Son Dakika

"NAYLON AŞKI ÖLDÜRÜR"

Orta Doğu Teknik Üniversiteliler Derneği’nin İstanbul buluşmasında Prof. Dr. Hamdi Temel konuk oldu.

ÇAMURDAN SANAT
ÇAMURDAN SANAT

Yozgat'ta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Akşam Sanat Okulu'nda seramik biçimlendirme kursuna giden kadınlar hem boş zamanlarını değerlendiriyorlar hem de aile ekonomilerine katkı sağlıyor. 

Şeker İşçilerinin Tadı Kaçtı
Şeker İşçilerinin Tadı Kaçtı

Yozgat Şeker Fabrikası’nda çalışan 110 taşeron işçisi, fabrika önünde toplanarak kadro eylemi yaptı. Yozgat Şeker Fabrikası önünde toplanan taşeron işçiler adına konuşan işçi Osman 

İŞKUR’dan Girişimcilik Eğitimleri
İŞKUR’dan Girişimcilik Eğitimleri

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Yozgat Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü arasında işbirliği kapsamında Girişimcilik Eğitim Programları düzenlenecek.

SATIŞLAR BAŞLADI
SATIŞLAR BAŞLADI

Bu yıl da zengin olma hayali kuran yüz binlerce kişinin alacağı  Milli Piyango Yılbaşı biletleri Türkiye genelinde satışa çıktı. 

VİTAMİN DEPOSU
VİTAMİN DEPOSU

Birçok faydalı özelliğinin yanı sıra, C Vitamini açısından en zengin besin maddelerinden biri olan kuşburnu, Yozgat’ta marmelat, reçel ve çay olarak tüketiliyor. 

BAKANDAN YAZILI CEVAP
BAKANDAN YAZILI CEVAP

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven’in, Plan Bütçe Komisyonu’nda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın bütçe görüşmesinde Bakan Mehmet Nuri Ersoy’a Yozgat’ın termal turizm potansiyellerine ve atıl durumdaki halk kütüphanelerine yönelik yaptığı konuşmada yönelttiği sorulara Bakan Ersoy yazılı olarak cevap verdi. 

BÖYÜKATA’DAN KATKI
BÖYÜKATA’DAN KATKI

İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı tarafından Davutpaşa Kampüsün’de düzenlenen Proje Eğitimi etkinliğine Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Mustafa Böyükata da katkı verdi.Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ahlatcıoğlu’nun başkanlık ettiği ve Fizik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Altındal  tarafından Koordinatörlüğü gerçekleştirilen etkinliğin Eğitim Yöneticiliğini Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata üstlendi. Üç gün olarak düzenlenen “Bilimsel Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme” Çalıştayı için Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte davet edilen Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Keskin, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamdi Temel, Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurettin Demir ve Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ufuk Koca Çalışkan gönüllü eğitmen olarak yer aldılar.Fen ve sosyal bilimlerden 30 civarında araştırmacının yararlandığı programda Temel Kavramlar: Bilgi, Bilim, Araştırma, Hipotez; Projenin Bileşenleri: Özgün Değer, Yöntem, Yapılabilirlik, Yaygın Etki; Literatür Analizi: Bilgi Kaynaklarına Ulaşım ve Değerlendirilmesi; Araştırmanın Planlanması: 5N1K ve Zaman Yönetimi; Proje Yönetimi, Bulguların Analizi ve Raporlanması; Sonuçların Değerlendirilmesi, Yaygınlaştırma ve Yayım Süreçleri başlıkları altında seminerler verildi. Proje teklifinin kalitesi konusunda özel söyleşi ve Proje Takımının Rolü konusunda da grup dinamiği oturumlarına yer verildi. Etkileşimli geçen programda proje yazımına ilişkin uygulamalı çalışmalar yaptırılarak, katılımcılara prototip proje yazdırma yoluyla fikrin projeye dönüştürülmesi ve değerlendirme süreçleri hakkında bilgi edinilmesi sağlandı.

Madencilerle Buluştular
Madencilerle Buluştular

Sorgun Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Telli, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla Yeni Anadolu Madencilik İşletmesinde ve Havza Madencilik işletmesinde çalışan madencileri ziyaret etti.

"DİJİTALLEŞMEDE"Avrupa Sollandı

Yozgat Şehir Hastanesi, Ocak 2018’de zorlaştırılan kriterlere göre “Seviye 7 Tam Dijital Hastane” olarak tescil edilen Avrupa’nın ilk ve tek hastanesi oldu. Yozgat Şehir Hastanesi, ABD’de kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan HIMSS (Healthcare Information and Management Systems Society/ Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) yetkililerinin denetimlerinden başarıyla geçerek, Ocak 2018’de zorlaştırılan kriterlere göre “Seviye 7 Tam Dijital Hastane" olarak tescil edilen Avrupa’nın ilk ve tek hastanesi oldu.