Son Dakika

ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET HEYECANI
ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET HEYECANI

Bozok Üniversitesi 2017-2018 eğitim - öğretim döneminde lisans ve ön lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz düzenlenen mezuniyet töreniyle diplomalarını aldı.

Sağanak Yağış Köylüleri Sevindirdi
Sağanak Yağış Köylüleri Sevindirdi

Yozgat’ta son bir haftadır etkili olan sağanak yağış bölge halkını ve köylüleri sevindirdi. 

Özel Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi
Özel Öğrenciler Hünerlerini Sergiledi

Engelliler Haftası dolaysıyla Boğazlıyan'da özel eğitim gören öğrenciler için program düzenlendi. Tuba Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen programda özel öğrenciler hünerlerini sergileme imkanı buldu. 

Mali Destek Programları Tanıtıldı
Mali Destek Programları Tanıtıldı

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, 2018 yılında uygulanacak Mali Destek Programları hakkında bilgilendirme toplantıları düzenledi. KOP İdaresi uzmanları tarafından “KOPOKUYOR” ve “KOPSOGEP” kapsamında hazırlanacak projelerden maksimum fayda sağlanması için mali destek şartlarının püf noktaları anlatıldı.

SATIŞLAR ARTTI
SATIŞLAR ARTTI

Yozgat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Latif Altın Genel, “Yükselen faizlerin özellikle konut sektöründe düşürülmesi başta inşaat sektörü olmak üzere tüm sektörlere olumlu yansıyacaktır. Ancak bankalarla birlikte gayrimenkul ve inşaat sektörü de fiyatlarda fedakârlık yapmalıdır. Böylelikle uygun fiyatlara konut satışı ekonomimizi rahatlatır” dedi. 

MEZUNİYET SEVİNCİ  KONSERLE TAÇLANDI
MEZUNİYET SEVİNCİ KONSERLE TAÇLANDI

Bozok Üniversitesi 11. Bahar Şenlikleri ve mezuniyet töreni etkinlikleri kapsamında Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Mümin Sarıkaya verdiği muhteşem konserle sona erdi.

Eğitim, Bilim Ve Öğrenme Şenliği Başladı
Eğitim, Bilim Ve Öğrenme Şenliği Başladı

Yozgat Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen Eğitim, Bilim ve Öğrenme Şenliği Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle başladı. 

GÖZLER LİSTELERDE
GÖZLER LİSTELERDE

Yozgat’ta 24 Haziran’da yapılacak erken seçim için siyasi partilerin çalışmaları devam ederken gözler aday listelerine çevrildi. Siyasi hava yavaş ısınmaya başlandı. AK Parti, MHP ve CHP’de aday belirleme kriterleri çerçevesinde isimler üzerinde çalışmalara hız verildi. Yozgat’ta erken seçim için hazırlıklar sürüyor. 

‘KUR’AN-I KERİM DEĞİŞTİRİLEMEZ’
‘KUR’AN-I KERİM DEĞİŞTİRİLEMEZ’

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilcisi Muhammed Recayi Büyüksoy, Yüce İslam’ın kutsal rehberi olan Kur’an-ı Kerime yapılan saldırıya ve gelecekte yapılması muhtemel saldırılara asla sessiz kalmayacaklarını dile getirdi. 

ÇALIŞMA MEVSİMİ BAŞLADI
ÇALIŞMA MEVSİMİ BAŞLADI

Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarına ağırlık vermeye başladı.