Son Dakika

SEFERBERLİĞE DEVAM
SEFERBERLİĞE DEVAM

Yozgat’ta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü takibinde okuma yazma seferberliği devam ediyor. 

İyileştirme Çalışmaları Başladı
İyileştirme Çalışmaları Başladı

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kış mevsimi sonrası deforme olan yollarda iyileştirme çalışmaları başladı. 

BOZDAĞ'DAN MÜJDELER
BOZDAĞ'DAN MÜJDELER

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat’ta hayata geçirilecek olan müjde niteliğindeki icraatları açıkladı. 

Askerlerimize Moral Desteği
Askerlerimize Moral Desteği

Boğazlıyan İlçesi Sırçalı Belediye Başkanı Tamer Gümüş öncülüğünde yaklaşık 200 kişilik grup, Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK) Afrin'de terör örgütlerine karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na moral desteği için Hatay'ın Hassa ilçesine giderek beraberinde götürdükleri hediyeleri askerlere teslim ettiler. 

“Doktorlarımız Dünyaya Örnek Başarılara İmza Atmışlardır”
“Doktorlarımız Dünyaya Örnek Başarılara İmza Atmışlardır”

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, doktorların büyük bir özveri ile kutsal görevlerini yerine getirdiklerini  belirterek, “Doktorlarımız dünyaya örnek başarılara imza atmışlardır.”dedi. AK Parti İl Başkanı Celal Köse, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, hekimlerin önemine değinerek tıp bayramını kutladı. Başkan Köse, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışını benimseyen hükümetimiz, her bir bireyini ayrı ayrı değerli gördüğü insanımızın sağlığını her şeyin üstünde tutmaya devam etmektedir.” Bu bağlamda da sağlık alanında dev yatırımlar ve yenilikler ile sağlıkta devrim yapılan bir dönemi tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat’ımızda da açık bir şekilde görmekteyiz.Teknolojinin ve buna paralel olarak bilimin hızla ilerlemesi ile birlikte tıp alanında da her geçen gün insanlık tarihi adına büyük gelişmeler yaşanmakta, çok değerli kazanımlar elde edilmektedir. Türkiye’miz için gurur vesilesi olan doktorlarımız, son yıllarda tıp alanında tüm dünyaya örnek olan büyük başarılara imza atmışlardır. AK Parti İl Teşkilatı olarak; dünyada ki en kutsal ve merkezinde insan  hayatı olması sebebi ile icrası en zor olan meslekleri yapan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın, tüm hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız ve gecesini gündüzüne katarak zaman, mekan dinlemeden görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın ve geleceğin hekimleri olacak tıp fakültesi öğrencilerimizin14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.”diye konuştu.

En Güzel Okuma Yarışması
En Güzel Okuma Yarışması

Çözüm Koleji Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya finallere kalan 8 ilk ve ortaokul öğrencisi katıldı.  Yarışmanın jüri üyeliğini, Yozgat Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Halıcı, Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Darüşşifa Meslek Lisesi Müdürü Mehmet Yıldırım ve Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi Edebiyat öğretmeni Bektaş Güren yaptı. Düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Program, Çözüm Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yılmaz günün anlam ve önemine dair konuşma yaptı. Yarışmada 1/A sınıfından Rümeysa Akdemir ve 4/A sınıfından Erol Sözüer eşit puana sahip olarak iki öğrenci de birinciliği elde ederken ortaokullarda ise 6/B sınıfı öğrencilerinden Melike Didem Karaaslan birinci oldu.  Dereceye giren öğrencilere plaket ve madalyalarını Vali yardımcısı Şükrü Çakır ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Halıcı verdi. 

‘Minnet Borcumuzu Ödememiz Mümkün Değil’
‘Minnet Borcumuzu Ödememiz Mümkün Değil’

AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, tüm sağlık çalışanlarının ve doktorların 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak, ‘İnsanı yaşatmayı ilke edinen doktorlarımıza ve tüm sağlık çalışanlarımıza minnet borcumuzu ödememiz mümkün değil’ dedi.

“Şiddet Konusundaki Kararlılık Sürmeli”
“Şiddet Konusundaki Kararlılık Sürmeli”

Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Faik Eroğlu, yıpranma payının bütün sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde hayata geçmesi beklentisi içerisinde olduklarını belirterek, sağlıkta yetersiz istihdam sorunu ve sağlık çalışanlarının yükünün de hafifletilmesi gerektiğini söyledi. 

Şeker Fabrikasının Satılmasına Tepki
Şeker Fabrikasının Satılmasına Tepki

Türkiye genelinde Şeker Fabrikaları’nın özelleştirilmesine karşı yapılan eylemler devam ediyor. 

İŞKUR Protokol İmzalamaya Devam Ediyor
İŞKUR Protokol İmzalamaya Devam Ediyor

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş Kulüpleri hizmetlerinin sunumu için işbirliği protokolü imzaladı.