Son Dakika

Lastikcilerde Kış Yoğunluğu
Lastikcilerde Kış Yoğunluğu

Kış aylarının yaklaşmasıyla Yozgatlı sürücüler kış lastiği uygulamsının hazırlıklarına başladı.

DERGİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI
DERGİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Bozok Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan 1. Bozok Uluslararası Siyaset Bilimi Kongresi’nin kamuoyuna ilan edilme aşamasına gelmesi nedeniyle, Kongre Organizasyon Komitesi tarafından Rektörz Prof. Dr. Salih Karacabey nezdinde bir bilgilendirme brifingi verildi.

HUZUR TOPLANTISI YAPILDI
HUZUR TOPLANTISI YAPILDI

Yerköy’de her ay bir mahalle için gerçekleştirilen Huzur toplantısı bu ay Hüyük Mahallesi için yapıldı. 

Hastalar ve Hasta Yakınları Buluştu
Hastalar ve Hasta Yakınları Buluştu

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Yozgat Şehir Hastanesinde; 14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle, diyabetli hastalar ve yakınları buluştu. Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Mahmut Apaydın tarafından organize edilen etkinlikle hasta ve hasta yakınları Yozgat Şehir Hastanesi Eğitim Salonunda bir araya gelerek diyabet üzerine sohbet ettiler, yaşadıkları sorunları dile getirdiler. Programda; diyabet eğitim hemşireleri tarafından da “Diyabetli Yaşam “ eğitimi verildi.

Biletler Satışta
Biletler Satışta

Yozgatspor 1959 FK'nın Pazar günü kendi saha ve seyircisi karşısında oynayacağı Ceyhanspor maçının biletleri satışa çıktı. 

CEZA İNFAZ KURUMU İNŞAATI DENETLENDİ
CEZA İNFAZ KURUMU İNŞAATI DENETLENDİ

Boğazlıyan ilçesine yapılan T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu inşaatı tamamlandı.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN  HARİTASI ÇIKARILDI
İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN HARİTASI ÇIKARILDI

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, kış mevsiminin girmesiyle şu ana kadar 200 ailenin ihtiyacının karşılandığını söyledi. 

proje eğitimine gönüllü eğitmen
proje eğitimine gönüllü eğitmen

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Iğdır Üniversitesi’nin 11-12 Kasım 2017 tarihlerinde Iğdır Üniversitesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen “Akademisyenlere Yönelik Araştırma Projesi Hazırlama Teknikleri Eğitimi” etkinliği için gönüllü eğitmen olarak katkı verdi ve etkinliğin Eğitim Yöneticiliği görevini üstlendi.

Korkutan Yangın
Korkutan Yangın

Akdağmadeni ilçesinde çıkan yangında ev, ahır ve samanlıkta maddi hasar meydana geldi. 

150 ADET FİDAN DİKİLDİ
150 ADET FİDAN DİKİLDİ

Yaşanabilir ve daha yeşil bir kent için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren Sorgun Belediyesi ilçenin en gözde caddesi olan Atatürk Bulvarı üzerine 150 adet mavi servi ağacı dikti.