Son Dakika

EĞİTİM FUARI
EĞİTİM FUARI

Bozok Üniversitesi, Tercih Günleri kapsamında Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim fuarına katıldı. Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarına öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

MİNİKLERİN “OKUMA BAYRAMI”
MİNİKLERİN “OKUMA BAYRAMI”

Yozgat Sakarya İlkokulu 1 B sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Okuma Bayramı etkinliği büyük beğeni topladı. Okuma yazmayı öğrenen minik öğrencilerin okuduğu şiirler ve gösteriler katılımcılardan tam not aldı.

Okul Destek Projesi
Okul Destek Projesi

Yozgat'ta Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde dezavantajlı 73 öğrenci, Okul Destek Projesi kapsamında Ankara'ya geziye gönderildi. 

Eğitimler Devam Ediyor
Eğitimler Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Kapsamında, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi ÇEKÜS (Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı)  Birimi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda Yozgat Şehir Hastanesi sağlık personellerine yönelik Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi düzenlendi.

Öğrenciler Portekiz’ de
Öğrenciler Portekiz’ de

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yapılan Projeye Yozgat Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Çikolata Sanatları Stajı ile katılarak  hibe ile ödüllendirildi. 

YOZGATLI ÖĞRENCİLERE KİTAP
YOZGATLI ÖĞRENCİLERE KİTAP

Yıldırım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahnelenen ‘vay sen misin ben olan?’ adlı tiyatro oyunu Yıldırımlıların büyük beğenisini kazandı. Bilet karşılığı toplanan kitaplar Yozgatlı öğrencilere gönderilecek. 

ÇÖZÜM KOLEJİ,  YOZGAT’I TEMSİL EDECEK
ÇÖZÜM KOLEJİ, YOZGAT’I TEMSİL EDECEK

2017-2018 Okul Sporları Gençler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında Yozgat Çözüm Koleji Anadolu Lisesi kız basketbol takımı, il birinciliğini elde ederek Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Yozgat’ı temsil etmeye hak kazandı. 

'Öğretmen-Öğrenci-Veli Okuyor'
'Öğretmen-Öğrenci-Veli Okuyor'

Akdağmadeni ilçesinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'nda öğretmen,öğrenci ve velilerin katılımıyla okuma etkinliği başlatıldı. 

BİLGİ BROŞÜRLERİ DAĞITILDI
BİLGİ BROŞÜRLERİ DAĞITILDI

1 Aralık Dünya AIDS günü nedeniyle Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğu organizasyonu ile Merkezi Yemekhane, Araştırma ve Uygulama Hastanemizde kurulan standlarda, vatandaşları ve öğrencileri hastalık hakkında bilinçlendirmek amacıyla hastalıktan korunma yöntemlerinin yer aldığı broşürler dağıtıldı.

600 KİŞİYE EĞİTİM
600 KİŞİYE EĞİTİM

Yozgat'ta İŞ-KUR aracılığıyla okullara alınan personellere ve ücretli öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veriliyor. Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Anadolu Lisesi'nde başlayan iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, 6 gün boyunca devam edecek ve eğitime 600 kişi katılacak. İş sağlığı ve güvenliği eğitimini daha önce 12 bin 500 kişiye verdiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ahmet Selçuk, daha önce bu eğitime katılmayan personel ve ücretli öğretmenlere 6 gün boyunca eğitim vereceklerini söyledi. 6331 sayılı kanuna göre iş sağlığı ve güvenliği eğitimini almayanların iş başı yapamayacağını da dile getiren Selçuk eğitimlerin günde 6 saat devam edeceğini ifade etti.