Son Dakika

"ÇOK ÖZEL BİR GECE"

Ak Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer,” Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir kandili hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ
TANITIM VE TERCİH GÜNLERİ

Bozok Üniversitesi, Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri kapsamında Tokat’ta düzenlenen yükseköğretim fuarına katıldı.

TUFANER'E SON GÖREV
TUFANER'E SON GÖREV

Yozgat’ın tanınan ve sevilen simalarından, MHP’nin eski il başkanı Şükrü Tufaner vefat etti.

Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz
Meslektaşımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz

Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, 13 Nisan 2019 tarihinde Muğla Barosu’na kayıtlı Avukat Sertuğ Sürenoğlu’nun, İstanbul`da bir düğün sebebiyle trafiğe kapatılan yolda güvenlik görevlileri tarafından darp edilmesini şiddetle kınadıklarını söyledi.

ZOOTEKNİ TOPLANTISI
ZOOTEKNİ TOPLANTISI

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, 12 üniversitenin temsilcisinin katıldığı Zootekni Bölüm Başkanları toplantısına ev sahipliği yaptı. 

TEKNİK EĞİTİME ÖNEM ARTTI
TEKNİK EĞİTİME ÖNEM ARTTI

Kayseri Şeker bünyesinde bulunan Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında  eğitimlerin kişi başına 12 saat/yıl a ulaşmasıyla  birlikte Kayseri Şeker,  eğitim konusunda da rekora imza atıyor.

Ramazan Ayının Müjdecisi
Ramazan Ayının Müjdecisi

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik,“Allah’ın affının ve bağışlamasının çok olacağı müjdelendiğinden, bu geceye ”Berat Gecesi”’dir dedi.

TEBRİK ZİYARETLERİ
TEBRİK ZİYARETLERİ

Yozgat Bozok Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Koperatifi bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Hayatlara Dokunacaklar
Hayatlara Dokunacaklar

TANAP tarafından geliştirilen ve 3 bin 600 engelli ailesinin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan proje, Sivas’ta düzenlenen programla başladı. 

DERNEKLER’DEN  YOZGAT ZİYARETİ
DERNEKLER’DEN YOZGAT ZİYARETİ

Çorum’da kurulu ve faaliyet gösteren “Dodurga Eğitim Kültür Turizm ve Tanıtma Derneği” başkanı ile Çorum İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü tarafından, bakanlık destekli projesi kapsamında ilimize sosyal ziyaret gerçekleştirildi.