Son Dakika

Çalışanlar İftar Programında Bir Araya Geldi
Çalışanlar İftar Programında Bir Araya Geldi

Kayseri Şeker Fabrikasında geleneksel olarak her yıl çalışanlar adına düzenlenen iftar programında yönetim ve idari personel yaklaşık bin 200 çalışan ve aileleriyle bir araya geldi. 

AVRUPA’DA YOK SATIYOR
AVRUPA’DA YOK SATIYOR

Denize kıyısı olmayan ve bozkırın ortasında yer alan Yozgat’ın Çekerek ilçesinde bulunan Süreyyabey Barajı’nda avlanan gümüş balığı, Türkiye’de rağbet görmeyince yaklaşık 400 ton balık dondurulup paketlendikten sonra Almanya, Fransa, Hollanda olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç edildi. 

“Emniyetle Gülümseyen Yüzler”
“Emniyetle Gülümseyen Yüzler”

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Emniyetle Gülümseyen Yüzler” projesi kapsamında Çanakkale’ye gezi düzenledi. 

Türkiye İkincisi Öğrenciler Ödüllendirildi
Türkiye İkincisi Öğrenciler Ödüllendirildi

Ayşe Ilıcak İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Arapça Metin Canlandırma yarışmasında Türkiye 2.si oldu. 

Öğrenciler Bahar  Şenliğinde Buluştu
Öğrenciler Bahar Şenliğinde Buluştu

Her yıl geleneksel olarak yapılan Yozgat Çözüm Koleji Bahar Şenliği'nin 4'üncüsü Yozgat Çamlığı Milli Parkı'nda çeşitli yarışma ve oyunlar eşliğinde gerçekleşti.  Yozgat Çözüm Koleji, 4'üncü Bahar Şenliği'ni Türkiye'nin ilk milli parkı olan Yozgat Çamlığı Milli Parkı'nda öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla düzenledi. Büyük bir coşku ile gerçekleştirilen şenlikte birbirinden eğlenceli yarışıma ve oyunlarla öğrenciler doyasıya bir gün yaşadılar. Yarışmalarda başarı elde eden öğrencilere ödülleri öğretmenleri tarafından verildi.  Geleneksel olarak düzenlenen şenlikte öğrenciler keyifli bir gün geçirirken bir yılın yorgunluğunu ve stresini de şenlikte üzerlerinden atmış oldular. 

ÖZIŞIK’TAN “HALİL İBRAHİM SOFRASI”
ÖZIŞIK’TAN “HALİL İBRAHİM SOFRASI”

Gimat Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Özışık, bu Ramazan’da kurduğu “Halil İbrahim Sofrası” ile yüzlerce kişiyi iftar masasında bir araya getiriyor.

‘MAVİ’ DERGİ ÇIKTI
‘MAVİ’ DERGİ ÇIKTI

Sorgun Şehit Ahmet Alan Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı “Mavi” dergisi Yunus Emre özel sayısı ile okuyucularıyla buluştu.

Kahraman Mehmetçiğe Mektup
Kahraman Mehmetçiğe Mektup

Sorgun Bahadın Şehit Ali Akdoğan Ortaokulu 2017-2018 eğitim öğretim yılında “Vatan Bekçisi Kahraman Mehmetçiğe Moral Mektubu” adında ülke genelinde bir çok okulda ortak yürütülen eTwinning (ulusal okul ağı) projesi yürüttü.

HADİS EZBERLEYİP UMRE KAZANDI
HADİS EZBERLEYİP UMRE KAZANDI

Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri arasında düzenlenen hadis ezberleme yarışması sonuçlandı.

ZULME SESSİZ KALMAYIN
ZULME SESSİZ KALMAYIN

İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği katliamlara tepkiler çığ gibi büyüyor.