Son Dakika

Kadınların Kış Mesaisi Başladı
Kadınların Kış Mesaisi Başladı

Yozgat’ta kadınlar, kış için hazırlıklarını dolmalık biber, patlıcan ve yeşil fasulye kurutarak başladı.

Sağnak Yağışlar Geliyor
Sağnak Yağışlar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyı kesimi, Orta ve Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Çanakkale, Yalova, Yozgat ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2.), Ordu, Giresun, Rize çevreleri ile Samsun'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli ve yer yer aşırı şekilde (75 mm ve üzeri/m2.) olması bekleniyor. 

"Sektörü Kayseri Şeker Ayakta Tutacak"

Kayseri Pancar Kooperatifi 65’inci Mali Genel Kurulu’nda konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, şeker sektörünü ayakta tutacak kuruluşun Kayseri Şeker olduğunu söyledi. 

'SON HIZ DEVAM'
'SON HIZ DEVAM'

3 Haziran 2018 tarihinde temeli atılan Yozgat Havalimanı'nın alt yapı çalışmaları son hızla devam ediyor. 

Tekinöz Yozgat’a Veda Etti
Tekinöz Yozgat’a Veda Etti

Et ve Süt Kurumu bünyesinde Süt Ünitesi’nin hizmete alınması için önemli çalışmalara imza atan Mehmet Tekinöz, Yozgat’a veda etti. 

“Kurtarılan Her Çocuk, Bin Umuttur”
“Kurtarılan Her Çocuk, Bin Umuttur”

112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Biriminin koordine ettiği, Çocuk İleri Yaşam Desteği Eğitimi, 112 Acil Sağlık personeline verildi.

"KURBAN BEREKETİ YIL BOYU SÜRSÜN"

Kurban Bayramı’nın bereketini muhtaç sofralara bu yıl da taşıyacak olan Kızılay'ın, Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası bedeli yurt dışı 590 Lira, yurt içi ise 750 Lira oldu. 

KIŞ MEVSİMİNİ BEKLEMEYİN
KIŞ MEVSİMİNİ BEKLEMEYİN

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürü Eyüp Albayrak, vatandaşları hem kendi güvenliği hem de itfaiyenin daha verimli çalışabilmesi için şimdiden baca temizliği yaptırmaları konusunda çağrıda bulundu. 

BAYRAM ÖNCESİ UYARI
BAYRAM ÖNCESİ UYARI

İl Müftüsü Salih Sezik, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kredi kartı ile kurban satın alma, banka kredisi ile kurban kesimi ile ilgili birçok konuda açıklama yaptı. 

TOPRAĞIN VERİMİ AZALIYOR
TOPRAĞIN VERİMİ AZALIYOR

Hasat sonrası hızlı bir şekilde tarlayı ikinci ürüne hazırlamak için kök ve sapların yakılmasıyla ortaya çıkan anız yangınları, toprağın veriminin düşmesine neden oluyor.