Son Dakika

SERTİFİKALAR VERİLDİ
SERTİFİKALAR VERİLDİ

Bozok Üniversitesinde Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması kapsamında Temmuz ayında gerçekleştirilen TS EN ISO 9001:2015 eğitimini tamamlayan birim yöneticileri, kalite komisyon üyeleri akademik ve idari personele sertifikaları dağıtıldı. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika töreninin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın yaptı.  Üniversite Kalite Komisyonu üyeleri, birim yöneticileri ve akademik-idari personele geçtiğimiz Temmuz ayında iki hafta süren eğitim verildiğini söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Kalite yönetim sistemi standardının temel şartlarının aktarılması, uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması için gerçekleştirilen eğitimlerde kalite yönetim sisteminin daha kolay, hızlı, performansa dayalı ve mevzuata uygun önemli bir yönetim sanatı olduğu vurguladı. Uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması adına eğitimin verimli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Akın 'TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi' eğitimlerinin ara ara devam edeceğini sözlerine ekledi. Açılış konuşmalarının ardından 'TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi' eğitimini başarı ile tamamlayan personellere sertifikaları Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Fuat Köksal ve Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç tarafından takdim edildi.

sorunlara yerinde tespit
sorunlara yerinde tespit

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sorgun Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesini ziyaret etti.

SORUNLAR KONUŞULDU
SORUNLAR KONUŞULDU

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, il genelinde okulların tamamına yakının yenilendiğini ve fiziki olarak en iyi noktaya geldiğini söyledi. 

ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

Yozgat ve ilçelerinde eğitimin kalitesini artırmak, öğrencilerin daha modern ve daha güzel mekanlarda eğitim görmesini sağlamak amacıyla Yozgat’ın Saraykent ilçesinde yapımı tamamlanan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Yeni Okul Yeni Heyecanlar
Yeni Okul Yeni Heyecanlar

Yozgat'ın Sorgun ilçesine yaptırılan 24 derslik Şehit Nusret Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlenen törenle yeni eğitim ve öğretim yılına açıldı. 

70 Bin 964 Öğrenci Şenlendirecek
70 Bin 964 Öğrenci Şenlendirecek

Okulların yeni eğitim öğretim yılına başlaması ile birlikte inşaatı tamamlanan Yerköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Kamil Çelikkaya İlkokulu’nun resmi açılışı yapılarak eğitim öğretime açıldı.

Ders Kitapları Dağıtılıyor
Ders Kitapları Dağıtılıyor

Yozgat il genelinde ders kitaplarının okullara dağıtımı sürüyor. 

Okul Gereçleri Piyasaya Sürüldü
Okul Gereçleri Piyasaya Sürüldü

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala kırtasiye ve okul kıyafeti piyasası  yüzünü göstermeye başladı. Öğrenci gereçlerinin dizildiği raflar alışveriş yapacak aileleri ve öğrencileri beklemeye koyuldu.

Okullar Eğitime-Öğretime Hazır
Okullar Eğitime-Öğretime Hazır

Yozgat’ta bulunan tüm okullar 2018 yılı sezonu öncesi eğitim-öğretime hazır hale getirildi. 

İLK HEYECAN
İLK HEYECAN

Yozgat’ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı oryantasyon süreci 14 bin 622 öğrencinin katılımıyla başladı.  Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da okul öncesi, ilk ve ortaokul ile liselerde başlatılan oryantasyon eğitimi başladı. Yozgat genelinde 509 okul öncesi, 3 bin 434 ilk okul birinci sınıf öğrencisi 4 bin 525 beşinci sınıf öğrencisi ve 6 bin 154 dokuzuncu sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 14 bin 622 öğrenci 1 hafta boyunca oryantasyon eğitimi görecek.