Son Dakika

ENGELLİ DOSTU HÜKÜMET KONAĞI
ENGELLİ DOSTU HÜKÜMET KONAĞI

2014 yılında yapımına başlanılan ve geçtiğimiz ay Yozgat halkına hizmet vermeye başlayan yeni hükümet konağı binası her kesimden vatandaşın rahatlıkla istediği birime ulaşmasını sağlayan iç dizaynı ile dikkat çekiyor.

BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI
BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezinden destek alan çocuklar, Okul Destek Projesi kapsamında sürücülerin yayalara gereken duyarlılığı göstermesi için üç boyutlu yaya geçidi yaptı. 

VALİ AKIN’DAN ZİYARET
VALİ AKIN’DAN ZİYARET

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, göreve başladığında kendisine hayırlı olsun ziyaretine gelen Vali Kemal Yurtnaç’a iadeyi ziyarette bulundu.

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele veren Yozgatspor’da uzun süredir sürdürdüğü teknik direktör arayışını İbrahim Baş ile sonlandırdı. 

KADINLARIN YÜN MESAİSİ BAŞLADI
KADINLARIN YÜN MESAİSİ BAŞLADI

Yozgat’ta kadınlar sıcak havaları fırsat bilerek her yıl olduğu gibi yün temizlemeye başladılar. Yastık, yorgan ve battaniyelerini yünden yapan vatandaşlar mevsim temizliğine oldukça önem veriyorlar. 

Bozdağ'dan Yozgatlılar'a Teşekkür
Bozdağ'dan Yozgatlılar'a Teşekkür

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ardından Yozgat'ta, Sarıkaya, Çayıralan, Çandır, Boğazlıyan, Yenifakılı, Şefaatli ve Yerköy ilçesinde parti teşkilatlarını ziyaret etti.

SGK’DAN YAPILANDIRMA UYARISI
SGK’DAN YAPILANDIRMA UYARISI

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yozgat İl Müdürü Bilal Keskin, 18 Mayıs 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yasallaşan Vergi ve bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin sigortalı ve işverenlere uyarılarda bulundu. 

İnsandan Çok Araba Var
İnsandan Çok Araba Var

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre ülkemizde;Mayıs ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 22 milyon 645 bin 85 adet taşıtın yüzde 54,3’ünü otomobil, yüzde 16,4’ünü kamyonet, yüzde 13,9'unu motosiklet, yüzde 8,2’sini traktör, yüzde 3,7’sini kamyon, yüzde 2,2’sini minibüs, yüzde 1’ini otobüs, yüzde 0,3’ünü ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.

Namaz Bedenî, Zekat Mali İbadet
Namaz Bedenî, Zekat Mali İbadet

Namaz bedenî, zekat mali ibadet Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, Zekatın mahiyeti ve önemine değinerek, İslam’ın beş şartından biri olan namazın bedeni ibadetleri, zekatın ise mali ibadetleri simgelediğini söyledi. 

İlk Meyveler Alınmaya Başlandı
İlk Meyveler Alınmaya Başlandı

Yozgat Elektrikçiler Elektronikçiler ve Sıhhi Tesisatçılar Odası üyeleri artık birçok ürün ve hizmeti satın alırken Oda üyesi olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar.