Son Dakika

GALERİCİLERE BELGE VERİLDİ
GALERİCİLERE BELGE VERİLDİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından zorunlu hale getirilen, ‘ikinci el oto alım satımı mesleki yeterlilik belgesi’ kursu düzenledi. Kursu başarıyla tamamlayan 104 kişi belge almaya hak kazandı. Üyelere belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi. Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanvekili Ercan Önal, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belge almanın zorunlu hale getirildiğini hatırlattı.

MÜSİAD’dan Vali Çakır’a ziyaret
MÜSİAD’dan Vali Çakır’a ziyaret

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şube Başkanı Emre Karataş beraberinde Genç MÜSİAD Şube Başkanı Salih Köse  ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yozgat Valisi Kadir Çakır’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

SALMAN’IN ACI GÜNÜ
SALMAN’IN ACI GÜNÜ

Yozgat Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı ve Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman en acı günlerinden birini babası Mehmet Salman’ın (58) hayatını kaybetmesi ile yaşadı.

"Akif İnan'ı Rahmetle Anıyoruz"

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Mehmet Akif İnan’ın vefatının 18. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Erken Teşhis Hayat Kurtarır
Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, verem hastalığı ile ilgili tedavi sürecinin ve ilaçların ücretsiz olduğunu belirterek, erken tanı ve tedavinin hayat kurtardığını söyledi. 

Bayanlara Özel Eğlence
Bayanlara Özel Eğlence

Yozgatlı bayanlar gönüllerince eğlendiler.

Öğrencilere Teknik Gezi
Öğrencilere Teknik Gezi

Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Bölüm Başkanlığı Kayseri Ağırnas’ta bulunan Mimar Sinan Evi’ne teknik gezi düzenledi.

DUYGUSAL ANLAR
DUYGUSAL ANLAR

Yozgat İl Jandarma Komutanlığında 4 haftalık temel askerlik eğitimlerini tamamlayan 373. kısa dönem askerlerin yemin töreninde duygusal anlar yaşandı. 

Trafik Kazası: 4 Yaralı
Trafik Kazası: 4 Yaralı

Sorgun ilçesinde 3 otomobilin karıştığı trafik kazasında 4 kişi yaralandı. Kazada yaralanan 2 kişi kendi acılarını unutup suya düşen araç içerisinde bulunan sürücüyü kurtarmak için suya atladı. 

Düşüş Yok Artış Var
Düşüş Yok Artış Var

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kayseri Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre ülkemizde;Kasım ayı sonu itibarıyla trafiğe kayıtlı toplam 22 milyon 850 bin 238 adet taşıtın yüzde 54,2'sini otomobil, yüzde 16,4'ünü kamyonet, yüzde 14,1'ini motosiklet, yüzde 8,2'sini traktör, yüzde 3,7'sini kamyon, yüzde 2,1'ini minibüs, yüzde 1'ini otobüs, yüzde 0,3'ünü ise özel amaçlı taşıtlar oluşturdu.