Son Dakika

FAALİYETLERE DEVAM
FAALİYETLERE DEVAM

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim kalitesinin artırılması noktasında rehberlik hizmetlerine ağırlık verileceğini belirterek, belirli dönemlerde seminerler düzenleyeceklerini söyledi. 

“Pansiyonum Evim Olsun’’
“Pansiyonum Evim Olsun’’

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Pansiyonum Evim Olsun’’ projesi kapsamında tüm pansiyonların öğrencilerin sosyal, kültürel ve bedensel gelişimlerine en üst düzeyde katkı sağlayacak şekilde donatılarak ev ortamı gibi oluşturulacağını söyledi.

Ses Var Engel Yok
Ses Var Engel Yok

Yozgat’ta ortaokul öğrencileri, görme engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak cismi algılayan ultrasonik mesafe sensörü tasarladı. 

EĞİTİMDE KALİTE ARTIYOR
EĞİTİMDE KALİTE ARTIYOR

  Yozgat Valiliği’nce hazırlanan İl Değerlendirme Toplantıları kapsamında Eğitim ve Öğretim Değerlendirme toplantısı yapıldı. 

EĞİTİM FUARI
EĞİTİM FUARI

Bozok Üniversitesi, Tercih Günleri kapsamında Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen eğitim fuarına katıldı. Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarına öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

MİNİKLERİN “OKUMA BAYRAMI”
MİNİKLERİN “OKUMA BAYRAMI”

Yozgat Sakarya İlkokulu 1 B sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Okuma Bayramı etkinliği büyük beğeni topladı. Okuma yazmayı öğrenen minik öğrencilerin okuduğu şiirler ve gösteriler katılımcılardan tam not aldı.

Okul Destek Projesi
Okul Destek Projesi

Yozgat'ta Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü öncülüğünde dezavantajlı 73 öğrenci, Okul Destek Projesi kapsamında Ankara'ya geziye gönderildi. 

Eğitimler Devam Ediyor
Eğitimler Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Kapsamında, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi ÇEKÜS (Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı)  Birimi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda Yozgat Şehir Hastanesi sağlık personellerine yönelik Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi düzenlendi.

Öğrenciler Portekiz’ de
Öğrenciler Portekiz’ de

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yapılan Projeye Yozgat Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Çikolata Sanatları Stajı ile katılarak  hibe ile ödüllendirildi. 

YOZGATLI ÖĞRENCİLERE KİTAP
YOZGATLI ÖĞRENCİLERE KİTAP

Yıldırım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahnelenen ‘vay sen misin ben olan?’ adlı tiyatro oyunu Yıldırımlıların büyük beğenisini kazandı. Bilet karşılığı toplanan kitaplar Yozgatlı öğrencilere gönderilecek.