Son Dakika

150 ADET FİDAN DİKİLDİ
150 ADET FİDAN DİKİLDİ

Yaşanabilir ve daha yeşil bir kent için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Sorgun Belediyesi ilçenin en gözde caddesi olan Atatürk Bulvarı üzerine 150 adet mavi servi ağacı dikti.

“GELECEK YIL ÖNEMLİ SIKINTILAR YAŞANABİLİR”
“GELECEK YIL ÖNEMLİ SIKINTILAR YAŞANABİLİR”

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, gelecek yıl şeker sektöründe önemli sıkıntılar yaşanabileceğini söyledi. 

4 hastaya umut oldu
4 hastaya umut oldu

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Şehir Hastanesine; yüksek tansiyon nedeniyle beyin kanaması ile Akdağmadeni’nden sevk ile gelen, 51 yaşındaki N. Y.’nin beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine; eşinin izni ile organ bağışı gerçekleşti.

Engelleri, ilmek ilmek dokuyarak aşıyorlar
Engelleri, ilmek ilmek dokuyarak aşıyorlar

Yozgat Halk Eğitim Merkezi Cicim Motifli Kilim Dokuma Kursu’nda aldıkları eğitimle, halı dokuma tezgahlarının başına geçen hafif zihinsel engelli çocuklar, kök boyası iplerle ilmek atıp desen çıkararak halı ve kilim dokuyorlar. Yozgat’ın kültürel mirasını halı ve kilime işleyen öğrenciler, 8 ay sonunda kursu tamamlayarak sertifikalarını alacaklar ve bu mesleği icra edebilecekler. Kursta halı ve kilim yaparak yaşama bağlılıkları ve hayat kaliteleri artan öğrencilerin aynı zamanda el ve beyin becerileri de gelişiyor.

"Fethi'min cesareti kalbimizden hiç silinmeyecek"

 İzmir Adliyesi'ne düzenlenen terör saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, oğluyla gurur duyduğunu söyleyerek,"Benim Fethi'min cesareti hafızalarımızdan kahramanlığı da kalbimizden hiç silinmeyecek" dedi. 

Kadın ozanımız, Sefil Döndü'yü kaybettik
Kadın ozanımız, Sefil Döndü'yü kaybettik

Çileli bir annenin dertlerini yüreğine gömmek yerine satır, satır kağıtlara yazdığı, hüzün dolu yaşamını, motif motif kilimlere işlediği, Türkiye'de “Kadın Ozan” denilince Yozgatlı Sefil Döndü namıyla akıllara gelen Güllü Akdemir önceki gece, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 75 yaşında vefat etti. 

Ak Parti'de Gençlik Kolları Kongreleri başladı
Ak Parti'de Gençlik Kolları Kongreleri başladı

AK Parti Yozgat 11 ilçe gençlik kollarını teşkilatında 5. Olağan Kongreler yapıldı.  5 ilçe gençlik kolları başkanı ile yola devam kararı alınırken, 6 gençlik kolları başkanında değişime gidildi. 

Kış lastiği alırken ve kullanırken dikkat!
Kış lastiği alırken ve kullanırken dikkat!

Uzun bir süreden bu yana Yozgat'ta oto lastik üzerine hizmet veren Görpeli Ticaret sahibi  Nazif Görpeli yaptığı açıklamada, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı genelgesiyle ticari araçlarda zorunlu hale gelen kış lastiği uygulamasının 1 Aralık'ta başlayacağını hatırlattı.

Cep yakmayan ısıtıcı
Cep yakmayan ısıtıcı

Yozgatlı bilgisayar tamircisi kardeşler, bilgisayardan az enerji harcayan ısıtıcı geliştirmeyi başardı. Bütçe dostu proje aynı zamanda çevre dostu ve montaj da gerektirmiyor. En cazip yönü ise diğer elektrikli ısıtıcılara göre yüzde 70 enerji tasarrufu sağlaması. 

Akgül'ü ziyaret ettiler
Akgül'ü ziyaret ettiler