Son Dakika

ÇEDAŞ’TAN EĞİTİM
ÇEDAŞ’TAN EĞİTİM

ÇEDAŞ, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında Yozgat’taki öğrencilere eğitim seminerleri verdi. İş sağlığı ve güvenliğini çalışma hayatı nın odak noktasına koyan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği haftası etkinlikleri çerçevesinde meslek lisesi öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verdi. ÇEDAŞ iş güvenliği uzmanları tarafından Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elektrik bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimlerde, çalışma esnasında uyulması gereken kurallar ile tehlikelerden korunma yöntemleri anlatıldı. Ayrıca elektrik dağıtım sektörünün görevleri, dağıtım şebekesinde kullanılan malzemeler, elektrikle çalışırken iş güvenliği kapsamında kullanılan koruyucu donanım ve ekipmanlar hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı eğitimlerde güvenli çalışma ortamına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

60 Yaşında Mezun Olduğu
60 Yaşında Mezun Olduğu

Yozgat'ta liseyi dışarıdan bitirerek 55 yaşında başladığı üniversiteyi 60 yaşında bitiren Hülya İpek, mezun olduğu fakültede dekanlık yapmak istiyor. Kur'an-ı Kerim'i daha iyi okuyup anlayabilmek için 55 yaşında ilahiyat fakültesini kazanan ve torunu yaşındaki öğrencilerle sınıf arkadaşı olan Hülya İpek, mezuniyet sevinci yaşadı. Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesinde eğitimlerini tamamlayan 130 öğrenci için mezuniyet töreni düzenledi.

En Yaşlı 14 Kursiyer Ödüllendirildi
En Yaşlı 14 Kursiyer Ödüllendirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın Türkiye genelinde başlattığı seferberlik kapsamında Yozgat İl genelinde halk eğitim merkezlerinde düzenlenen okuma yazma kurslarını başarıyla bitiren 2 bin 500 kursiyerden en yaşlı 14 kursiyere çeyrek altın ve diplomaları düzenlenen törenle takdim edildi. 

'Huzur ve Muhabbet Ortamı Aile'
'Huzur ve Muhabbet Ortamı Aile'

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü tarafından belediye düğün salonunda gerçekleştirilen konferansta Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü İrşad Hizmetleri Dairesi vaizi Aliye Doruk, aile konusuna değindi. 

Termal Otel İnşaatı Hızla Yükseliyor
Termal Otel İnşaatı Hızla Yükseliyor

Termal su kaynaklarının en zengin olduğu iller arasında bulunan Yozgat’ta termal tesisler hızla yükselmeye devam ediyor.

PROJELER VE HEDEFLER ANLATILDI
PROJELER VE HEDEFLER ANLATILDI

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Vali Davut Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda şirketin projelerini ve hedeflerini anlattı. 

Hızlı Tren Devreye Giriyor
Hızlı Tren Devreye Giriyor

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın yatırım konusunda temel sorunlarının başında ulaşım geldiğini belirterek, Yozgat’ın ulaşım konusunda büyük imkana sahip olacağını söyledi.

"Geleceğin Türkiye’sini Şekillendirecek Öğretmenlerimizdir"

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, gençlerin iyi yetişmeleri, çok iyi eğitim almaları halinde ülkenin geleceğinin çok güçlü olacağını belirterek, “Geleceğin Türkiye’sini şekillendirecek öğretmenlerimizdir.”dedi. 

ÖĞRENCİLERİN UÇURTMA ŞENLİĞİ
ÖĞRENCİLERİN UÇURTMA ŞENLİĞİ

Yozgat’ta Bozok Üniversitesi tarafından düzenlenen 11. Bahar Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen uçurtma şenliğine Sakarya İlkokulu öğrencileri de katıldı. 

Pide Fiyatları Belirlendi
Pide Fiyatları Belirlendi

Yozgat’ta geçen yıl 1 liradan satılan 200 gram Ramazan pidesi, bu yıl da aynı fiyattan satılacak.