Son Dakika

“TSO’yu Çalışır Hale Getireceğiz”
“TSO’yu Çalışır Hale Getireceğiz”

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığı’nı çalışır hale getirmek için başkanlığa aday olduğunu açıklayan Fatih Yılmaz, Yozgat TSO’nun Türkiye’de örnek olması için çalışacaklarını söyledi. 

KURALAR ÇEKİLDİ
KURALAR ÇEKİLDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İle Yozgat Eğitim Bir-Sen Sendikası arasında sendikanın faaliyet gösterdiği iş kollarında çalışan üyelerine spor ve diğer serbest zaman etkinliklerine yönelik işbirliği protokolü kapsamında düzenlenen Futsal maçlarının fikstürü çekildi. 

BAŞARI HİKAYELERİ
BAŞARI HİKAYELERİ

Bozok Üniversitesi Girişimcilik ve Üniversite-Sanayi İşbirliği Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ortaklığında “Girişimcilik ve Girişimcilikte Başarı Hikâyeleri” konulu söyleşi programı düzenlendi.

Beyan Süresi 26 Mart’ta Bitiyor
Beyan Süresi 26 Mart’ta Bitiyor

Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, 2017 yılında kira geliri elde edenlerin gelir vergisi beyanname süresinin 26 Mart 2015 Pazartesi günü sona ereceğini belirtti. 

Sağlık Çalışanları Mevlit Okuttu
Sağlık Çalışanları Mevlit Okuttu

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından şehit asker, polis ve sağlık çalışanları için mevlit okutuldu. 

SEFERBERLİĞE DEVAM
SEFERBERLİĞE DEVAM

Yozgat’ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü takibinde okuma yazma seferberliği devam ediyor. 

İyileştirme Çalışmaları Başladı
İyileştirme Çalışmaları Başladı

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kış mevsimi sonrası deforme olan yollarda iyileştirme çalışmaları başladı. 

BOZDAĞ'DAN MÜJDELER
BOZDAĞ'DAN MÜJDELER

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat’ta hayata geçirilecek olan müjde niteliğindeki icraatları açıkladı. 

Askerlerimize Moral Desteği
Askerlerimize Moral Desteği

Boğazlıyan İlçesi Sırçalı Belediye Başkanı Tamer Gümüş öncülüğünde yaklaşık 200 kişilik grup, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Afrin'de terör örgütlerine karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na moral desteği için Hatay'ın Hassa ilçesine giderek beraberinde götürdükleri hediyeleri askerlere teslim ettiler. 

“Doktorlarımız Dünyaya Örnek Başarılara İmza Atmışlardır”
“Doktorlarımız Dünyaya Örnek Başarılara İmza Atmışlardır”

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, doktorların büyük bir özveri ile kutsal görevlerini yerine getirdiklerini  belirterek, “Doktorlarımız dünyaya örnek başarılara imza atmışlardır.”dedi. AK Parti İl Başkanı Celal Köse, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, hekimlerin önemine değinerek tıp bayramını kutladı. Başkan Köse, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışını benimseyen hükümetimiz, her bir bireyini ayrı ayrı değerli gördüğü insanımızın sağlığını her şeyin üstünde tutmaya devam etmektedir.” Bu bağlamda da sağlık alanında dev yatırımlar ve yenilikler ile sağlıkta devrim yapılan bir dönemi tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ımızda da açık bir şekilde görmekteyiz.Teknolojinin ve buna paralel olarak bilimin hızla ilerlemesi ile birlikte tıp alanında da her geçen gün insanlık tarihi adına büyük gelişmeler yaşanmakta, çok değerli kazanımlar elde edilmektedir. Türkiye’miz için gurur vesilesi olan doktorlarımız, son yıllarda tıp alanında tüm dünyaya örnek olan büyük başarılara imza atmışlardır. AK Parti İl Teşkilatı olarak; dünyada ki en kutsal ve merkezinde insan  hayatı olması sebebi ile icrası en zor olan meslekleri yapan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın, tüm hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız ve gecesini gündüzüne katarak zaman, mekan dinlemeden görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın ve geleceğin hekimleri olacak tıp fakültesi öğrencilerimizin14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.”diye konuştu.