Son Dakika

DİNİ İSTİSMARA DİKKAT ÇEKİLDİ
DİNİ İSTİSMARA DİKKAT ÇEKİLDİ

Dini istismar eden örgütlerle mücadele etkinlikleri Yozgat’ta yapıldı. Program çerçevesinde ilimize Diyanet İşleri Başkanlığından  Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanı Erdal Ertorun Diyanet İşleri Uzmanı Dr. İsmail Erşahin Uzman Vaiz Mustafa Sadıkoğlu ve 15 Temmuz Gazileri’nden Recep Erdem katıldı.

ÇÖP ÇIKARMA SAATLERİ UYARISI
ÇÖP ÇIKARMA SAATLERİ UYARISI

Akdağmadeni Belediyesi, düzenli ve sağlıklı bir çevre ortamı sağlayabilmek için vatandaşlardan çöp çıkartma saatlerine özen göstermesi konusunda uyarı yaptı.

9 MİLYON YILLIK 'MAMUT' FOSİLİ BULUNDU
9 MİLYON YILLIK 'MAMUT' FOSİLİ BULUNDU

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde Alper Düşünceli isimli çiftçi, tarlasını sürerken filgillerden mamut’a ait olduğu tahmin edilen diş kalıntısı buldu. Traktörünün pulluğuna takılan cismi taş zanneden Düşünceli, ilk incelemelerde parçanın fosil olabileceğini düşünerek çıkan parçaları incelenmesi için Yozgat Müze Müdürlüğüne götürdü. 

PAKDEMİRLİ MEYVE BAHÇESİNİ GEZDİ
PAKDEMİRLİ MEYVE BAHÇESİNİ GEZDİ

Yozgat'ın Kadışehri ilçesine bağlı Kabalı köyünde vatandaşların tarlalarını birleştirerek Türkiye'nin en büyük meyve bahçesi haline getirdikleri 5 bin 500 dönümlük arazide incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu modelin örnek alınarak ülke genelinde projenin çoğaltılması gerektiğini söyledi. 

ASKERİ MAHREM OPERASYONU
ASKERİ MAHREM OPERASYONU

Sivas merkezli 7 ilde Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) askeri mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda halen görevde bulunan 7 asker gözaltına alındı. 

BUHAR KAZANLARI YOZGAT’TA ÜRETİLİYOR
BUHAR KAZANLARI YOZGAT’TA ÜRETİLİYOR

Karadeniz çayına siyah rengini veren buhar kazanları, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde bir kazan fabrikasında üretiliyor. 

ÜRETİCİLER KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR
ÜRETİCİLER KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık bölgeleri arasından yer alan Yozgat’ta, üreticiler Kurban Bayramı için hazırlanıyor. Büyükşehirlere hayvan sevkiyatına başlayan üreticiler, Türkiye’nin kurban ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamayı amaçlıyor. Yaklaşık 210 bin büyükbaş, 300 bin küçükbaş hayvan varlığına sahip Yozgat, Kurban Bayramı için hazırlanıyor.

TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ
TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ

Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası , 15 Temmuz Hain Darbe Teşebbüsü 2’nci yıl dönümü etklinlikleri kapsamında düzenlediği üye ziyaret programında , Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte üyelerimizi tek tek ziyaret ederek bin adet şanlı Türk Bayrağını hediye etti.

 600 ÖĞRENCİ’YE KURS İMKANI
600 ÖĞRENCİ’YE KURS İMKANI

Kayseri Şeker tarafından ücretsiz olarak açılan yaz spor okuluna 8-14 yaş gurubunda kayıt yaptıran 300 öğrenciye, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi ve 4 branşta haftada 4 gün eğitim verildiği belirtildi.

Mesleğini yaşatıyor
Mesleğini yaşatıyor

Köy köy gezip, kurduğu minik çadırında Kalbur, gözer, çilingir bazan da elek yapıp geçimini temine çalışıyor, dahası unutulmaya yüz tutan kalbur ustalığındaki maharetini sergiliyor...”