Son Dakika

‘İŞ GÜVENCESİ DEVLETİN GELECEĞİDİR’
‘İŞ GÜVENCESİ DEVLETİN GELECEĞİDİR’

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, savurganlıkların disipline edilerek tamamının üretime yönlendirilmesi gerektiğini kaydederek, “Kamuda tasarrufa yönelik atılan adımları doğru görüyoruz” dedi. 

BAŞER’E YENİ GÖREV
BAŞER’E YENİ GÖREV

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oluruyla AK Parti Yozgat Milletevkili Yusuf Başer’e önemi bir görev daha verildi. Önceki dönemlerde olduğu gibi Milletvekili Başer, Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Başer, en geniş seçmen kitlesi bulunan Marmara Bölgesi’nden sorumlu olacak.

acil destek lazım
acil destek lazım

Yozgat’ta 112 acil servis ekipleri yoğun temposundan yorgun düşmeye başladı. Dinlenme fırsatı bulamayan 112 acil servis personelleri, hasta  nakillerinde de görevlendirilmeye başlandı.

YOL STANDARDI  YÜKSELİYOR
YOL STANDARDI YÜKSELİYOR

Yozgat’ta geçtiğimiz yıl başlanılan köy yollarına asfalt serimi bu yılda tüm hızıyla devam ediyor.

716 BİN 857 KİTAP
716 BİN 857 KİTAP

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere ücretsiz verilen ders kitaplarının okullara dağıtımının tamamlandığını belirterek, il genelinde 716 Bin 857 adet kitabın öğrencilerin sınıflarındaki sıralarının üzerine bırakıldığını söyledi.

YÖRESEL EKMEĞE ZAM
YÖRESEL EKMEĞE ZAM

Yozgat’ın yöresel ekmeği olan Parmak Çörek’e ve pide’ye 25 kuruş zam yapıldı. İnsanların en fazla tükettiği gıdaların başında gelen pide ve parmak çörek’e zam yapılması vatandaşların da tepkisini çekti. Yapılan zamla birlikte parmak çörek 1. 25 kuruşa, kıymalı pide ise 1.5 Liraya yükseltildi.

"İLK OLARAK ÇÖZÜM BULUNMALI"

Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, “Eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm bulmadan eğitimde yol almak, başarıyı yakalamak pek mümkün görünmemektedir” dedi.

Alışverişte Son Gün Telaşı
Alışverişte Son Gün Telaşı

Haftasonu Yozgat’ta özellikle okul kıyafeti satışı yapan mağazalar okul alışverişini son güne bırakan veliler ve öğrencilerle doldu taştı. 

Anız Yangını  Toprağı Öldürüyor
Anız Yangını Toprağı Öldürüyor

Yozgat Gıda ve Orman İl Müdürü Ziyaettin Özdemir, anız yangınlarının toprak verimliliğini düşürdüğünü belirterek, vatandaşları hassas olmaya davet etti. 

25 Milyonluk Yatırım Hizmete Açıldı
25 Milyonluk Yatırım Hizmete Açıldı

Kayseri Şeker Fabrikasında 500 metreküp kapasiteli ve yaklaşık 25 Milyon Liraya mal olan, günde 250 ton kireç üretecek tamamen yerli imalat olan Kireç Fabrikası 2018-2019 Kampanya dönemi başlangıcında hizmete açıldı.