Son Dakika

CUMA ZİYARETİ SARAY KÖYÜNE YAPILDI
CUMA ZİYARETİ SARAY KÖYÜNE YAPILDI

Vali Kemal Yurtnaç, Cuma ziyaretleri kapsamında Saray Köyünü ziyaret etti.

BU YIL AÇILIYOR
BU YIL AÇILIYOR

Yozgat’ta inşaat seviyesi yüzde 95 oranında tamamlanan Yozgat Diyanet Eğitim Merkezi’nin bu yıl açılması planlanıyor. 

ÇİFTÇİLER MAĞDUR OLMAYACAK
ÇİFTÇİLER MAĞDUR OLMAYACAK

Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararı ile 'nişasta bazlı şekerin kotasının artıracağı' iddiası üzerine açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Ben buradan söylüyorum biz tam tersini yapacağız. Nişasta bazlı şekerin kotasını daraltan adımlar atacağız. Özelleştirme bitmeden önce bunu yapacağız" dedi. 

"Cumhurbaşkanımızın Allah Ve Resulüne Olan Sadakati Tartışılmaz"

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam’ın güncellenmesine yönelik sözlerinin bazı çevreler tarafından çarptırılmasına ilişkin, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imanını, Kuran ve sünnete bağlılığını, Allah ve Resulüne olan sevgi ve sadakatini tartışmak kimsenin hakkı da değildir haddi de değildir" dedi. 

Kadına Yönelik Çalışmalar Yapılacak
Kadına Yönelik Çalışmalar Yapılacak

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat Valiliği tarafından düzenlenen İl Özel İdaresi bilgilendirme toplantısına katıldı. Son günlerde bazı ilahiyatçıların kadına yönelik açıklamaları hakkında gerçekleştirilecek çalışmalara değinen Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Dini konularda bilenlerin konuşması esastır" dedi. 

Açlık-Yoksulluk  Sınırı Açıklandı
Açlık-Yoksulluk Sınırı Açıklandı

Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli, Şubat ayı açlık ve yoksulluk sınırına ilişkin bir açıklama yaparak, Türkiye’deki 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının bin 831 TL, yoksulluk sınırı ise 5 bin 168 TL olarak tespit edildiğini belirtti. 

Girişimci Öğrenciden Mantar Tesisi
Girişimci Öğrenciden Mantar Tesisi

Sorgun ilçesinde girişimci üniversite öğrencisi 24 yaşındaki Merve Akgül tarafından Aşağıcumafakılı köyünde kurulan tam otomasyonlu mantar üretme çiftliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hizmete girerek, 16 kadına istihdam sağladı. 

KADIN GÜLERSE DÜNYA GÜLER
KADIN GÜLERSE DÜNYA GÜLER

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Yozgat’ta program düzenlendi.

Erk Petrol  Kadınlarımızı Unutmadı
Erk Petrol Kadınlarımızı Unutmadı

Erk Petrol tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısı ile karanfil dağıtıldı.

Vatandaşlar Paniğe Kapıldı
Vatandaşlar Paniğe Kapıldı

Yozgat’ta akşamüzeri yağan yağmur nedeniyle su altında kalan elektrik baksından çıkan duman mahalle sakinlerinde paniğe neden oldu.