Son Dakika

İmza Kampanyasına Destek
İmza Kampanyasına Destek

Yozgat’ta eğitim alanındaki başarısının yanı sıra yaptığı sosyal etkinliklerle de adından söz ettiren Yozgat AYÇ Okulları, Çanakkale Savaşı’nda öğretmen ve öğrencilerinden yaklaşık 200 şehit veren Yozgat Lisesi’ne “Devlet Şeref Madalyası” verilmesi için başlatılan imza kampanyasına AYÇ Okulları olarak katılarak destek oldu.

İMZA KAMPANYASI
İMZA KAMPANYASI

Yozgat’ta aralarında öğretim üyeleri, gazeteci ve yazarların oluşturduğu komite üyeleri tarafından başlatılan çalışma kapsamında Tarihi Yozgat Lisesi’ne TBMM’den Şeref Madalyası verilmesi bekleniyor.

"Genç Girişimciler Topluluğu"

Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği tarafından, 12 - 13 Ocak 2019 tarihlerinde Erdoğan Akdağ Kültür ve Kongre Merkezi’nde “Projesi Tasarım Teknikleri Eğitimi” düzenlendi.

EĞİTİME MOLA
EĞİTİME MOLA

Yozgat’ta okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretimde eğitim gören 74 bin 882 öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. 

TATİL BAŞLIYOR...
TATİL BAŞLIYOR...

17 Eylül 2018 Pazartesi başlayan 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona eriyor. 

Eğitimde Katkıya Devam
Eğitimde Katkıya Devam

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 22 - 23 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata katkı verdi.

“Okullar Hedefini Belirlemeli”
“Okullar Hedefini Belirlemeli”

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, akademik başarının artırılması için okulların hedefinin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

EĞİTİM KONUŞULDU
EĞİTİM KONUŞULDU

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Değerlendirme toplantısında’ Boğazlıyan’ın eğitim sorunları da masaya yatırıldı. 

Sağlık Çalışanlarına Eğitim Verildi
Sağlık Çalışanlarına Eğitim Verildi

Aile Hekimleri, Aile Sağlığı, Toplum Sağlığı Çalışanlarına Riskli Gebelikler ve Göz Tarama Eğitimi Verildi

TÜBİTAK TANITIM TOPLANTISI
TÜBİTAK TANITIM TOPLANTISI

TÜBİTAK 4004, 4005 ve 4007 Programları Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Bozok Üniversitesi’nde yapılacak. TÜBİTAK’ın bilimi toplumla buluşturma misyonu çerçevesinde planlanan TÜBİTAK 4004,4005, 4006 ve 4007 programlarının tanıtım etkinlikleri devam ediyor.