Son Dakika

“En Fazla Direnen  Küçük Esnaf Oldu”
“En Fazla Direnen Küçük Esnaf Oldu”

Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın, dövizde yaşanan spekülatif artış, bahane edilerek yapılan zamlara karşı en büyük direnci küçük esnafın gösterdiğini söyledi. 

Çilekte Kadın Eli
Çilekte Kadın Eli

Yozgat Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilde alternatif ürünlerin ekimini yaygınlaştırmak ve tanıtımını sağlamak ve kadınları üretime katkılarını sağlamak amacıyla hazırladığı “çilek üreten eller” projesi KOP tarafından kabul edildi.

BÖYÜKATA, İSTİFA ETTİ
BÖYÜKATA, İSTİFA ETTİ

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, görevinden istifa etti. 

"AMACIMIZ KIRSALDAN GÖÇÜ ENGELLEMEK"

TKDK Yozgat İl Koordinatörlüğü’nün sağladığı IPARD destekleriyle kırsal alanlardaki gelir seviyesinin yükseltilip, şehirlere yaşanan göçün engellenmesi amaçlanıyor. 

OKUL DUVARLARI SÜSLENİYOR
OKUL DUVARLARI SÜSLENİYOR

Resim İş Öğretmenliği eğitimini evlilik nedeniyle yarıda bırakan 27 yaşındaki Birgül Karaçay, Yozgat’ta okul ve bahçe duvarlarını yağlı boya resim ve karikatürlerle donatıyor. 

PEKMEZ MESAİSİ BAŞLADI
PEKMEZ MESAİSİ BAŞLADI

Yozgat’ta bağ ve bahçelerde asmalarda olgunlaşan üzümler toplanıyor. Sepetlere doldurulan üzümler kaynatılarak pekmez yapılıyor. Geleneksel yöntemlerle kaynatılan pekmezin faydaları ise saymakla bitmiyor. Bağ bozumu zamanı geldi. 

3 İLDEN 687 BİN 436 ABONE
3 İLDEN 687 BİN 436 ABONE

CK Enerji Çamlıbel Elektrik'in ilk kez açıkladığı 'Gayrimenkulün Enerjisi' raporuna göre Sivas, Tokat ve Yozgat'ta 2018 yılının ilk yarısında toplam taşınma hareketi 28 bin 391'i buldu. Söz konusu hareketin 18 bini ikinci elde yaşanırken 10 binden fazla gayrimenkulün kapısı ise ilk kez açıldı. Raporda kentsel dönüşüm ile yabancı abone sayıları da yer aldı. Buna göre son 1,5 yılda 2 bin 403 abone kentsel dönüşüm nedeniyle tahliye talebinde bulundu. Sivas, Tokat ve Yozgat'ta aboneliği üzerinde bulunan yabancıların sayısı ise Haziran 2018 sonu itibarıyla 2 bin 353'e ulaştı. 

Kampanya Döneminde Verimlilik Esas Alındı
Kampanya Döneminde Verimlilik Esas Alındı

Kayseri Şeker bünyesindeki, Turhal, Boğazlıyan ve Kayseri Şeker Fabrikalarında görev yapan ziraat mühendisleri ve Bölge Müdürleri kampanya hazırlık toplantısı yapıldı. Toplantının ortak sloganı Verimlilik olarak belirlendi.

13 ŞEHİRDEN 53 OSB
13 ŞEHİRDEN 53 OSB

Bölge toplantıları ile OSB’lerin sorunlarını masaya yatıran Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK), İç Anadolu Bölgesi’ndeki 53 OSB’yi Kayseri’de topluyor. İç Anadolu Bölgesi’ndeki 13 şehirden 

ÖĞRENCİLER “DİYANET” GÜVENCESİNDE
ÖĞRENCİLER “DİYANET” GÜVENCESİNDE

Yozgat’ta “Türkiye Diyanet Vakfı Yozgat Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu” öğrenci kayıtları başladı. Bu yıl ilk öğrencilerini kabul edecek olan yurt yüksek konforu ile dikkat çekiyor. Öğrencilerin konforu için en ufak ayrıntılara dikkat edilen yurdun kapasitesi 133 kişilik olacak.