Son Dakika

Okul Gereçleri Piyasaya Sürüldü
Okul Gereçleri Piyasaya Sürüldü

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala kırtasiye ve okul kıyafeti piyasası  yüzünü göstermeye başladı. Öğrenci gereçlerinin dizildiği raflar alışveriş yapacak aileleri ve öğrencileri beklemeye koyuldu.

Okullar Eğitime-Öğretime Hazır
Okullar Eğitime-Öğretime Hazır

Yozgat’ta bulunan tüm okullar 2018 yılı sezonu öncesi eğitim-öğretime hazır hale getirildi. 

İLK HEYECAN
İLK HEYECAN

Yozgat’ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı oryantasyon süreci 14 bin 622 öğrencinin katılımıyla başladı.  Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da okul öncesi, ilk ve ortaokul ile liselerde başlatılan oryantasyon eğitimi başladı. Yozgat genelinde 509 okul öncesi, 3 bin 434 ilk okul birinci sınıf öğrencisi 4 bin 525 beşinci sınıf öğrencisi ve 6 bin 154 dokuzuncu sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 14 bin 622 öğrenci 1 hafta boyunca oryantasyon eğitimi görecek. 

OKUL ALIŞVERİŞİ BAŞLADI
OKUL ALIŞVERİŞİ BAŞLADI

Aileler, okul formalarına zam yapılmadığı için memnun olduklarını belirtiyor Okullarda ilk ders zilinin çalmasına az bir zaman kaldı. 

Öğrenciler İçin Kiralık Ev Uyarısı
Öğrenciler İçin Kiralık Ev Uyarısı

Üniversite sınav yerleştirme sonuçlarının belli olmasından sonra, sınavı kazanan öğrenciler de tercih ettikleri üniversitelerin bulunduğu kentlerde ev aramaya başladı. Bunu fırsat bilen dolandırıcılar, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa gibi büyük şehirlerde kiralık dairelerin fotoğraflarını ilan sitelerine koyarak kapora alıp, ortadan kayboluyor. 

Çadırda Bilim Ve Sanat Eğitimi
Çadırda Bilim Ve Sanat Eğitimi

Yozgat’ın Yerköy ilçesi Sekili köyünde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Sosyal Hizmet Merkezi tarafından hazırlanan ‘Göçmen Kuşlar Projesi’ kapsamında tarım işçilerinin barındığı alanlarda kurulan çadırlarda çocuklara bilim ve sanat eğitimi verildi. 

TURİZM ÇALIŞTAYI
TURİZM ÇALIŞTAYI

Akdağmadeni Belediyesi ve Akdağmadeni Kaymakamlığı iş birliği ile ilçenin turizm alanında uygulanabilecek stratejilerin belirlenmesi adına turizm çalıştayı gerçekleştirildi.

TÜGVA YAZ OKULU SONA ERDİ
TÜGVA YAZ OKULU SONA ERDİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yerköy İlçeTemsilciliği tarafından bu sene ilk kez düzenlenen yaz okulu final etkinlikleri ile sona erdi.

İLK MEZUNLAR VERİLDİ
İLK MEZUNLAR VERİLDİ

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) tarafından düzenlenen Proje Yazma Okulu ilk mezunlarını verdi. 

Yaz Kursları Sona Eriyor
Yaz Kursları Sona Eriyor

Yozgat’ta okul tatiliyle başlayan ve il genelinde 30 bin çocuğun Kur'an-ı Kerim ve temel dini eğitimlerini aldığı yaz Kur'an kursları 17 Ağustos tarihinde sona erecek.