Son Dakika

İMZA KAMPANYASI
İMZA KAMPANYASI

Yozgat’ta aralarında öğretim üyeleri, gazeteci ve yazarların oluşturduğu komite üyeleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında Tarihi Yozgat Lisesi’ne TBMM’den Şeref Madalyası verilmesi bekleniyor.

"Genç Girişimciler Topluluğu"

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği tarafından, 12 - 13 Ocak 2019 tarihlerinde Erdoğan Akdağ Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Projesi Tasarım Teknikleri Eğitimi” düzenlendi.

EĞİTİME MOLA
EĞİTİME MOLA

Yozgat’ta okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde eğitim gören 74 bin 882 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. 

TATİL BAŞLIYOR...
TATİL BAŞLIYOR...

17 Eylül 2018 Pazartesi başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona eriyor. 

Eğitimde Katkıya Devam
Eğitimde Katkıya Devam

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 22 - 23 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata katkı verdi.

“Okullar Hedefini Belirlemeli”
“Okullar Hedefini Belirlemeli”

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, akademik başarının artırılması için okulların hedefinin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

EĞİTİM KONUŞULDU
EĞİTİM KONUŞULDU

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Değerlendirme toplantısında’ Boğazlıyan’ın eğitim sorunları da masaya yatırıldı. 

Sağlık Çalışanlarına Eğitim Verildi
Sağlık Çalışanlarına Eğitim Verildi

Aile Hekimleri, Aile Sağlığı, Toplum Sağlığı Çalışanlarına Riskli Gebelikler ve Göz Tarama Eğitimi Verildi

TÜBİTAK TANITIM TOPLANTISI
TÜBİTAK TANITIM TOPLANTISI

TÜBİTAK 4004, 4005 ve 4007 Programları Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Bozok Üniversitesi’nde yapılacak. TÜBİTAK’ın bilimi toplumla buluşturma misyonu çerçevesinde planlanan TÜBİTAK 4004,4005, 4006 ve 4007 programlarının tanıtım etkinlikleri devam ediyor. 

SERTİFİKALAR VERİLDİ
SERTİFİKALAR VERİLDİ

Bozok Üniversitesinde Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması kapsamında Temmuz ayında gerçekleştirilen TS EN ISO 9001:2015 eğitimini tamamlayan birim yöneticileri, kalite komisyon üyeleri akademik ve idari personele sertifikaları dağıtıldı. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika töreninin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın yaptı.  Üniversite Kalite Komisyonu üyeleri, birim yöneticileri ve akademik-idari personele geçtiğimiz Temmuz ayında iki hafta süren eğitim verildiğini söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Kalite yönetim sistemi standardının temel şartlarının aktarılması, uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması için gerçekleştirilen eğitimlerde kalite yönetim sisteminin daha kolay, hızlı, performansa dayalı ve mevzuata uygun önemli bir yönetim sanatı olduğu vurguladı. Uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması adına eğitimin verimli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Akın 'TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi' eğitimlerinin ara ara devam edeceğini sözlerine ekledi. Açılış konuşmalarının ardından 'TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi' eğitimini başarı ile tamamlayan personellere sertifikaları Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Fuat Köksal ve Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç tarafından takdim edildi.