Son Dakika

Berker güven tazeledi
Berker güven tazeledi

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Yozgat Şubesi 3. Olağan genel kurul seçimleri gerçekleştirildi. Mevcut başkan Hamza Berker güven tazeledi.

Yatırımcıya Bedelsiz Arsa
Yatırımcıya Bedelsiz Arsa

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca hazırlanan OSB’lerde bedelsiz arsa tahsisinin kapsamının genişletildi.

"Kahvenizi içtiyseniz güle güle!"

Milliyet gazetesi yazarı Talat Atilla, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın görevi için tebrik etmeye gelip kendisinden ‘ekonomik imkânlarını yükseltecek bir şeyler’ isteyen akrabasını makamından kovduğunu yazdı. Atilla’nın aktardığına göre Oktay, kendisinden torpil isteyen akrabalarına “Tüm ihaleler internet sitelerinde yayınlanı- yor. Kahvenizi içtiyseniz güle güle!” dedi. Atilla’nın “Cumhurbaşkanı Vekili kimi makamından kovdu?” başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili kısmı şöyle: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurmayları arasında hakkında en az bilgi sahibi olduğumuz kimdir denilse... 

Yavru Köpek İçin Gençler Seferber Oldu
Yavru Köpek İçin Gençler Seferber Oldu

Yozgat'ta E-88 karayolunda araba çarpması sonucu iki bacağı da kırılarak yaralanan köpeğin imdadına yoldan geçen bir grup genç yetişti. Örnek bir davranış gerçekleştiren gençler, yarım saat bekledikleri veteriner hekim gelmeyince kendi araçlarıyla köpeği veterinere götürdüler. 

PROJELER ONAYLANDI
PROJELER ONAYLANDI

KOP Bölgesinde tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan projeler Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın onayından geçti. Bölge illerinde yürütülecek 64 projeye toplamda 22 milyon 422 bin TL tutarında kaynak aktarılacak.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresinin görev sahasında yer alan Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat’ta yürütülen KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım Projesi (KOP TEYAP), KOP Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Programı (KOP Kırsal) ve KOP Bölgesinin Hayvancılık Altyapısının Geliştirilmesi Projesi kapsamında desteklenecek 64 proje Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından onaylandı. Bölge illerinde uygulanacak projeler için toplamda 22 Milyon 422 Bin TL’lik mali destek sağlanacak.

BULUT’DAN KDV VE ÖTV AÇIKLAMASI
BULUT’DAN KDV VE ÖTV AÇIKLAMASI

Yozgat Serbes Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, bazı mallarda yapılan KDV ve ÖTV indirimine dair açıklamalarda bulundu

AK Parti’de  başvuru dönemi
AK Parti’de başvuru dönemi

AK Parti’de yerel seçimler aday adaylığı başvuru süreci başladı.

BÖYÜKATA DURMUYOR
BÖYÜKATA DURMUYOR

Yozgat Bozok Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Kırıkkale’de seminer verdi.

A TAKIMI GÖREVE BAŞLADI
A TAKIMI GÖREVE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı bünyesinde oluşturduğu kurulda yapılan görev dağılımında AK Parti Yozgat eski Milletvekili Osman Coşkun, TUBİTAK  Başkan Vekili olarak göreve başladı.

Sezik Akademisyenlerle Bir Araya Geldi
Sezik Akademisyenlerle Bir Araya Geldi

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi akademisyenleri ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.