Son Dakika

PROGRAMA DAVET
PROGRAMA DAVET

Her programlarına farklı bir yenilik getiren Ensar Vakfı Hanımlar Komisyonu bu haftaki Nisa Platformun da Eğitimci- Yazar Mina İzgi’yi konuk edecek.

Hem Para Kazanıyorlar  Hem De Sosyalleşiyorlar
Hem Para Kazanıyorlar Hem De Sosyalleşiyorlar

Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesinde yaşayan kadınlar, yöresel ürünlerin tekrar üretilmesi ve yeni nesillere aktarılması için kolları sıvadı. 

Sağlık Camiası Kayseri'de  Toplandı
Sağlık Camiası Kayseri'de Toplandı

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği toplantıda, sağlık camiası bir araya gelirken, 2018 verimlilik uygulamaları, hasta ve sağlık çalışanlarının hakları, sağlık bakım hizmetlerinin değerlendirilmesi, sağlık alanındaki istatistikler ve yoğun bakım verileri masaya yatırıldı. 

İŞKUR’dan MBRD Toplantısı
İŞKUR’dan MBRD Toplantısı

Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık(MBRD) Hizmetleri iş birliği Protokol’ün taraflarıyla Kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımıyla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşti. 

TURİZM KONUŞULDU
TURİZM KONUŞULDU

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen "KOP Bölgesi Entegre Turizm Master Planı" kapanış toplantısı programı Vali Vekili Salih Altun başkanlığında Yozgat’ta düzenlendi.

KONUK BÖYÜKATA
KONUK BÖYÜKATA

Prof. Dr. Mustafa Böyükata Orta Doğu Teknik Üniversiteliler Derneği’nin konuğu oldu.

FETÖ  OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU

İstanbul polisi tarafından Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock mesajlarından tespit edilen 32 örgüt üyesine yönelik aralarında Aydın’ın da bulunduğu 12 ilde operasyon başlatıldı. 

Aile Hekimlerine Eğitim Verildi
Aile Hekimlerine Eğitim Verildi

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından aile hekimlerine yönelik 'Kronik Hastalıklar İzlemi' eğitimi verildi. 

Vali Yurtnaç Yozgat’tan Ayrıldı
Vali Yurtnaç Yozgat’tan Ayrıldı

Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Vali Kemal Yurtnaç, göz yaşları arasında Yozgat’tan ayrıldı. 

Kariyer Günleri Düzenlendi
Kariyer Günleri Düzenlendi

Yozgat Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve bu yıl ilki gerçekleştirilen Kariyer Günleri etkinliğinde Bozok Üniversitesi ve ETPA Gıda arasında 'Staj Sözleşmesi' protokolü imzalandı.  Bozok Üniversitesi, öğrenci ve iş dünyası ile köprü kurmak amacıyla düzenlenen Kariyer Günleri'nin ilki, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu'nda yapıldı. Konferansa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hikmet Ulusan, Yozgat Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Mehmet Kara, ETPA Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve öğretim üyesi katıldı.