Son Dakika

Emeklilik Onuruna İftar Yemeği
Emeklilik Onuruna İftar Yemeği

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ Üniversite Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu emektar öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Yusuf Ziya Uyar’ın emekliliği onuruna düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğine çok sayıda öğretim elemanı katıldı.

İngilizce Materyal Sergisi
İngilizce Materyal Sergisi

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu tarafından ˆğrencilerim bir yıllık Áalışmaları ve ev ˆdevleri olarak verilen Áalışmalar sergilendi.

İmza Kampanyasına Destek
İmza Kampanyasına Destek

Yozgat’ta eğitim alanındaki başarısının yanı sıra yaptığı sosyal etkinliklerle de adından söz ettiren Yozgat AYÇ Okulları, Çanakkale Savaşı’nda öğretmen ve öğrencilerinden yaklaşık 200 şehit veren Yozgat Lisesi’ne “Devlet Şeref Madalyası” verilmesi için başlatılan imza kampanyasına AYÇ Okulları olarak katılarak destek oldu.

İMZA KAMPANYASI
İMZA KAMPANYASI

Yozgat’ta aralarında öğretim üyeleri, gazeteci ve yazarların oluşturduğu komite üyeleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında Tarihi Yozgat Lisesi’ne TBMM’den Şeref Madalyası verilmesi bekleniyor.

"Genç Girişimciler Topluluğu"

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği tarafından, 12 - 13 Ocak 2019 tarihlerinde Erdoğan Akdağ Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Projesi Tasarım Teknikleri Eğitimi” düzenlendi.

EĞİTİME MOLA
EĞİTİME MOLA

Yozgat’ta okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde eğitim gören 74 bin 882 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. 

TATİL BAŞLIYOR...
TATİL BAŞLIYOR...

17 Eylül 2018 Pazartesi başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona eriyor. 

Eğitimde Katkıya Devam
Eğitimde Katkıya Devam

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 22 - 23 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata katkı verdi.

“Okullar Hedefini Belirlemeli”
“Okullar Hedefini Belirlemeli”

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, akademik başarının artırılması için okulların hedefinin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

EĞİTİM KONUŞULDU
EĞİTİM KONUŞULDU

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Değerlendirme toplantısında’ Boğazlıyan’ın eğitim sorunları da masaya yatırıldı.