Son Dakika

İMECE USULÜ HAZIRLIK
İMECE USULÜ HAZIRLIK

Yozgat’ta kış sofralarının vazgeçilmezlerinden olan yufka ekmek, imece usulüyle ev hanımlarının maharetli ellerinde oklavalarla ince ince açılarak tandır ateşinde pişiriliyor ve kış boyu sofraların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 

SİVİL TOPLUMDAN ŞİİRLİ VEDA
SİVİL TOPLUMDAN ŞİİRLİ VEDA

Yozgat’ta kurulu ve faaliyet gösteren dernekler,  İl Sivil Toplum Müdürlüğü organizesinde bir araya gelerek  Yozgat’ta iki yıla yakın hizmet veren Adem Yılmaz’a hem Yozgat yemeği ikram edildi hem de şiir ziyafeti sunuldu. İl Sivil Toplum Müdürü ve aynı zamanda şair ve  yazar Hakkı Yurtlu okuduğu “Güle Güle Adem Valim”  adlı şiiriyle duygusal anlar yaşattı.

BORSA’DAN DESTEK
BORSA’DAN DESTEK

Yozgat Ticaret Borsası tarafından il merkezinde bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere 35 bin Türk Lirası değerinde kırtasiye yardımı yapıldı. 

AK PARTİ’DEN VEFA
AK PARTİ’DEN VEFA

AK Parti İnsan Hakları Birim Başkanı Hasan Tok, 27 Mayıs 1960 yılında gerçekleşen darbenin izdüşümlerinin incelenmesiyle, 15 Temmuz 2016 tarihindeki alçak FETÖ darbe girişiminin aynı kalemden çıktığının anlaşıldığını söyledi. 

DERS ZİLİ ÇALDI
DERS ZİLİ ÇALDI

Yozgat'ta 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle tören düzenlendi. 

Beşizlerin Okul Heyecanı
Beşizlerin Okul Heyecanı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde İbrahim ve Özlem Bulut çiftinin 2012 yılında dünyaya gelen beşiz çocukları ilkokula başladı.

KOP İdaresi ‘Çetin Abi’sini Unutmadı
KOP İdaresi ‘Çetin Abi’sini Unutmadı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, hayatını kaybeden personelinin adını kütüphaneye verdi. 

TÜRK KIZILAYINDAN KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI
TÜRK KIZILAYINDAN KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Türk Kızılayı Kan Bağışı Tırı Yozgat Cumhuriyet Meydanında kan bağışı almaya devam ediyor.

EN ÖNEMLİ ÖĞÜN KAHVALTI
EN ÖNEMLİ ÖĞÜN KAHVALTI

Öğrenciler için kahvaltının asla atlanmamasının altını çizen Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Çocuk Gelişim Uzmanı Şeyma Kılınç yaptığı açıklamada şunları söyledi; “ Sabah kahvaltısının, çocukların büyüme ve gelişiminde ne kadar önemli olduğu tartışma götürmez. Bunun nedeni ise akşam yemeği veya sonrasında alınan ara öğünle kahvaltı yapılan zamana kadar geçen süredir. Bu süre 8 saat ile 12-14 saat arasında seyreder. Açlık süresi uzun tutulan çocuklar algı problemleri yaşayabilir bu nedenle kahvaltı asla atlanmamalıdır.

‘İŞ GÜVENCESİ DEVLETİN GELECEĞİDİR’
‘İŞ GÜVENCESİ DEVLETİN GELECEĞİDİR’

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, savurganlıkların disipline edilerek tamamının üretime yönlendirilmesi gerektiğini kaydederek, “Kamuda tasarrufa yönelik atılan adımları doğru görüyoruz” dedi.