

Bu yıl ilk defa öğrenci alan Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde öğrenim gören öğrenciler, oryantasyon programı kapsamında Yrd. Doç. Dr. Mehmet Gümüş eşliğinde üniversite merkez kampüsünü ziyaret etti.

Z KÜTÜPHANE KURULDU
Z KÜTÜPHANE KURULDU

Üniversite tarafından, Çayıralan İlçesi Konuklar Kasabası İlk ve Ortaokulu’na Zenginleştirilmiş Z Kütüphane kuruldu. 

EĞİTİM BİR-SEN MADDE  BAĞIMLILIĞINA SAVAŞ AÇTI
EĞİTİM BİR-SEN MADDE BAĞIMLILIĞINA SAVAŞ AÇTI

Eğitimciler Birliği Sendikası ile Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile Yozgat’ta Lise ve dengi okullar ile tüm öğrenci pansiyonlarında alanında yetkin öğretmenlerce madde bağımlılığı ve değerler eğitimi seminerleri verilecek.