Son Dakika

"Ortada Bir Tiyatro Var, Biz Buradan Adalet Bekleyemeyiz"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, ABD'de görülen Reza Zarrab davasına ilişkin, "Ortada bir tiyatro var. Senaristinin FETÖ, CIA, FBI olduğu bir tiyatro var. Bu tiyatronun içerisinde rol alan aktörler, birisi mahkemenin hakimi, o da FETÖ'cülerle iş birliği içerisinde, figüranlar ise FETÖ'nün firari teröristleri, el birliği ile bu tiyatroyu orada oynuyorlar ve oynatıyorlar. Buradan biz bir adalet beklemeyiz" dedi. 

EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ
EĞİTİM DEĞERLENDİRİLDİ

Yozgat Valiliği’nce hazırlanan İl Değerlendirme Toplantıları kapsamında Eğitim ve Öğretim Değerlendirme toplantısı yapıldı. 

FETÖ’DEN 2 KİŞİ TUTUKLANDI
FETÖ’DEN 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Yozgat’ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında gözaltına alınan 2 zanlı tutuklandı.

AHMET EFENDİ ANILDI
AHMET EFENDİ ANILDI

Yozgat’ın manevi mimarlarından “Şeyhzade Ahmet Efendi” ölümünün 16. yıl dönümünde mevlit programıyla anıldı.

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Sorgun ilçesinde Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı. 

YAŞAR GÜVEN TAZELEDİ
YAŞAR GÜVEN TAZELEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Kongresi'nde Abdullah Yaşar güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi. 

ŞEHİDİN İSMİ OKULA VERİLDİ
ŞEHİDİN İSMİ OKULA VERİLDİ

Geçen yıl İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırı da şehit düşen Muammer Nacakoğlu’nun ismi Yerköy 80. Yıl İmam Hatip Ortaokuluna verildi.Geçen yıl İstanbul Beşiktaş’ta gerçekleştirilen bombalı saldırı da yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen Yerköy’ün İlçesi Sekili köyü nüfusuna kayıtlı polis memuru Muammer Nacakoğlu’nun ismi Yerköy 80. Yıl İmam Hatip Ortaokuluna verilmesi ile Okulun yeni ismi Şehit Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulu oldu.Yeni ismi Şehit Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve Yerköy Din Görevlileri tarafından Kur’aın-ı Kerim tilaveti okunması ile başladı.Törene Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın Eşi Dilek Yurtnaç, Yerköy Kaymakamı Tuncay Dursun’un Eşi, Meftun Dursun, Şehit Muammer Nacakoğlunun ailesi, AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Aziz Başak, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hacı Hüseyin Asar, Siyasi Parti Temsilcileri, Şehit Aileleri, Mahalle Muhtarları, Dernek Başkanları, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Seher Gökçe yaptığı açılış konuşmasında; "Şehidimizin ismi bu okulda yaşayacak. Bu okuldaki öğrencilerimiz de şehidimizin aziz hatırasıyla eğitim ve öğretimlerini sürdürecek. 

“ŞEHİT AİLELERİMİZİN EMRİNDEYİZ”
“ŞEHİT AİLELERİMİZİN EMRİNDEYİZ”

Vali Kemal Yurtnaç ilçe, belde ve köy ziyaretleri kapsamında bu Cuma Yamaçlı beldesini ziyaret etti.

Sarıkamış Şehitleri Anıldı
Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Yozgat’ta Sarıkamış Şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yürüyüş düzenlendi. 

“Bir Mont, Bir Bot” Kampanyası
“Bir Mont, Bir Bot” Kampanyası

Yozgat Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik “bir mont bir bot” adı altında yardım kampanyası başlatıldı.