Son Dakika

LYS MARATONU SONA ERDİ
LYS MARATONU SONA ERDİ

Üniversiteye girişte ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), dün yapılan Edebiyat-Coğrafya sınavı (LYS-3) ile sona erdi. Edebiyat-Coğrafya sınavlarının sona ermesiyle LYS maratonu tamamlandı. Dün saat  10.00'da başlayan ve tek oturumda uygulanan sınav, 2 saat sürdü. Sınav dolayısıyla sabah erken saatlerden itibaren öğrenciler ve veliler sınav salonları önündeki yerini aldı. İlk gün yaşanan 9.45 mağduriyetinin aksine sınava geç kalmamak için erkenden gelen öğrenciler, sınav salonlarının girişlerinin önünde sınav saatlerinin gelmesini bekledi. Salon sorumluları sınava 5 dakika kala uyarılarda bulunarak 09.45'ten sonra adayların sınava alınmayacağını duyurdu. Sınava geç kalan aday olmadı. heyecanının yaşandığı Bozok Üniversitesi’nde öğrenciler sıkı kontrolden geçirilerek içeri alındı.Öğrenciler sınavda ter dökerken veliler ise dışarıda güneş altında ter döktüler. Yozgat Bozok Üniversitesi'nde gerçekleştirilen LYS'de adayların velileri de çocuklarına destek oldu. Heyecanlı oldukları gözlenen veliler, çocuklarının başarılı olması için dua etti.

HEM'DE YAZ OKULU BAŞLIYOR
HEM'DE YAZ OKULU BAŞLIYOR

Yozgat Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından 5 hafta boyunca sürecek yaz okulu 12 Temmuz'da başlayacak. 

LYS MARATONU DEVAM EDİYOR
LYS MARATONU DEVAM EDİYOR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), bugün LYS-2 fen bilimleri sınavıyla devam edecek. 

ENGELLERİ KALDIRAN HİZMET
ENGELLERİ KALDIRAN HİZMET

Birçok alanda kısa süreli eğitim imkânı sunan Anadolu Üniversitesi, e-sertifika programları yaz döneminde gelişimsel yetersizliği olan (Zihinsel Yetersizlik, Otizm Spektrum Bozukluğu, Down Sendromu, Serebral Palsi ve diğer sendromlar) ya da gelişimsel yetersizlik riski taşıyan çocuk, ergen ve genç yetişkin bireylerin gelişimine destek olmak isteyen eğitimci/uzman ve ebeveyn/bakıcılara yönelik 6 yeni e-sertifika programı kayıtları başladı.  

ANNELERE EĞİTİM
ANNELERE EĞİTİM

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından ülke genelinde "Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kurumları" Programı yürütülen program kapsamında Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi verildi. 

MARATON HAFTA SONU BAŞLIYOR
MARATON HAFTA SONU BAŞLIYOR

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Başkanlığınca (ÖSYM) düzenlenen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 10 Haziran'da LYS-4 Sosyal Bilimler Sınavıyla başlayacak.

LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER
LYS'YE GİRECEK ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) sayılı günler kala, üniversite adayı gençler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Uzmanlar, Ramazan ayının denk geldiği bu yılki LYS'de oruç tutan öğrencilerin gün içerisinde ders çalışırken bitkin düşmemeleri adına önemli tavsiyelerde bulundu. Üniversiteye giriş sınavının ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavına  sayılı günler kaldı. 10 - 11 - 17 - 18 Haziran tarihlerinde yapılacak olan LYS s için üniversite adayı gençler, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Uzmanlar, bu yıl Ramazan ayının LYS tarihine denk gelmesiyle birlikte özellikle ders çalışma esnasında öğrencilerin bitkin düşmemeleri adına önemli tavsiyeler ve uyarılarda bulundu.

AÖF ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE
AÖF ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde temel ders malzemesi olarak öğrencilere gönderilen ders kitaplarının kapak ve ünite tasarımlarıyla içeriği yenileniyor. 

4 YENİ BÖLÜM AÇILIYOR
4 YENİ BÖLÜM AÇILIYOR

Bozok Üniversitesi Senatosunun başvurusu üzerine İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde Yükseköğretim Kurulu, 4 yeni bölümün açılmasına karar verdi.Yükseköğretim Yürütme Kurulu; 25.04.2017 tarihli toplantısında Bozok Üniversitesi’nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde; Bankacılık ve Finans, Ekonometri, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümlerinin açılması yönündeki teklifini değerlendirerek bölümlerin açılması yönünde karar verdi. Konu ile ilgili bir değerlendirme yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Mustafa Saçmacı, her geçen gün gelişen ve büyüyen bir Bozok Üniversitesi olduğunu belirterek yeni bölümlerin hayırlı olması dileğinde bulundu.

BAŞVURULAR 30 MAYIS’TA BAŞLIYOR
BAŞVURULAR 30 MAYIS’TA BAŞLIYOR

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı M. A. Yekta Saraç, "9 Temmuz’da gerçekleştireceğimiz 2. YÖKDİL sınavının başvuruları, 30 Mayıs-9 Haziran 2017 tarihleri arasında alınacaktır" dedi.