Son Dakika

Yaban Hayvanlarını Unutmadılar
Yaban Hayvanlarını Unutmadılar

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yozgat İl Temsilciliği, ağır kış şartlarında yem bulmakta zorlanan yaban hayvanları için hem doğaya yem bıraktı. Yozgat’ta kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yabani hayvanlar için doğaya yem bırakıldı. 

"BEN YAPTIM DEĞİL, BİZ YAPTIK"

31 Mart Yerel Seçimlerin yaklaşması ile birlikte Yozgat’ta da hareketlilik başladı.

En sağlıklı ve  güvenli okul!
En sağlıklı ve güvenli okul!

Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından Yozgat Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ‘iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi OHSAS-18001’ belgesi verildi. Okula sertifikasını Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı  Zehra Zümrüt Selçuk verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, OHSAS 18001 belgesinin alınmasında emeği geçen okul yöneticilerini, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Kızılaydan Kan Bağışı Çağrısı
Kızılaydan Kan Bağışı Çağrısı

Türk Kızılay’ı Yozgat Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Selçuk Cansız, Kış aylarında kan bağış sayılarında ciddi bir düşüş yaşandığını söyledi.

Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli
Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli

Yozgat Belediyesi, sokak hayvanlarının yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için şehrin muhtelif yerlerine beslenme ve su odağı ile kulübe yerleştirdi. 

Öğrenciler  Karın  Keyfini Çıkardı
Öğrenciler Karın Keyfini Çıkardı

Yozgat Çözüm Koleji öğrencileri Kayseri’yi gezdi. 

HER ŞEY ESNAF İÇİN
HER ŞEY ESNAF İÇİN

Yozgat ESKKK seçimli mali genel kurulunda Uğur Bektaş güven tazeledi. Yimpaş AVM Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula kooperatif üyesi 650 esnaf katıldı.

ZANLILAR  YAKALANDI
ZANLILAR YAKALANDI

Sorgun ilçesinde bir iş yerinin deposundan 26 bin lira değerinde malzeme çalan 1 kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı. 

FIRINLAR DENETLENDİ
FIRINLAR DENETLENDİ

Sarıkaya Belediyesi zabıta ekipleri, ilçede hizmet veren ekmek fırınlarını denetledi. 

"AYRI BİR SEVGİ"

31 Mart’ta yapılacak seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren AK Parti Yozgat Belediye Başkan Adayı Celal Köse, çocukluğunun geçtiği Sungurlu Caddesi esnafını ziyaret etti.