Son Dakika

Milli Eğitim yeni döneme hazır
Milli Eğitim yeni döneme hazır

2011-2012 eğitim öğretim dönemine sayılı günler kala İl Milli Eğitim Müdürlüğü’de hazırlıklarını tamamladı. Uzun yaz tatili boyunca, okullardaki bakım ve onarımlarını gerçekleştirilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kutlanacak olan İlköğretim Haftası için de dolu dolu program hazırladı.

Eğitimde iyi noktadayız
Eğitimde iyi noktadayız

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Gamsız, yeni eğitim öğretim dönemine sıkıntısız bir şekilde gireceklerini söyledi. İl eğitim seviyesinin yükseltilmesine yönelik yapılan çalışmaların meyvelerinin alınmaya başlandığına değinen Gamsız, eğitimi iyi noktada olduklarını kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürü Gamsız, anaokulu ve ilköğretim 1. sınıf öğrencilerinin uyum eğitimine başlaması nedeniyle Celal Atik İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Öğrenci velileri ve öğrencilerle bir süre sohbet eden Gamsız, bir çocuğun okula başlamasının, aile hayatında ilk konuşma, ilk yürüme kadar önemli bir olay olduğunu ifade ederek, okula başlamanınsa her çocuk için eğlenceli, heyecanlı olmayabileceği uyarısında bulundu.

Miniklere uyum eğitimi
Miniklere uyum eğitimi

İlköğretim birinci sınıf ile ana sınıflarına yeni kayıt yaptıran öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçen yıl hayata geçirilen Uyum Programı çerçevesinde bugün okullarına başladılar.

Vali Şentürk başarılı öğrenciyi kutladı
Vali Şentürk başarılı öğrenciyi kutladı

Yozgat Valisi Necati Şentürk, Seviye Belirleme Sınavında (SBS) 500 tam puan alarak büyük bir başarı elde eden Ömer Güldür, ailesi kabul etti.

Eğitime yapılan yatırım geleceğin teminatı olacak
Eğitime yapılan yatırım geleceğin teminatı olacak

2011-2012 eğitim-öğretim döneminde, okula uyum çerçevesinde ilköğretim 1. sınıf öğrencileri ve ana sınıfı öğrencileri ders başı yaptı.

İlk ders zili çaldı
İlk ders zili çaldı

Birinci sınıf ve anasınıfı öğrencileri, 2011-2012 Okula Uyum Programı çerçevesinde bir hafta önceden okula başladı.

MEB’ten ek kayıt müjdesi
MEB’ten ek kayıt müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB); fen, sosyal bilimler, anadolu, anadolu öğretmen ve anadolu sağlık liselerinde boş kalan kontenjanlar için öğrencilere ek kayıt hakkı verildiğini açıkladı.

Çocuklar okula ilk adımını atıyor
Çocuklar okula ilk adımını atıyor

Okul öncesi ve birinci sınıflar bugün eğitim yılına başlıyor. Türkiye'de okul öncesi eğitim yaygın olmadığı için genellikle çocuk, ilkokula başlayınca ilk kez aileden ayrılıyor. Çocuk, anne ve babadan ayrıldığı zaman ise anne-babasını kaybetme ve terk edilme korkusunu yaşayabiliyor.

Uyum zili Pazartesi çalacak
Uyum zili Pazartesi çalacak

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı 1.sınıf ve okul öncesi (anasınıfı) öğrencileri için 12 Eylül-16 Eylül tarihleri arasında başlıyor. Bu süreçte okulla yeni tanışan öğrencilerin okulu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanıması sağlanacak.

Öğrencilerin yurt telaşı başladı
Öğrencilerin yurt telaşı başladı

Ãœniversiteyi kazanan öğrenciler bir taraftan kayıtlarını yaparken diğer taraftan da barınmak için yurt bulma telaşına girdi.