Son Dakika

İLK MEZUNLAR VERİLDİ
İLK MEZUNLAR VERİLDİ

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından düzenlenen Proje Yazma Okulu ilk mezunlarını verdi. 

Yaz Kursları Sona Eriyor
Yaz Kursları Sona Eriyor

Yozgat’ta okul tatiliyle başlayan ve il genelinde 30 bin çocuğun Kur'an-ı Kerim ve temel dini eğitimlerini aldığı yaz Kur'an kursları 17 Ağustos tarihinde sona erecek. 

KURAN KURSU SONA ERDİ
KURAN KURSU SONA ERDİ

Yozgat İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen yaz Kuran Kursu sona erdi. 

BESYO'YA BÜYÜK İLGİ
BESYO'YA BÜYÜK İLGİ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonrası 300 öğrencilik kontenjan açıklayan Bozok Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'na (BESYO) başvuru sayısı 2 bin 500’ü geçti.

Yedinci Bozok Bilim Çalıştayı Başladı
Yedinci Bozok Bilim Çalıştayı Başladı

“Yedinci Bozok Bilim Çalıştayı” Bozok Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılış programı ile başladı.

Modern Eğitim Yuvası
Modern Eğitim Yuvası

Yozgat’ta eski devlet hastanesine yapılması planlanan okul ve spor salonu için inşaat çalışmalarına başlandı. 

‘BÜYÜYEN BİR ÜNİVERSİTE’
‘BÜYÜYEN BİR ÜNİVERSİTE’

Genç ve dinamik yapısıyla her geçen yıl daha da büyüyen ve gelişen Bozok Üniversitesi 2018-2019 eğitim öğretim yılında 5 bin 800 öğrenciye kapılarını açmaya hazırlanıyor.  Tercih döneminde bu yıl; çocuk gelişimi, maliye, sağlık yönetimi, uluslararası ilişkiler, mülkiyeti koruma ve özel güvenlik bölümü, mimari restorasyon gibi birçok bölümü açacak olan Bozok Üniversitesi, bu bölümlere 948 öğrenci alacak. Bu bölümler ile birlikte 5 bin 800 öğrenciyi bünyesine katmaya hazırlanan Bozok Üniversitesi’nin toplam öğrenci sayısı ise 20 bini geçecek.  Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey,"Bozok Üniversitesi 2006 yılında kurulan ülkemizdeki genç üniversitelerden biridir. Şu anda 12 fakülte, 5 yüksekokul, 9 meslek yüksekokulu, 3 enstitü ve birçok araştırma merkezi ile üniversitemiz Türk eğitim öğretimine hizmet vermektedir. Şu an 18 bin öğrencisi, 858 akademik kadrosu, 850 civarı idari kadrosuyla büyüyen bir üniversite yolundayız. Öğretim üyelerimiz alanında başarılı ve büyük çoğunluğu genç arkadaşlardır. Türkiye genelinde devlet üniversiteleri içerisinde yayın sayısı bakımında ilk 30’un içerisinde olan üniversiteyiz. Bu da öğretim üyelerimizin alanlarında başarılı kişiler olduğunun kanıtlarından biridir. Bu yönüyle öğrencilerimize bilimsel hizmet vermek ve kendi alanlarında iyi yetiştirmelerini sağlamak bakımından Bozok Üniversitesi iyi bir noktadadır" dedi. 

İl Eğitimine Proje Desteği
İl Eğitimine Proje Desteği

İl Genelinde Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlar 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına toplam 6 Asıl, 4 Yedek proje ile başarılı bir giriş yaptı.

BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ
BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Akdağmadeni İlçesi Müftülüğü tarafından yaz Kuran kursuna katılan öğrencilere yönelik olarak bilgi yarışması düzenledi. 

Türkiye 41'incisi ve İl Birincisi
Türkiye 41'incisi ve İl Birincisi

ÖSYM tarafından bu yıl iki aşama üzerinden yapılan üniversite sınavlarında Yozgat Çözüm Fen Lisesi öğrencisi Mustafa Yusuf Kol, Türkiye 41'incisi ve Yozgat il birincisi oldu.