Son Dakika

HAKEMLİK KURSU BAŞLADI
HAKEMLİK KURSU BAŞLADI

Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen “Basketbol Aday Hakem Yetiştirme Kursu” başladı. Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda başlayan aday hakem kursu büyük ilgi gördü.  Kursa 18 yaşını dolduran, lise mezunu, basketbol alt yapısı ve hakemlik yapabilir diye sağlık raporu olan gençler katılabilecek. 

“ZİHİN HARİTALARI” KONULU EĞİTİM VERİLDİ
“ZİHİN HARİTALARI” KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Bozok Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından “Zihin Haritaları ve Kullanım Tekniklerine Giriş” eğitimi düzenlendi. 

ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNE DESTEK
ÇOCUKLARININ EĞİTİMİNE DESTEK

Üç çocuk annesi kurduğu mantar tesisiyle çocuklarının eğitimine destek oluyor.Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesine bağlı Alicik köyünde yaşayan Zeynep İpeksoy, aldığı hibe ile kültür mantarı serası kurdu. Ürettiği mantarların geliri ile ev ekonomisine katkı sağlayan İpeksoy, çocuklarının eğitimine de destek oluyor.  Yozgat'ta kültür mantarı yetiştiriciliğiyle ilgili yaptıkları araştırmalar sonucu eşi ile birlikte genç çiftçi programına proje sunan Zeynep İpeksoy aldıkları 30 bin TL devlet hibesiyle evlerinin bahçesine kurdukları kültür mantarı serasında günde 100 kilo mantar üretiyorlar. Evli ve 3 çocuk annesi olan İpeksoy, "Devletimizin bize sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanmak amacıyla genç çiftçi projesine başvurdum. Kültür mantarı üretmek için başvurumu yaptım ve başvurum kabul edildi. 30 bin TL hibe aldım ve işimi yapmaya başladım. Köyümde organik olarak hiçbir şekilde ilaç kullanmadan kültür mantarı üretiyoruz. Vatandaşlarda, toptancılarda bizlerden çok memnunlar" dedi. Seralarından günlük 100 kilo civarı mantar elde ettiklerini söyleyen İpeksoy,"Şu anda 3'üncü hasadımızı yapıyoruz. İlk iki hasadımızdan güzel verim aldık 3'üncü hasadımız yeni çıkmaya başladı inşallah aynı verimi yine alacağız" şeklinde konuştu.

Geleceğin Teminatı Çocuklar
Geleceğin Teminatı Çocuklar

Düzenlenen etkinlik Lise Caddesi'nden Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüyüşle başladı. 

Yozgat Belediyesi Kışa Hazır
Yozgat Belediyesi Kışa Hazır

Yozgat Belediyesi Başkan Yardımcısı Şahin Kılınçaslan 18 araç, 120 personel ile 3 bin tuz ve kum stokuyla kışa hazır olduklarını söyledi. 

ÇAY, ÇANDIR’DA İÇİLİR
ÇAY, ÇANDIR’DA İÇİLİR

Bazen açık, bazen demli içilse de, kimi şekerli kimi şekersiz  hatta tek şekerli içse de bu damak tadı ve bu çay keyfi , adeta “Çay,  Çandır’da içilir” dedirtiyor.

Kış Akşamlarını Fırsata Çevirin
Kış Akşamlarını Fırsata Çevirin

Yozgat İl Müftüsü Salih Sezik, kış akşamlarının uzun olduğunu belirterek, bu uzun geceleri ibadet ile değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. 

KARACABEY,”ÖĞRENCİLEREMİZ EVLATLARIMIZDIR”
KARACABEY,”ÖĞRENCİLEREMİZ EVLATLARIMIZDIR”

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, üniversitede eğitimlerini sürdüren uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Şiir ve Türkü Dolu Bir Gece
Şiir ve Türkü Dolu Bir Gece

 Yozgat Belediyesi’nin Yozgat Yazarlar Şairler ve Edebiyatçılar Derneği ile birlikte Hüzn-i Baba Konağı’nda şiirli ve türkülü bir gece düzenledi.

“ULUSLARARASI KUMPASLARI  MİLLETİMİZ BOZACAK”
“ULUSLARARASI KUMPASLARI MİLLETİMİZ BOZACAK”

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, 2019 seçimlerine giderken AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı pek çok iftiraya ve pek çok Türkiye aleyhtarı karara şahit olunacağını söyleyerek, “Bütün bu oyunları ve kumpasları milletimiz bozacaktır” dedi.