Son Dakika

NEVRUZ ORTAK KÜLTÜR VE ZENGİNLİK YUMAĞIDIR
NEVRUZ ORTAK KÜLTÜR VE ZENGİNLİK YUMAĞIDIR

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, baharın müjdeleyicisi olan Nevruz’un ortak kültür ve zenginlik yumağı olduğunu söyledi.

Mehmetçik Vakfı Yararına Kermes
Mehmetçik Vakfı Yararına Kermes

Boğazlıyan Cumhuriyet İlkokulu-Ortaokulu Okul Aile Birliği ve sınıf anneleri tarafından düzenlenen kermesten elde edilen gelirler, Mehmetçik Vakfı’na bağışlanacak. 

Dünyadaki Üniversiteler  Arasında İlk 2 Bin İçerisinde
Dünyadaki Üniversiteler Arasında İlk 2 Bin İçerisinde

Bozok Üniversitesi’nin dünyadaki üniversiteler arasında ilk 2 binin içerisinde olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, Bozok Üniversitesi’nin iyi bir noktada olduğunu ve ileride daha da iyi noktalara ulaşacağını söyledi. 

SERTİFİKALAR VERİLDİ
SERTİFİKALAR VERİLDİ

Bozok Üniversitesi KOSGEB destekli verilen Girişimcilik-I ve Girişimcilik-II derslerini alıp başarılı olan öğrencilere sertifikaları düzenlenen törenle takdim edildi.

“Çanakkale Zaferi ve Savaş Hukuku İhlalleri”
“Çanakkale Zaferi ve Savaş Hukuku İhlalleri”

Çanakkale Zaferi’nin 103.yıldönümü Bozok Üniversitesinde düzenlenen programla kutlandı. İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Budak’ın konuşmacı olarak katıldığı programda “Çanakkale Zaferi ve Savaş Hukuku İhlalleri” konulu konferans verildi.

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Yukarı Nohutlu Mahallesi Erkoç Tepe mevkiinde 700 adet fidan dikimi yapıldı. 

"Her Zaman Yanlarındayız"

AK Parti Yozgat İl Başkanı Celal Köse, yaşlı yaşam evleri modeli, evde bakım hizmeti, evde sağlık hizmetleri gibi uygulamaların ilk kez hükumetleri döneminde başladığını söyledi. 

2 BİN 500 TL BAĞIŞ
2 BİN 500 TL BAĞIŞ

Yozgat Esenli Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Güçlendirme Vakfı hesabına 2 Bin 500 TL bağışta bulundu.

Huzurevi Sakinleri Unutulmadı
Huzurevi Sakinleri Unutulmadı

Her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı bölümü öğrencileri tarafından Alpaslan Türkeş Huzurevi’nde kalan yaşlılara moral ve eğlence günü düzenlendi. 

ÇANAKKALE RUHU İLELEBET YAŞAYACAK
ÇANAKKALE RUHU İLELEBET YAŞAYACAK

AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun, Çanakkale’nin muazzam ruhunu iyi idrak etmek gerektiğini belirterek; “Geçmişten günümüze nice hain girişimler, niyetler olmasına rağmen bu ruhun nesilden nesile aktarıldığını, aynı şekilde aktarılmaya devam edecektir” dedi.