Son Dakika

SORUNLAR KONUŞULDU
SORUNLAR KONUŞULDU

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, il genelinde okulların tamamına yakının yenilendiğini ve fiziki olarak en iyi noktaya geldiğini söyledi. 

ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

Yozgat ve ilçelerinde eğitimin kalitesini artırmak, öğrencilerin daha modern ve daha güzel mekanlarda eğitim görmesini sağlamak amacıyla Yozgat’ın Saraykent ilçesinde yapımı tamamlanan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Yeni Okul Yeni Heyecanlar
Yeni Okul Yeni Heyecanlar

Yozgat'ın Sorgun ilçesine yaptırılan 24 derslik Şehit Nusret Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlenen törenle yeni eğitim ve öğretim yılına açıldı. 

70 Bin 964 Öğrenci Şenlendirecek
70 Bin 964 Öğrenci Şenlendirecek

Okulların yeni eğitim öğretim yılına başlaması ile birlikte inşaatı tamamlanan Yerköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Kamil Çelikkaya İlkokulu’nun resmi açılışı yapılarak eğitim öğretime açıldı.

Ders Kitapları Dağıtılıyor
Ders Kitapları Dağıtılıyor

Yozgat il genelinde ders kitaplarının okullara dağıtımı sürüyor. 

Okul Gereçleri Piyasaya Sürüldü
Okul Gereçleri Piyasaya Sürüldü

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala kırtasiye ve okul kıyafeti piyasası  yüzünü göstermeye başladı. Öğrenci gereçlerinin dizildiği raflar alışveriş yapacak aileleri ve öğrencileri beklemeye koyuldu.

Okullar Eğitime-Öğretime Hazır
Okullar Eğitime-Öğretime Hazır

Yozgat’ta bulunan tüm okullar 2018 yılı sezonu öncesi eğitim-öğretime hazır hale getirildi. 

İLK HEYECAN
İLK HEYECAN

Yozgat’ta 2018-2019 eğitim öğretim yılı oryantasyon süreci 14 bin 622 öğrencinin katılımıyla başladı.  Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da okul öncesi, ilk ve ortaokul ile liselerde başlatılan oryantasyon eğitimi başladı. Yozgat genelinde 509 okul öncesi, 3 bin 434 ilk okul birinci sınıf öğrencisi 4 bin 525 beşinci sınıf öğrencisi ve 6 bin 154 dokuzuncu sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 14 bin 622 öğrenci 1 hafta boyunca oryantasyon eğitimi görecek. 

OKUL ALIŞVERİŞİ BAŞLADI
OKUL ALIŞVERİŞİ BAŞLADI

Aileler, okul formalarına zam yapılmadığı için memnun olduklarını belirtiyor Okullarda ilk ders zilinin çalmasına az bir zaman kaldı. 

Öğrenciler İçin Kiralık Ev Uyarısı
Öğrenciler İçin Kiralık Ev Uyarısı

Üniversite sınav yerleştirme sonuçlarının belli olmasından sonra, sınavı kazanan öğrenciler de tercih ettikleri üniversitelerin bulunduğu kentlerde ev aramaya başladı. Bunu fırsat bilen dolandırıcılar, İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa gibi büyük şehirlerde kiralık dairelerin fotoğraflarını ilan sitelerine koyarak kapora alıp, ortadan kayboluyor.