Son Dakika

EĞİTİM KONUŞULDU
EĞİTİM KONUŞULDU

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Değerlendirme toplantısında’ Boğazlıyan’ın eğitim sorunları da masaya yatırıldı. 

Sağlık Çalışanlarına Eğitim Verildi
Sağlık Çalışanlarına Eğitim Verildi

Aile Hekimleri, Aile Sağlığı, Toplum Sağlığı Çalışanlarına Riskli Gebelikler ve Göz Tarama Eğitimi Verildi

TÜBİTAK TANITIM TOPLANTISI
TÜBİTAK TANITIM TOPLANTISI

TÜBİTAK 4004, 4005 ve 4007 Programları Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Bozok Üniversitesi’nde yapılacak. TÜBİTAK’ın bilimi toplumla buluşturma misyonu çerçevesinde planlanan TÜBİTAK 4004,4005, 4006 ve 4007 programlarının tanıtım etkinlikleri devam ediyor. 

SERTİFİKALAR VERİLDİ
SERTİFİKALAR VERİLDİ

Bozok Üniversitesinde Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması kapsamında Temmuz ayında gerçekleştirilen TS EN ISO 9001:2015 eğitimini tamamlayan birim yöneticileri, kalite komisyon üyeleri akademik ve idari personele sertifikaları dağıtıldı. Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika töreninin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın yaptı.  Üniversite Kalite Komisyonu üyeleri, birim yöneticileri ve akademik-idari personele geçtiğimiz Temmuz ayında iki hafta süren eğitim verildiğini söyleyen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Kalite yönetim sistemi standardının temel şartlarının aktarılması, uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması için gerçekleştirilen eğitimlerde kalite yönetim sisteminin daha kolay, hızlı, performansa dayalı ve mevzuata uygun önemli bir yönetim sanatı olduğu vurguladı. Uygulamaya yönelik örneklerin paylaşılması ve pratik çalışmaların yapılması adına eğitimin verimli olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Akın 'TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi' eğitimlerinin ara ara devam edeceğini sözlerine ekledi. Açılış konuşmalarının ardından 'TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi' eğitimini başarı ile tamamlayan personellere sertifikaları Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Fuat Köksal ve Genel Sekreter Vekili Doç. Dr. Mahmut Kılıç tarafından takdim edildi.

sorunlara yerinde tespit
sorunlara yerinde tespit

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Sorgun Toki Şehit Mustafa Tekgül Anadolu Lisesini ziyaret etti.

SORUNLAR KONUŞULDU
SORUNLAR KONUŞULDU

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, il genelinde okulların tamamına yakının yenilendiğini ve fiziki olarak en iyi noktaya geldiğini söyledi. 

ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ
ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ

Yozgat ve ilçelerinde eğitimin kalitesini artırmak, öğrencilerin daha modern ve daha güzel mekanlarda eğitim görmesini sağlamak amacıyla Yozgat’ın Saraykent ilçesinde yapımı tamamlanan Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin resmi açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Yeni Okul Yeni Heyecanlar
Yeni Okul Yeni Heyecanlar

Yozgat'ın Sorgun ilçesine yaptırılan 24 derslik Şehit Nusret Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi düzenlenen törenle yeni eğitim ve öğretim yılına açıldı. 

70 Bin 964 Öğrenci Şenlendirecek
70 Bin 964 Öğrenci Şenlendirecek

Okulların yeni eğitim öğretim yılına başlaması ile birlikte inşaatı tamamlanan Yerköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şehit Kamil Çelikkaya İlkokulu’nun resmi açılışı yapılarak eğitim öğretime açıldı.

Ders Kitapları Dağıtılıyor
Ders Kitapları Dağıtılıyor

Yozgat il genelinde ders kitaplarının okullara dağıtımı sürüyor.