Son Dakika

Restoresi tamamlandı
Restoresi tamamlandı

Kentin tarihi dokusunu ve kültürünü yansıtan tarihi konaklarda restorasyon çalışması başlatan Yozgat Belediyesi, bugüne kadar 20'den fazla konağı restore ettirerek Yozgat'a kazandırdı. 

Atatürk, ölümünün 79'uncu yılında törenlerle anıldı
Atatürk, ölümünün 79'uncu yılında törenlerle anıldı

Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı ve Paneli’ne, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Fakülte Dekanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire başkanları ile üniversite öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Şeker fabrikalarında 10 Kasım
Şeker fabrikalarında 10 Kasım

Kayseri Şeker Fabrikası'nda düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü anma törenlerine Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları ve tüm personel ile Şeker-İş Sendikası yöneticileri iştirak etti.

İl Müftüsü Salih Sezik, ilçe ziyaretlerine devam ediyor
İl Müftüsü Salih Sezik, ilçe ziyaretlerine devam ediyor

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, ilk olarak Çekerek İlçe Müftülüğünü ziyaret etti.

Öğrencilere trafik eğitimi
Öğrencilere trafik eğitimi

Yozgat Milli Eğitim Vakfı İlkokulu öğrencilerinin katıldığı eğitim semineri Çocuk Trafik Eğitim Parkı Sosyal Tesisi'nde gerçekleştirildi. 33 öğrencinin katıldığı seminerde trafik polisleri, öğrencileri trafik kuralları hakkında bilgilendirerek karşıdan karşıya geçiş, emniyet kemeri takmanın önemi, işaret levhaları ve trafikte dikkat etmeleri gereken konular hakkında öğrencilere uygulamalı ve teorik eğitim verdiler.

“MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”
“MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 79’uncu yılında bir kez daha, minnet ve şükranla andıklarını ifade etti.

KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM
KÖY ZİYARETLERİNE DEVAM

Vali Kemal Yurtnaç, ilçe ve köy ziyaretleri kapsamında Akdağmadeni ilçesine bağlı Bahçecik ve Boğazköy köylerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

KÜÇÜK KALPLERDEN BÜYÜK YARDIM
KÜÇÜK KALPLERDEN BÜYÜK YARDIM

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı kaçarak Yozgat'a gelen sığınmacı ailelere Merkez Ortaokulu öğrencileri gıda, giyecek ve yakacak yardımında bulundu. Yozgat'ta ortaokul öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında topladıkları kuru gıda, giysi, ayakkabı ve yakacakları, öğretmenleri eşliğinde Yozgat'ta yaşayan sığınmacı aileleri ziyaret ederek teslim etti. Topladıkları yardım malzemelerini okullarında biriktirerek paketler haline getiren minik öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde ihtiyaç sahibi sığınmacı ailelere yardımları ulaştırmak üzere yola çıktılar. Sığınmacı aileleri ziyaret eden öğrenciler, topladıkları yardımları ailelere ulaştırmanın mutluluğunu yaşadılar. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Yozgat'ta yaşayan sığınmacı ailelerin ihtiyaçlarını okul yönetimi ve öğrenciler olarak karşıladıklarını söyleyen Merkez Ortaokulu Müdürü Mustafa Uyar, "Vali beyin sene başındaki müdürlerle yapmış olduğu toplantıda mültecilerle ilgili ensar muhacir ilişkileri içerisinde onlara yaklaşmamız gerektiğini belirtti. Biz de öğrencilerimizle sosyal sorumluluk projesi geliştirdik. Çocuklarımızla okul arkadaşlarının evlerine gidip onları evlerinde ziyaret ediyoruz. Onlara yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Gerek kültürel gerekse maddi manevi bakımdan ve dil gelişimleri bakımından çocuklarımız onlarla hem hal oluyorlar, iyi arkadaşlık ilişkileri kuruyorlar. Dolayısıyla mülteci öğrencilerimizin problemlerini en aza indirmeye çalışıyoruz" dedi.

KÖSE’DEN 10 KASIM MESAJI
KÖSE’DEN 10 KASIM MESAJI

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. yılında minnet ve şükranla andıklarını belirtti. 

“SAYGIYLA ANIYORUZ”
“SAYGIYLA ANIYORUZ”

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Mustafa Kemal Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı yazılı mesajda, “Milletimiz, tarihi boyunca Mustafa Kemal gibi büyük kahramanlar sayesinde ye’se kapılmayıp aşılması imkansız görünen nice zorlukları aşmıştır” dedi.