Son Dakika

"İHALEYİ YAPMAK İSTİYORUZ"

Yozgat Et ve Süt Kurumu’nda süt bölümünün de hizmete girmesi için çalıştıklarını belirten AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, ihale için 3 milyon 800 bin lira ödenek ayrıldığını ve bu yıl içerisinde süt bölümünün ihalesini yapmak istediklerini söyledi. 

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yozgat’ta dün metal varil içerisinde bulunan erkek cesedinin bir haftadır kayıp olan Ü.B’ye ait olduğu yapılan otopsi sonucu tespit edildi. 

Bakım Çalışmaları Sürüyor
Bakım Çalışmaları Sürüyor

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda 180 bin armatürün taramasını yapan ÇEDAŞ ekipleri, 2 bin 449 armatürün de bakım ve onarımını yaptı. 

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, Millet İttifakı Yozgat Belediye Başkan Adayı Metin Özışık ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile Yozgat’ta çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Zatürre Yaşlılarda Ölümcül Olabilir
Zatürre Yaşlılarda Ölümcül Olabilir

Zatürrenin yaşlılarda ölümcül olabileceğini söyleyen Yozgat Sağlık İl Müdürü Dr. Fatih Şahin, yaşlılık döneminde özellikle akciğerlerin dışarıdan alınabilecek bakteri ve virüslere karşı çok daha savunmasız kaldığını belirtti. 

Şehir Hastanelerinden Örnek Uygulama
Şehir Hastanelerinden Örnek Uygulama

Teşhis ve tedavide son teknoloji cihazlarla dünya standartlarında sağlık hizmeti veren Adana, Yozgat ve Elazığ Şehir Hastaneleri, “Su Yönetim Planı” uygulamasıyla sudan tasarruf sağlayarak sosyal bir sorumluluğu da yerine getiriyor. Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından hizmet verilen şehir hastanelerinde, yağmur suları yeniden kullanıma kazandırılarak peyzaj sulamasında kullanılıyor.  Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından, dünya ülkelerinin giderek büyüyen temiz su ihtiyacını gündemde tutmak, içilebilir su kaynaklarının korunması ve çoğaltılması için farkındalık oluşturmak adına belirlenmiş bir gün olan 22 Mart’ta, gözler su tasarrufuna çevriliyor. Dünyayı tehdit eden kuraklık nedeniyle suyun öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığı günümüzde; su tasarrufuna yönelik çalışmalar yapan kurumlar ise hayata geçirdikleri projelerle sudan tasarruf sağlayarak model oluyor. 

Kan Bağışı Kampanyası
Kan Bağışı Kampanyası

Akdağmadeni ilçesinde kan bağışı kampanyası başladı. 

"YOZGAT İÇİN DEĞİŞİM ZAMANI"

MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir, 31 Mart’ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde projelerini anlatmaya devam ediyor. 

CENNET KOKAN KIYAFETLER
CENNET KOKAN KIYAFETLER

Yozgatlı öğretmenin kurduğu whatshap gurubu aracılığı ile bir araya getirdiği şehitlerin özel eşyaları, okullarda sergileniyor.

KAPALI OTOPARK HİZMETE GİRDİ
KAPALI OTOPARK HİZMETE GİRDİ

Yozgat Belediyesi tarafından yapılan ve 17 milyon liraya maal olan 450 araç kapasiteli kapalı otopark tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunuldu.