Son Dakika

Eğitimler Devam Ediyor
Eğitimler Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk ve Ergen Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı Kapsamında, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubesi ÇEKÜS (Çocuk, Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı)  Birimi tarafından İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda Yozgat Şehir Hastanesi sağlık personellerine yönelik Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi düzenlendi.

Öğrenciler Portekiz’ de
Öğrenciler Portekiz’ de

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca yapılan Projeye Yozgat Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Çikolata Sanatları Stajı ile katılarak  hibe ile ödüllendirildi. 

YOZGATLI ÖĞRENCİLERE KİTAP
YOZGATLI ÖĞRENCİLERE KİTAP

Yıldırım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında sahnelenen ‘vay sen misin ben olan?’ adlı tiyatro oyunu Yıldırımlıların büyük beğenisini kazandı. Bilet karşılığı toplanan kitaplar Yozgatlı öğrencilere gönderilecek. 

ÇÖZÜM KOLEJİ,  YOZGAT’I TEMSİL EDECEK
ÇÖZÜM KOLEJİ, YOZGAT’I TEMSİL EDECEK

2017-2018 Okul Sporları Gençler Basketbol İl Birinciliği müsabakalarında Yozgat Çözüm Koleji Anadolu Lisesi kız basketbol takımı, il birinciliğini elde ederek Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarında Yozgat’ı temsil etmeye hak kazandı. 

'Öğretmen-Öğrenci-Veli Okuyor'
'Öğretmen-Öğrenci-Veli Okuyor'

Akdağmadeni ilçesinde 75. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu'nda öğretmen,öğrenci ve velilerin katılımıyla okuma etkinliği başlatıldı. 

BİLGİ BROŞÜRLERİ DAĞITILDI
BİLGİ BROŞÜRLERİ DAĞITILDI

1 Aralık Dünya AIDS günü nedeniyle Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğu organizasyonu ile Merkezi Yemekhane, Araştırma ve Uygulama Hastanemizde kurulan standlarda, vatandaşları ve öğrencileri hastalık hakkında bilinçlendirmek amacıyla hastalıktan korunma yöntemlerinin yer aldığı broşürler dağıtıldı.

600 KİŞİYE EĞİTİM
600 KİŞİYE EĞİTİM

Yozgat'ta İŞ-KUR aracılığıyla okullara alınan personellere ve ücretli öğretmenlere İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veriliyor. Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Anadolu Lisesi'nde başlayan iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, 6 gün boyunca devam edecek ve eğitime 600 kişi katılacak. İş sağlığı ve güvenliği eğitimini daha önce 12 bin 500 kişiye verdiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğü A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ahmet Selçuk, daha önce bu eğitime katılmayan personel ve ücretli öğretmenlere 6 gün boyunca eğitim vereceklerini söyledi. 6331 sayılı kanuna göre iş sağlığı ve güvenliği eğitimini almayanların iş başı yapamayacağını da dile getiren Selçuk eğitimlerin günde 6 saat devam edeceğini ifade etti.

EĞİTİCİ EĞİTİM  GERÇEKLEŞTİRİLECEK
EĞİTİCİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında ‘eğitici eğitimi’ veriliyor.

“EĞİTİMDE NEREYE GİDİYORUZ”
“EĞİTİMDE NEREYE GİDİYORUZ”

Yozgat Yurt Eğitim Sen Genel Başkanı Hakan Çeliksoy, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın eğitimin temel prensiplerinden biri olduğunu söyledi.

AÇIK KÜTÜPHANE’YE İLGİ ARTIYOR
AÇIK KÜTÜPHANE’YE İLGİ ARTIYOR

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından Nisan ayında hizmete sunulan ve üretilen tüm yazılı ve görsel materyallerin yer aldığı çevrimiçi bir veri tabanı olan “Açık Kütüphane”ye ilgi her geçen gün artıyor.