Son Dakika

SAĞLIK VE MEDYA DÜNYASI  İZMİR’DE BULUŞTU
SAĞLIK VE MEDYA DÜNYASI İZMİR’DE BULUŞTU

İzmir'de, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) İletişim Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde, İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreterliği'nce 17-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Sağlık ve Medya İletişim Sempozyumu düzenlendi.

ÖSYM AÇIKLAMA YAPTI
ÖSYM AÇIKLAMA YAPTI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), 2017-ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları "Geç Başvuru Günleri" hakkında duyuru yaptı.ÖSYM, 2017-ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları Geç Başvuru Günleri hakkında resmi twitter hesabı üzerinden duyuru yaptı. Açıklamada, "Merkezimizce basılı ortamda yapılan her bir sınavın başvuru süresinden sonraki bir tarihte tek gün ile sınırlı olmak üzere bir geç başvuru günü belirlenmesine, geç başvuru gününde başvuranlardan artırımlı sınav ücreti alınmasına, bu sınav ücretinin ilgili Sınav Kılavuzunda belirlenmesine ve belirlenen sınav ücretinin sadece ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (http://odeme.osym.gov.tr) üzerinden geç başvuru gününde en geç saat 23.59’a kadar yatırılabilmesine, geç başvuru tarihinde başvuran adayların sadece Ankara ilinde sınava alınmalarına, bu çerçevede sınav takviminin bu yönde güncellenmesine karar verilmiştir" uyarısında bulunuldu.

EĞİTİMLERE    DEVAM
EĞİTİMLERE DEVAM

Yozgat Valiliği Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Bozok Üniversitesi ve Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan "Tarımda İş Birliği Protokolü" çerçevesinde başlatılan “Ziraat Mühendislerinin Teknik Eğitim” programı Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlendi.

BELGELER VERİLDİ
BELGELER VERİLDİ

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde Planlama ve Proje Yönetimi Eğitimi Katılım Belgeleri verildi.

EĞİTİMLER BAŞLADI
EĞİTİMLER BAŞLADI

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi Bakanlığı tarafından desteklenen ve Sorgun Belediyesinin nihai faydalanıcı olduğu, Sorgun İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi kapsamında 3 gün sürecek olan "Proje Planlama ve Proje Yönetimi" eğitimi başladı.

BOZOK SEMPOZYUMU SONA ERDİ
BOZOK SEMPOZYUMU SONA ERDİ

Bozok Üniversitesi  tarafından 4-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen II. Uluslararası Bozok Sempozyumu sona erdi. 36 ayrı oturumda yurtiçi ve yurt dışından 286 akademisyen tarafından 130 bildirinin gerçekleştirildiği sempozyumda “Yozgat’ın Turizm Potansiyelleri ve Sorunları” kapsamlı biçimde masaya yatırıldı.

KAYIT YENİLEME  BUGÜN BAŞLADI
KAYIT YENİLEME BUGÜN BAŞLADI

Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şenay Daştan Sipahi, Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem Kayıt Yenileme işlemlerinin 8-18 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını söyledi. Eğitimine Açık Öğretim Lisesi’nde devam eden öğrenciler için 3. dönem kayıt yenileme işlemleri 8 - 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şenay Daştan Sipahi, “Liseye dışarıdan devam eden öğrenciler için büyük önem taşıyan Açık Öğretim Liseleri (AÖL) senede 3 dönem olarak devam eden bir müfredat programına sahip. AÖL 3. dönem kayıt yenileme işlemleri de 8 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak ve 18 Mayıs tarihine kadar devam edecek. 8 Mayıs’ta başlayarak 18 Mayıs’a kadar 

ÇÖZÜM KOLEJİ’ NİN KONUĞU YARBAY YOLDAŞ
ÇÖZÜM KOLEJİ’ NİN KONUĞU YARBAY YOLDAŞ

Yozgat Çözüm Koleji her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği kariyer günlerinde öğrencileri meslekler konusunda bilgilendirmeye devam ediyor. 

MEZUNİYET HEYECANI
MEZUNİYET HEYECANI

Bozok Üniversitesi’nde 2016-2017 eğitim - öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine Yozgat Vali Yardımcısı Şahin Demir, İl Garnizon Komutanı Jan. Alb. Selçuk Yıldırım, Baro Başkanı Av. Mehmet Şimşek, Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Recep Uysal, RektörProf. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Özköse ve Prof. Dr. Şenol Akın, fakülte dekanları, daire müdürleri,  sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenci yakınları ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Jimnastik takımı ve Üniversite halkoyunları ekibinin gösterileri ile devam etti. 

PANEL VE EĞİTİM DÜZENLENDİ
PANEL VE EĞİTİM DÜZENLENDİ

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Manisa İl Milli Eğitim Ar-Ge Birimi tarafından 21 Nisan 2017 Cuma günü düzenlenen “Eğitimde Proje Tabanlı Etkinliklerin Arttırılması ve TÜBİTAK Programları” isimli panelde konuşma yaptı.