Son Dakika

Eğitim Yuvaları Daha Kaliteli Ve Modern Oluyor
Eğitim Yuvaları Daha Kaliteli Ve Modern Oluyor

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, devletin eğitime büyük önem verdiğini belirterek, son yıllarda yapılan ve yapımı devam eden yeni okullarla öğrenciler, kaliteli ve modern eğitim yuvalarına kavuştuğunu söyledi.

BOZOK ÜNİVERSİTESİ ADANA’DA TANITILDI
BOZOK ÜNİVERSİTESİ ADANA’DA TANITILDI

Bozok Üniversitesi, “Yüksek Öğretim Günleri” kapsamında Adana Çukurova Üniversitesi, Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen eğitim fuarına katıldı. Üniversite sınavlarına hazırlanan lise öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitim fuarına öğretmen ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 27 devlet ve vakıf üniversitesinin tanıtım standlarının yer aldığı fuarı, 152 liseden 15 bine yakın lise son sınıf öğrencisi ziyaret etti. Üniversite tanıtım temsilcileri tarafından öğrenci, öğrenci velileri ve rehber öğretmenlere üniversite fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, kontenjanlar, sosyal ve fiziki imkânlar hakkında bilgi verilerek üniversitemizin tanıtım materyalleri dağıtıldı.

“EĞİTİME UZANAN YOL”
“EĞİTİME UZANAN YOL”

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları tarafından desteklenen, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen, “Eğitime Uzanan Yol Projesi’ uygulanmaya başlandı. 

Rehberlik Öğretmenlerine Seminer
Rehberlik Öğretmenlerine Seminer

Yozgat’ta Rehberlik Öğretmenlerine okularda güncel sorunlar ve etkili müdahale semineri verildi.

Veli Eğitimi Öncelik
Veli Eğitimi Öncelik

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim seviyesinin yükseltilmesinde velilere de önemli görevler düştüğünü belirterek, veli eğitimlerinin öncelikleri olduğunu söyledi. 

Çocukların Okula Dönüş Süreci Sıkıntılı Olabilir
Çocukların Okula Dönüş Süreci Sıkıntılı Olabilir

Sona eren sömestr tatili sonrası okula dönen çocukların okul hayatına tekrardan alışması zevkli olabileceği gibi onu rahatsız edici bir sürece de dönüşebileceğini belirten uzmanlar ailelere kaygılarını dizginlemeleri konusunda uyarıda bulundu. 

76 Bin 875 Öğrenci Karne Alacak
76 Bin 875 Öğrenci Karne Alacak

Yozgat’ta 2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci dönemi bugün sona eriyor. 

EĞİTİM ÖNCELİK OLACAK
EĞİTİM ÖNCELİK OLACAK

Türkiye’nin en büyük gençlik teşkilatlanması olan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat’ta eğitim faaliyetlerine ağırlık vererek, değerlerine sahip nesiller yetişmesine katkı sunacak.

OKUMA HEYECANI
OKUMA HEYECANI

Yozgat Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu 1/B sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Okuma Bayramı etkinliği büyük beğeni topladı. Okuma yazmayı öğrenen minik öğrencilerin okuduğu şiirler ve gösteriler katılımcılardan tam not aldı.

FAALİYETLERE DEVAM
FAALİYETLERE DEVAM

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, il eğitim kalitesinin artırılması noktasında rehberlik hizmetlerine ağırlık verileceğini belirterek, belirli dönemlerde seminerler düzenleyeceklerini söyledi.