Son Dakika

Köy Yolları Ulaşıma Açılıyor
Köy Yolları Ulaşıma Açılıyor

Yozgat’ta yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 214 köy yolundan 145’i açıldı. 

Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler
Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdüler

Yozgat'ta Sarıkamış Harekatı'nın 104. yılı etkinlikleri kapsamında şehitler anısına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yürüyüş düzenlendi. Rıza Kayaalp Spor Salonu önünden bir araya gelen vatandaşlar Sarıkamış’ta şehit olan 90 bin asker için Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında vatandaşlar, ellerinde Türk Bayraklarıyla tekbir getirip "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye sloganı attı. 

BAŞKANA   SORDUK
BAŞKANA SORDUK

Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Yozgat gündemi adaylar ile ilgili heyecanını koruyor.

DURSUN GENÇLERLE BULUŞTU
DURSUN GENÇLERLE BULUŞTU

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun,  İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen toplantıda gençlerle buluştu. 

GALERİCİLERE BELGE VERİLDİ
GALERİCİLERE BELGE VERİLDİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından zorunlu hale getirilen, ‘ikinci el oto alım satımı mesleki yeterlilik belgesi’ kursu düzenledi. Kursu başarıyla tamamlayan 104 kişi belge almaya hak kazandı. Üyelere belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi. Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanvekili Ercan Önal, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belge almanın zorunlu hale getirildiğini hatırlattı.

MÜSİAD’dan Vali Çakır’a ziyaret
MÜSİAD’dan Vali Çakır’a ziyaret

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şube Başkanı Emre Karataş beraberinde Genç MÜSİAD Şube Başkanı Salih Köse  ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yozgat Valisi Kadir Çakır’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

SALMAN’IN ACI GÜNÜ
SALMAN’IN ACI GÜNÜ

Yozgat Makine Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı ve Sürmeligaz İşletme Müdürü İhsan Salman en acı günlerinden birini babası Mehmet Salman’ın (58) hayatını kaybetmesi ile yaşadı.

"Akif İnan'ı Rahmetle Anıyoruz"

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Mehmet Akif İnan’ın vefatının 18. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Erken Teşhis Hayat Kurtarır
Erken Teşhis Hayat Kurtarır

Yozgat İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin, verem hastalığı ile ilgili tedavi sürecinin ve ilaçların ücretsiz olduğunu belirterek, erken tanı ve tedavinin hayat kurtardığını söyledi. 

Bayanlara Özel Eğlence
Bayanlara Özel Eğlence

Yozgatlı bayanlar gönüllerince eğlendiler.