Son Dakika

Aspir Çeşit Deneme Ekimi
Aspir Çeşit Deneme Ekimi

Yozgat’ta önemli bir yağ bitkisi aspirde çeşit deneme ekimi yapıldı.

Madımak Tezgahlara İndi
Madımak Tezgahlara İndi

Yozgatlıların damak tatları arasında ayrı bir yeri bulunan madımak, tezgahlardaki yerini almaya başladı. 

Arıcılık Geo-Portalı Üretildi
Arıcılık Geo-Portalı Üretildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) tarafından yürütülen ‘KOP Bölgesinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Yardımıyla Uygun Arıcılık Yerlerinin Belirlenmesi Projesi’ Türkiye’de ilk kez KOP Bölgesinde uygulanacak.

AVRUPA’YI 9 KEZ FETHETTİ
AVRUPA’YI 9 KEZ FETHETTİ

Yozgat’ın gururu ASKİ Sporlu Güreşçi Rıza Kayaalp, Gürcü rakibi Iakobi Kajaia'yı mağlup ederek toplamda 9. kez Avrupa Şampiyonu oldu. Türk Güreş Tarihi’nde Avrupa şampiyonalarında en fazla altın madalya kazanan sporcu unvanını elde eden Kayaalp’i, Ankara’ya döndükten sonra ilk kutlayan isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. 

10 Üreticiye 500 Kaz Palazı
10 Üreticiye 500 Kaz Palazı

Yozgat Bozok Üniversitesi Tarımsal Araştırma Uygulama Merkezi tarafından yürütülen Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi tarafından desteklenen Yozgat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen “Yozgat Damızlık Kaz ıslahı AR-GE Projesi ” kapsamında düzenlenen törenle 10 üreticiye 50 şer adet olmak üzere toplamda 500 adet kaz palazı hibe edildi. 

5 YILDIZLI KONFOR
5 YILDIZLI KONFOR

Yozgat Şehir Hastanesi’nde Hasta Yönlendirme, Refakat, Resepsiyon ve Taşıma Hizmetleri (HYRRT), yüksek teknoloji sayesinde 7/24 dijital ortamda takip edilerek, hizmet kalitesinin sürekliliği sağlanıyor. 

Yağışlar Artıyor
Yağışlar Artıyor

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi ile Antalya, Samsun, Amasya, Ordu, Giresun, Tokat, Sivas, Kayseri ve Yozgat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 

"Vefa, Saygı Ve Ziyaret"

Akdağmadeni Sazlıdere Ortaokulu, mart ve nisan ayı değerler eğitimi konusu olan "Vefa, saygı ve ziyaret" değeri için program düzenledi. 

Demonstrasyon Ekimleri Yapıldı
Demonstrasyon Ekimleri Yapıldı

Yozgat’ta ürün çeşitliliğini artırmak ve çiftçilerin alternatif ürün ve gelir kaynakları sağlamak gayesiyle 6 köyde yağlık çörekotu demonstrasyonlarının ekimleri yapıldı.

HEM GENİŞLETTİ HEM TEMİZLEDİ
HEM GENİŞLETTİ HEM TEMİZLEDİ

Yaşayan köy sakinlerini hizmetiyle memnun edip gönüllerini alan muhtar Sezer, köy mezarlığındaki genişletme ve çevre temizliği çalışmasıyla da ölen köy sakinlerinin ruhlarını şad ediyor.