Son Dakika

ATAMA KARARLARI YAYIMLANDI
ATAMA KARARLARI YAYIMLANDI

Başbakanlık, Başbakan Yardımcılıkları, Adalet, Aile ve Sosyal Politikalar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Dışişleri, Enerji ve Tabi Kaynaklar, Gümrük ve Ticaret, Kültür ve Turizm, Milli Eğitim, Sağlık Bakanlıkları ile büyükelçi atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. 

HABERİN VAR MI?
HABERİN VAR MI?

KADEM Yozgat İl Temsilcisi Fadime Solmaz, ev ev köy köy dolaşarak kadınlara devlet tarafından sağlanan destekleri anlatıyor. 

Üniversite’ye Modern  Spor Kompleksi
Üniversite’ye Modern Spor Kompleksi

Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kampusu alanı içerisinde, yarı olimpik yüzme havuzu, futbol, voleybol, basketbol, jimnastik, tenis kortu gibi tesislerin yer alacağı spor kompleksinin yapımı bu yıl içerisinde başlayacak. 

Medya Faaliyetleri Değerlendirildi
Medya Faaliyetleri Değerlendirildi

Sağlık hizmetlerinde yeni bir dönem açan şehir hastaneleri ile ilgili, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, strateji toplantısı gerçekleştirdi. 

Gençler Ölüme Davetiye Çıkardı
Gençler Ölüme Davetiye Çıkardı

Yozgat’ta şehrin en işlek caddesinde motosikletin arkasına tutunarak yolculuk yapan gençler hem kendi canlarını hem de trafiği tehlikeye attı. 

Gençlik Varsa Gelecek Var
Gençlik Varsa Gelecek Var

Gençlerin yaz dönemini boş geçirmemeleri için Sorgun Gençlik Derneği ve Sorgun Halk Eğitimi Merkezi(SORGED)  işbirliğinde İngilizce Konuşma Kulübü ve Web Tasarımı kursu açıldı.

KÖYLERE İNCELEME
KÖYLERE İNCELEME

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, beraberinde Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve Sağlık İl Müdürü Fatih Şahin ile birlikte Boğazlıyan ilçesine bağlık Devecipınar ve Poyrazlı köylerinde incelemede bulundu.

Soğan Ve Patatesin Ateşi Düştü
Soğan Ve Patatesin Ateşi Düştü

Ülke genelinde seçim öncesi kilogram fiyatı 6-6,5 liraya kadar çıkan patates ve soğanın fiyatı seçimden sonra düşmeye başladı. 

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı
Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Hizmet-İş Sendikası ile Şefaatli Belediye Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. 

ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR
ÇOCUKLAR KATLEDİLİYOR

Memur Sen Yozgat İl Temsilcisi ve Eğitim Bir- Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli son günlerde yaşanan çocuk istismarı ve cinayetlerini kınadı.