Son Dakika

Çeşmeler Suya Hasret
Çeşmeler Suya Hasret

Bahar mevsiminde lüleleri doldurur şekilde akan çeşmeler, hazan mevsimin başlamasıyla Eylül’de suya hasret kaldı. 

BORSA’ YA ZİYARET
BORSA’ YA ZİYARET

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef Yozgat Ticaret Borsasını ziyaret etti. 

BASİT USULE TABİ MÜKELLEFLER DİKKAT
BASİT USULE TABİ MÜKELLEFLER DİKKAT

Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut basit usule tabi mükelleflere uyarıda bulundu.

Köye Dönüş Projeleri Çağrısı
Köye Dönüş Projeleri Çağrısı

Köye dönüş projelerinin artırılmasına çağrı yapan Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın, ''Köye dönüş projelerinin sayısı artırılmalı ve bu projelerin maddelerinin vatandaşı köye çekecek şekilde cazip hale getirilmeli'' dedi. 

"Tarımın Gelişmesi İçin Çiftçi Desteklenmeli"

Yozgat Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Türk tarımının desteklenmesinin ülke adına büyük önem taşıdığını belirterek, "Tarımın gelişmesi için çiftçilerimize sahip çıkmak ve onları desteklememiz gerekiyor" dedi. Açıkgöz, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın açıkladığı, "Tarım Kredi, kimyevi gübrede yüzde 15'lere varan indirim sağlayacak" ifadeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çiftçilere sağlanan desteğin yerinde olduğunu kaydeden İzol, Türk tarımının desteklenmesi gerektiğini söyledi. Gübreye uygulanan indirimin çiftçiyi rahatlatacağını belirten Açıkgöz, "Türk tarımının geliştirilmesi adına çiftçilerimize sahip çıkmak ve onları desteklememiz gerekiyor. Tarım bir ülkenin geleceğini belirleyen en önemli alanlardan biridir. Türkiye verimli toprakları ile tüm ülkeleri kıskandıracak coğrafi değerler taşıyor. Bizler bu değerleri iyi değerlendirerek ülkemizin her toprağından altın değerinde ürünler elde etmemiz gerekiyor. Bunun için de çiftçilerimize gerekli desteğin verilmesi gerekiyor. Türk tarımının gelişeceğine inancımız tamdır" ifadelerini kullandı. 

PANCAR ALIMLARI BAŞLADI
PANCAR ALIMLARI BAŞLADI

Kayseri Şeker Fabrikası 64. Kampanya dönemi açılışı ve işletmeye pancar alınması töreni dualar ve tekbirler eşliğinde kurban kesimi ile birlikte yapıldı. 

KIRLAR KÖYÜNDEN TEŞEKKÜR
KIRLAR KÖYÜNDEN TEŞEKKÜR

Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yılda tüm hızıyla devam eden köy yollarının asfaltlanması çalışması kapsamında Akdağmadeni Kırlar grup yolu tamamlanarak köylülerin hizmetine açıldı. Yozgat Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık, İl Genel Meclis Başkanı Halil Şahbaz ve İl Genel Meclis Üyeleri Kırlı köyünü ziyaret etti. Köylüler protokol üyelerini köy girişinde araç konvoyu ile karşıladı.

PARKLAR ÇÖPLÜK GİBİ KULLANIYOR
PARKLAR ÇÖPLÜK GİBİ KULLANIYOR

Yozgat’ta bazı gençlerin oturup dinlendikleri ve yürüyüş yaptıkları parklarda, kabuklu yemişlerin kabuklarını ve içtikleri içeceklerin kaplarını yere atması parkları adeta çöplüğe dönüştürüyor.

Kışlık Salça Yapımı Başladı
Kışlık Salça Yapımı Başladı

Yozgat’ın Kuşçu köyünde kış aylarında tüketilmek üzere kışlık salça yapımı başladı. Köylerde doğal olarak yetiştirilen domatesler kasalar ile toplanıp kışlık salça yapılıyor. 

CEVİZ HASADI BAŞLADI
CEVİZ HASADI BAŞLADI

Yozgat'ın Kuşçu köyünde ceviz hasadı yapan üreticiler, bu yıl verimin de kalitenin de geçen yıllara oranla yüksek olduğunu belirtti.