Son Dakika

Çakır, Mevlit Programına Katıldı
Çakır, Mevlit Programına Katıldı

Vali Kadir Çakır, Şehit Dursun Pampal’ın Mevlit programına katıldı.

Tekkeyenicesi Camisi İbadete Açıldı
Tekkeyenicesi Camisi İbadete Açıldı

Yozgat merkeze bağlı Tekkeyenicesi köyünde bulunan tarihi cami restore edilerek ibadete açıldı. 

“EN ANLAMLI  ARMAĞAN”
“EN ANLAMLI ARMAĞAN”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Sorgun Bahçeşehir Koleji’nde coşkuyla kutlandı.

Okuma Salonu Açıldı
Okuma Salonu Açıldı

Yozgat’ın köklü ve güzide okullarından olan Leman Ayan İlkokulunda öğrencilerin hoşça vakit geçireceği, hayal dünyalarını süsleyen zevkle okuma yapabilecekleri okuma salonu açıldı.

OKLAR ÇEKİLDİ
OKLAR ÇEKİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde düzenlenen 7’inci Fetih Kupası’nın 3’üncü bölge elemeleri, Okçular Vakfı tarafından Tokat Belediyesi ev sahipliğinde Tokat’ta düzenlendi. 

Deneme ve Demonstrasyon Kontrolü
Deneme ve Demonstrasyon Kontrolü

Yozgat İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü ve Ankara Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü ile birlikte yürütülen ketencik deneme ve demonstrasyon alanlarında inceleme yapıldı.

Final Etabı Tamamlandı
Final Etabı Tamamlandı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığının 2018-2019 sezonu faaliyet programında yer alan Voleybol Efeler Ligine yükseliş 1.Lig Erkekler Final Etabı karşılaşmaları Kayseri'de start aldı. 

TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI
TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI

Sorgun Mehmet Akif Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda TÜBİTAK destekli 4006 Bilim Fuarı, Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Sergisi açıldı.

"MUTLAKA DENETLENMELİ"

Kermeslerin açılış ve kapanışlarının mutlaka denetlenmesi gerektiğini belirten Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, “Dernek, vakıflar ve çeşitli kuruluşlar tarafından yardım adı altında düzenlenen kermesler, bazen haftalarca, hatta aylarca açık kalarak adeta ticari bir işletme gibi hareket ediyor. Yöresel ürünlerin yanı sıra tereyağı, peynir, zeytinyağı v.b gibi ürünleri satarak esnaflık yapıyorlar. Bu kermeslerin yasal izin süresini aşmasına izin verilmemeli. En önemlisi kermesler zeytin, peynir ve tereyağı satma yeri haline gelmemeli. Kermeslerin açılış ve kapanışları mutlaka denetlenmeli ve verilen süre içerisinde kapanışı sağlanmalı” dedi. 

"Türkiye'nin Gücüne Güç Katacak"

Araştırmacı-Yazar-Hukukçu Hüseyin Demir, yapılacak reformların bir bütünlük içinde her alanda aksayan yönlerin tespit edilip, sorunların bertaraf edileceği kalıcı, geleceğe dönük, global dünya standardına uygun reformların Türkiye'nin gücüne güç katacağını belirtti.