Son Dakika

Araç Bakımlarını İhmal Etmeyin
Araç Bakımlarını İhmal Etmeyin

Oto tamir ustaları yaklaşan yaz tatili dönemi dolayısıyla seyahate çıkacak vatandaşları araçlarının bakımlarını yaptırmaları konusunda bir dizi uyarılarda bulundu.

PİKNİKÇİLERE UYARI
PİKNİKÇİLERE UYARI

Yaz aylarında böcek ısırıkları ve arı sokmalarının fazla olduğunu ifade eden uzmanlar, vatandaşlara uyarılarda bulundular. 

Şimşekler  Gökyüzünü  Aydınlattı
Şimşekler Gökyüzünü Aydınlattı

Yozgat’ta akşam saatlerinde başlayan sağanakla birlikte şimşekler geceyi aydınlattı. 

SAHTE ALTINA DİKKAT
SAHTE ALTINA DİKKAT

Düğün sezonunun açılmasıyla gündeme gelen sahte altına karşı vatandaşları uyaran Yozgat Kuyumcular Odası Başkanı Hasan Solmaz, altını ayar suyu ve mihenk taşına sürmedikleri sürece kendilerinin bile sahte altını gerçeğinden ayırt edemediklerini söyledi. 

GELENEKLER DEVAM EDİYOR
GELENEKLER DEVAM EDİYOR

Ülkemizin büyük bir bölümünde olduğu gibi Yozgat’ta  düğün gelenekleri yaşatılıyor.

YEMESİ ENGELLENEMİYOR
YEMESİ ENGELLENEMİYOR

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde nadir görülen ‘ağrıya duyarsızlık sendromu’ hastalığı nedeniyle acı ve ağrı hissetmeyen 20 yaşındaki Muhammet Emre Dinç, parmaklarını yiyerek vücudunda kalıcı hasarlar bırakıyor. Hastalığı nedeniyle kendisi acı hissetmese de çevresindekilere büyük acılar yaşatıyor. 

YAĞMUR VE ŞÜKÜR DUASI
YAĞMUR VE ŞÜKÜR DUASI

Çorum'un Boğazkale ilçesine bağlı Evci Köyü'nde bu yıl 129. düzenlenen Nöbeti Baba Yağmur (Şükür) Duası Kaynaşma ve Barışma etkinlikleri yapıldı. 1890 yılından bugüne kadar yapılan etkinliklerde dargın aileler barıştırılırken, yağmur ve şükür duaları yapılıyor. 

TARAFİK CANAVARI DURMUYOR
TARAFİK CANAVARI DURMUYOR

Yozgat’ta meydana gelen kazada lastiği patlayan araç, takla atıp kaldırımda bulunan ağaca çarparak durabildi. Kazada araç sürücü yaralandı. 

ŞEKERE KATILIŞININ  BİRİNCİ YILI
ŞEKERE KATILIŞININ BİRİNCİ YILI

Turhal Şeker Fabrikasının Kayseri Şeker’in bünyesine katılışının birinci yılında Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, bir mesaj yayınlayarak Turhal Şeker Fabrikasının Özelleştirmenin yüz akı olmasında emeği geçen katkısı olan herkese teşekkür etti.

Bayram Trafiği Bitmiyor
Bayram Trafiği Bitmiyor

Uzun bayram tatili sonrası dönüşler başladı. Bayram tatili sonrası dönüşler ise trafik yoğunluğunu arttırdı. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vadanşlar ya memleketlerine bayram ziyaretine yada tatil yörelerine gittiler.