Son Dakika

Memleketinde Başkan Aday Adayı
Memleketinde Başkan Aday Adayı

Yozgat İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, memleketi Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinden Ak Parti Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti.

"KÜPE AFFI"

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir, küpe affı ile ilgili açıklamada bulundu.

Grip Aşısı Yaptıracaklar Dikkat
Grip Aşısı Yaptıracaklar Dikkat

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin  grip aşısı hakkında bilgiler verdi. 

Kışa Hazırlıklı Olun
Kışa Hazırlıklı Olun

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürü kış hazırlıkları konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Kış mevsimi başlamadan soba ve doğalgaz bacalarının temizliğinin yapılmasının, can ve mal emniyeti bakımından önem taşıdığını dile getiren yetkililer, temizlenmeyen soba bacalarının zaman içinde kurum bağlayarak tıkanmalara sebep olduğunu, tahliye edilemeyen karbon monoksit gazlarının ölümlere, kurum tutuşmasının ise yangınlara neden olduğu aktarıldı.

500 Fidan Toprakla Buluştu
500 Fidan Toprakla Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’ projesi kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi Kampus alanına öğrenciler tarafından bin 500 dikimi gerçekleşti. 

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

AK Parti, 31 Mart’ta seçmenin karşısına vatandaş odaklı bir manifesto ile çıkacak. Önümüzdeki günlerde açıklanacak çalışma ile belediye başkanları ‘ben yaptım oldu’ diyemeyecek. 

"ARTIK BİRLİK ZAMANI"

Sağlık-Sen Yozgat Şubesi 5. Olağan Kongresi sonrası yapılan başkanlık seçimini 88 oyla başkan adayı Atakan Erciyas kazandı.

Kongreye Ev Sahibi Üniversiteler
Kongreye Ev Sahibi Üniversiteler

Uluslararası 4.Adli Hemşirelik, 3.Adli Sosyal Hizmet, 2.Adli Gerontoloji Kongresi Yozgat Bozok Üniversitesi, Kırıkkale Üniversitesi ve Adli Bilimciler Derneği işbirliği ile Çorum Hitit Üniversitesi  ev sahipliğinde düzenlendi.

MUHTARLARDAN TBMM ZİYARETİ
MUHTARLARDAN TBMM ZİYARETİ

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Yozgat Muhtarlar Derneği Başkanı Abbas Ergül ve merkez mahalle muhtarlarını TBMM’de kabul etti. Bozdağ muhtarların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Bozdağ yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Muhtarlar seçilmiş insanlar. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamanız ve taleplerini çözmeniz çok önemli. Muhtarlık çok zor bir iş. Her gün sizi seçenlerle yüz yüzesinizYozgat hepimizin ortak paydası. Yozgatlı kardeşlerimiz Ak Partiye büyük destek verdiler. Yozgat iktidarımız zamanında birçok hizmet yaptık. Yüksek hızlı tren Yozgat’a geliyor. Ankara-Yozgat 50 dakika olacak. Havaalanı inşaatı başladı 2021 yılında açılmış olacaktır. Üniversitemiz yoktu ama şimdi 20 bin öğrencili üniversitemiz var. Adalet Eğitim Merkezi inşaatı devam ediyor. Diyanet Eğitim Merkezi yapıyoruz.  Bunlar bizden önce olmayan yatırımlar. Yozgat şu anda bir eğitim üssü.Yozgatta şehir hastanesi kazandırdık. Yozgatta bir yandan TOKİ konutları yaptık bir yandan yurt yaptık.” Ziyaretin anısına Ergül Bozdağ’a plaket takdim etti.

“VAKİT ZULMÜ BİTİRME VAKTİ”
“VAKİT ZULMÜ BİTİRME VAKTİ”

Memur-Sen Yozgat İl Başkanı Kenan Şerefli, Cenevre’de BM İnsan Hakları Komisyonunda Çin’deki insan hakları ihlallerinin değerlendirileceği bir toplantı düzenleneceğinin belirterek, “Doğu Türkistan ’da vakit zulmü görme ve bitirme vakti” dedi.