Son Dakika

BOZOK’TA YENİ DÖNEM
BOZOK’TA YENİ DÖNEM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Ahmet Karadağ, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’den devraldı.

Bayramda Ücretsiz Otopark
Bayramda Ücretsiz Otopark

Yozgat Belediyesi tarafından hizmete açılan 450 araçlık kapalı otopark, bugün itibariyle Ramazan Bayramı sonuna kadar vatandaşların hizmetine ücretsiz sunulacak. 

Jandarma’nın İftarında Buluştular
Jandarma’nın İftarında Buluştular

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verildi.

İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİLER
İFTAR SOFRASINDA BİR ARAYA GELDİLER

Yozgat Bozok Üniversitesi akademik ve idari personeli, verilen geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi. Üniversite Merkezi Yemekhane'de düzenlenen iftar yemeğine Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Ahmet Karadağ, çok sayıda akademik ve idari personel katıldı. Yozgat Bozok Üniversitesi çalışanları mübarek Ramazan ayının bereketli sofrasında oruçlarını birlikte açmanın huzur ve mutluluğunu bir arada yaşadı.

'SAHADA İLK ADIM'
'SAHADA İLK ADIM'

ÇEDAŞ’ta saha personeli olarak göreve başlayacak 13 personel, CK Akademi tarafından düzenlenen ‘Teknik Okul Programı’nın ilk modülü olan ‘Sahada İlk Adım’ eğitimini başarı ile tamamladı. 1 ay süren teorik ve uygulamalı eğitimin ardından sahaya çıkmaya hazır hale gelen yeni personele sertifikaları ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım’ın da katıldığı özel bir törenle verildi.

65 OKULDA BİLİM FUARI
65 OKULDA BİLİM FUARI

2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde Yozgat’ta 65 okul TÜBİTAK 4006 Bilim fuarları kapsamında desteklenmeye hak kazandı. Öğrencilerin yapmış olduğu bilimsel çalışmalar TÜBİTAK desteği ile sergilenecek. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, bilim fuarları ile öğrencilerin kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

VATANDAŞLARLA BİRLİKTE İFTAR
VATANDAŞLARLA BİRLİKTE İFTAR

AK Patili yöneticiler, konuk oldukları Bağcılar Belediyesi gönül sofrasında vatandaşlarla birlikte iftar yaptı. 4 bin kişilik topluluğa hitap eden eski Adalet Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ' Bekir Bozdağ,“İstanbul, dünyanın gözünün olduğu bir şehir. Çünkü yenemedikleri Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını İstanbullular vasıtasıyla devre dışı bırakabilir miyiz diye büyük bir beklenti içerisindeler"dedi. 

KURBAN BİLGİ SİSTEMİ AÇILDI
KURBAN BİLGİ SİSTEMİ AÇILDI

Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürü Ziyaattin Özdemir, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Bakanlığın devreye soktuğu "HaySag-Hayvan Sağlığı ve Refahı" mobil uygulaması hakkında bilgi verdi.

ALMANYA’DA  BULUŞTULAR
ALMANYA’DA BULUŞTULAR

İkinci Avrupa Yozgatlılar Buluşması vesilesiyle Elchingen’de düzenlenecek olan İftar programı öncesi misafirler Stuttgart’a intikal etti. Yozgat Valisi Kadir Çakır ve AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer refakatinde Stuttgart Havalına ulaşan Yozgat heyeti Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Veysel Filiz, Almanya Yozgatlı Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Hansu, Fransa Yozgatlılar Birliği Başkanı Hüseyin Çalişkan ve çalışma arkadaşları tarafından karşılandı. Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, Sorgun, Boğazlıyan, Sarıkaya ve Kadışehri ilçeleri Belediye Başkanlarının yanı sıra İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, Yozgat Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Salih Altıntaş, Yozgatlılar Birlik ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Durak Turan Düz ve AYF Yozgat Temsilcisi Coşkun Babayiğit ile diğer değerli konuklarımızdan oluşan heyeti iseTürkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosu Mehmet Erkan Öner bey’in rezidansında iftar programına konuk oldu.

VATAN TOPRAĞINA EMANET
VATAN TOPRAĞINA EMANET

Irak'ın kuzeyinde PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Köklü (25) memleketi Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde son yolculuğa uğurlandı.