Son Dakika

Bozdağ, Ceketini Hediye Etti
Bozdağ, Ceketini Hediye Etti

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Yozgat'ta ceketini bir vatandaşa hediye etti.

İLK KAFİLE UĞURLANDI
İLK KAFİLE UĞURLANDI

Yozgat’ta, 45 kişilik kafile dualarla Umre ziyareti için kutsal topraklara uğurlandı.

YÖRESEL YEMEKLER TANITILDI
YÖRESEL YEMEKLER TANITILDI

Didim Yozgatlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği yöresel yemeklerinden olan “Arapaşı”nı düzenlenen yemek etkinliğinde tanıttı. Davetlilere arapaşı ikram edildi. 

"AYM'nin Kararı Berat Kararıdır"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi'nin karar verme yetkisinin olmadığını belirterek, "Çok net söylüyorum. Anayasaya Mahkemesi bireysel başvuru konusunda anayasanın kendisine verdiği yetki ve görev sınırını tartışmasız aşmıştır. İlk derece mahkemesi gibi vaka incelemesi yapmış, delillerin yeterliliğini değerlendirmiş ve çok net bir şekilde işin davanın esası hakkında karar vermiştir" dedi. 

42 Milyon TL Evde Bakım Ücreti Ödemesi Yapıldı
42 Milyon TL Evde Bakım Ücreti Ödemesi Yapıldı

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, devletin sosyal anlamda milletine her türlü yardım ve desteğini sürdürdüğünü belirterek, 2017 yılı içerisinde evde bakım ücreti olarak kurumları tarafından 42 Milyon TL ödeme gerçekleştirildiğini söyledi.

MİLLİ GÜREŞÇİYE EVİNDE ZİYARET
MİLLİ GÜREŞÇİYE EVİNDE ZİYARET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat’ta milli güreşçi Rıza Kayaalp’i evinde ziyaret etti. 

“Cumhurbaşkanımızın Gelmesi Yozgat İçin Tarihi Bir Gün”
“Cumhurbaşkanımızın Gelmesi Yozgat İçin Tarihi Bir Gün”

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın tarihi günlerden birini 14 Ocak Pazar günü  yapılacak olan 6.Olağan İl Kongresine AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılması ile yaşayacağını söyledi. AK Parti İl Başkanı Köse, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Ocak  Pazar günü saat 15.00’de Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek miting ve 6. Olağan İl Kongresi’ne katılacağını belirterek, tüm Yozgat halkını davet etti. Kongreye,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacak olmasının heyecanlarını kat kat artırdığını vurgulayan İl Başkanı Köse, “Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimize gelmesi ile Yozgat’ımız tarihi günlerinden birini daha yaşayacak. Kendisini vatanına ve milletine adayan Sayın Cumhurbaşkanımızın tek gayesi ülkemizi ve Yozgat’ımızı hak ettiği noktaya taşımaktır. Bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek ziyareti de Yozgat’a verdiği önemin, değerin ve sevgisinin bir göstergesidir.”dedi.

SON SÖZ SENİN REİS
SON SÖZ SENİN REİS

AK Parti’nin kurulduğu Ağustos 2001’de başlayan ‘birliktelik’ bugün bir aşka dönüşerek Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yozgat arasında koparılamayacak bir bağ oluşturdu. 

GENÇLERİN VAKFI
GENÇLERİN VAKFI

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilciliği teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor.

MİLLİ EĞİTİME TAHSİS EDİLDİ
MİLLİ EĞİTİME TAHSİS EDİLDİ

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, eski Devlet Hastanesi arazisinin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis işleminin yapıldığı müjdesini verdi.