Son Dakika

Sabah Namazında Buluştular
Sabah Namazında Buluştular

Türkiye Gençlik Vakfı Yozgat -Temsilciliği, geleneksel olarak düzenlediği ‘Gelmeden Kıyamet, Gel Sende Kıyam Et’ sloganıyla başlatılan sabah namazı etkinliği gerçekleştirdi. 

Başkanlardan Ziyaret
Başkanlardan Ziyaret

Yozgat Sulama Birliği Başkanları ve üyeleri gazetemize nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Gazetemiz sahibi Ahmet Büyüksoy ile bir süre görüşen Aulama Birliği Başkanları ve üyeleri yapılan çalışmalardan bahsettiler.

ŞEHİTLİĞE ZİYARET
ŞEHİTLİĞE ZİYARET

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı çerçevesinde Boğazlıyan Şehit Mezarlığı ziyaret edilerek dualar edildi. 

KOP Can Suyu Olmaya Devam Ediyor
KOP Can Suyu Olmaya Devam Ediyor

KOP İdaresi’nin destekleriyle hayata geçirilen 667 sulama projesi ile KOP İllerinde 107 bin hektar alan sulu tarıma açıldı.

TEHLİKEYE DAVETİYE
TEHLİKEYE DAVETİYE

Yozgat'ta 7 katlı bir apartmanın çatısını onaran işçiler tehlikeye davetiye çıkardı. 

ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ
ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Boğazlıyan ilçesi Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde "Şehitlere Saygı Yürüyüşü" düzenlendi. 

"Hızlı Karar Alabilen Sistem"

Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, “Siyasi istikrar ve sosyal kucaklaşmanın olmadığı yerde ekonomik istikrardan zaten bahsedemezsiniz. Burada Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ki Türkiye'nin yakalamış olduğu istikrar yeni dönemde büyüyerek devam edecektir” dedi.

Şehit’in İsmi Okula Verildi
Şehit’in İsmi Okula Verildi

Boğazlıyan İmam Hatip Ortaokulu´nun ismi Şehit Lokman Dargın İmam Hatip Okulu olarak değiştirildi. Tunceli’nin Pülümür İlçesi kırsalında yürütülen terörle mücadele operasyonu sırasında, el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehadet şerbetini içen Jandarma Uzman Onbaşı Lokman Dargın'ın isminin İmam Hatip Ortaokulu'na verildi.  Okulun bahçesinde gerçekleştirilen törene; Kaymakam Davut Sinanoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Beyaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, İlçe Müftüsü Mehmet Güler olmak üzere, şehidin ailesi, STK ve siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Tören tüm şehitler adına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Şehidimiz Lokman Dargın'ın özgeçmişinin anlatıldığı konuşma esnasında gözyaşları sel oldu. Kur´an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Öğrenciler tarafından Lokman Dargın adına yazılmış şiirlerin okunmasına müteakip Boğazlıyan İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu konuşma yaptı. Kaymakam Sinanoğlu “Şehitlik çok kutsal bir mertebedir. Bizler özellikle Belediye Başkanımız Hamdi Erdal ve ileri gelenlerimizle bir toplantı yaparak değerlendirdik. Bu okulda okuyan çocuklarımız Lokman Dargın kimdir? Neden şehit olmuştur ve diğer şehitlerimizin neden şehit olduklarını, manevi değerlerimizi öğrenmeleri açısından önemlidir. Bir bakıma çocuklarımızın milli şuurlarının gelişmesi içinde böyle bir girişimde bulunduk. Özellikle Şehit Osman Lokman Dargın´ın annesinin ve babasının ellerinden öpüyorum. Allah´tan Şehidimize Rahmet, tüm yakınlarına baş sağlığı diliyorum” dedi. 

Yerköy İlçe Temsilcisi Hacı Dereli
Yerköy İlçe Temsilcisi Hacı Dereli

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Genel Merkezi, Yerköy İlçe Temsilcisi olarak Hacı Dereli’yi görevlendirdi.

Din Görevlileri Mehmetçiğin Yanında
Din Görevlileri Mehmetçiğin Yanında

Yozgat'ta görev yapan din görevlileri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin'e yönelik gerçekleştirdiği 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.