Son Dakika

KAYSERİ ŞEKER YAZILIMDA İDDİALI
KAYSERİ ŞEKER YAZILIMDA İDDİALI

Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Şeker Fabrikalarında hızla devam eden Kayseri Şeker, Şeker Pancarı tarımının bütün aşamalarında gerekli olan bilgi teknolojileri ve yazılımlar konusunda da iddialı ve sektöre katkı sunma gayreti içerisinde olduğu belirtildi.

Enerji Tüketiminde  Dikkat Çeken Uyarı
Enerji Tüketiminde Dikkat Çeken Uyarı

Ülke genelinde Temmuz ayıyla birlikte hava sıcaklığı rekor düzeye ulaşıyor. 

FRENE DEĞİL KURALA GÜVEN
FRENE DEĞİL KURALA GÜVEN

Akdağmadeni Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Latif Altın, Türkiye’de meydana gelen kazaların yüzde 90’ının sürücü, yüzde 8,5’inin yaya geri kalan yüzde 1,5’luk sebebinin yol, taşıt ve yolcu kaynaklı olduğunu belirtti. 

TRAP YARIŞMASI YAPILDI
TRAP YARIŞMASI YAPILDI

Kayseri Kocasinan Argıncık ve Atıcılık Derneği tarafından bu yıl 2’ncisi düzenlenen Geleneksel Trap Yarışması, büyük bir katılım ile yapıldı. Barsama Bölgesi'nde bulunan atış alanında yapılan yarışmalar için atış alanı günler öncesinden hazırlandı. Organizasyona Kocasinan Belediyesi çadır, şemsiye ile destek verdi. Yarışmalara 500'ü aşkın avcı ve atıcı katılırken, Profesyonel Trap, Amatör Trap, Uçkun KeklikAtışı, Tek Kurşun Sabit Hedef ve Tek Kurşun Şişe Atışı kategorilerinde yarışma yapıldı. Kategorilerinde birinci olanlara otomatik tüfek, ikinci olanlara 1 koli av fişeği, üçüncü olanlara ise havalı tüfek hediye edildi. Yarışmaya Kayseri ve ilçelerinin yanı sıra Karaman, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Malatya ve Adana illerinden de yarışmacılar katıldı. Kocasinan Argıncık Avcılık ve Atıcılık derneği Başkanı Kemal Çelik, bu yıl ikincisini yaptıkları trap yarışmasına ilginin kendilerini sevindirdiğini söyledi. Çelik, ''Günler öncesinden hazırlıklarına başladığımız etkinliğin kazasız belasız huzurlu bir şekilde sona ermesi bizleri sevindirdi.Sonuçta ateşli silahlarla yapılan bir organizasyonda bizim için en önemli konu buydu. Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen tüm dernek üyelerimize teşekkür ediyorum" dedi. 

Yapılandırmadan Faydalanın
Yapılandırmadan Faydalanın

Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut 7143 sayılı Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanundan faydalanmak isteyenlere uyarıda bulunarak başvuruların 31 Temmuz 2018 tarihine kadar yapılması gerektiğini belirtti. 

ÇAĞRILAR SONUÇ VERDİ
ÇAĞRILAR SONUÇ VERDİ

T

‘YENİ DÖNEM BAŞLIYACAK’
‘YENİ DÖNEM BAŞLIYACAK’

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti Yozgat Milletvekili seçilen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, mazbatasını aldı. 

ÇOCUK İSTİSMARI  İNSANLIK SUÇUDUR
ÇOCUK İSTİSMARI İNSANLIK SUÇUDUR

Hak-İş Konfederasyonu Yozgat İl Başkanı Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, son haftalarda kaygı verici bir biçimde artan çocuk istismarının endişe verici olduğunu söyledi. 

Toplumsal Barışa  Karşı Kirli Plan
Toplumsal Barışa Karşı Kirli Plan

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Madımak ve Başbağlar katliamlarıyla ilgili yayınladığı mesajında, “1993 yılında yaşanan bu üç olay, hiç şüphesiz özellikle örtülü darbe zemini için nasıl kanlı bir çalışma yapıldığını göstermesi bakımından önem arz ediyor” dedi. 

TMO ALIMLARA BAŞLADI
TMO ALIMLARA BAŞLADI

Yozgat Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) buğday alımlarına başladı.